error44

Prasa MF 15-8 nie wiąże

Polecane posty

kubaguzik    321

odkopuje bo potrzebuje wiedzieć jaką długość powinny mieć widły drewniane? mam problem z nierównymi stronami kostki, które się rozwalają i podejrzewam właśnie widły


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fubus84    20

Ja mam jakieś 44-45cm od szpica do środka dolnego otworu i zamontowane na dziurze od strony koła (bliżej tłoka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

ogólnie znalazłem że nowe mają 615 mm moje są 2 cm krótsze i są założone tak jak u Ciebie, no i cały czas jakby jedna stona była słabo związana, albo sznurek jakby zsuwał się z belki


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek113    6

A z której strony spada sznurek jak masz listwy przykręcone na pierwszym otwoże od strony aparatów to zakładam że sznurek spada od strony wideł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

no właśnie nie, spada na strone koła. za mało materiału idzie na koło, tylko nie wiem czemu. przestawiłem jeszcze kąt wideł na tym podłużnym otworze po prawej stronie


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek113    6

może na łańcuchu masz źle ustawione tak to ma działać że jak widły drewniane idą do góry to tłok ma przejść pod nimi na milimetry , a może za wolno jedziesz i jest mało słomy na pasie ja wolę po dużym kombajnie robić bo wtedy jest dużo słomy i wiązki są jednakowe. Może za mało zbijasz wiązki wtedy też będzie sznurek spadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

jak widly nagarną, wtedy tłok dobija, a widły wracają? to u mnie jest inaczej tłok wraca a widla dopiero nagarnia. kurna kupiłem ją po magikach amatorach. połamali iglice bo ustawili tak, że tłok z materiałem je łamał


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

powiedz mi jeszcze, w przekładni od nagarniacza to powinien być olej półpłynny? Troche mi tam siączy z niej i zdjąłem koło i dekielek i jest tam tylko łożysko, i niewiem czy rozbierać dalej czy dać spokój, bo może tak powinno być? o i jeszcze jedno. masz może do niej katalog albo coś kolwiek w pdf-ie? kiedyś miałem worshop, ale nie moge go znaleźć ani w laptopie, ani w internecie. było tam wszystko ładnie opisane w 3 językach.


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek113    6

U mnie jak kupiłem to było tak ustawione widły że widły szły jednocześnie z tłokiem i były krótkie żeby tłok w nie nie udeżał prawie o 10 cm i wtedy bardzo szarpało ciągnikiem bo tłok dobijała wiązkę i podnosiły się w tym czasie widły do góry . A teraz jest tak że tłok dobija wiązkę a widły opadają i to działa wtedy jak przeciwwaga i teraz już nie szarpie ciągnika.


W tych przekładniach od wideł jeśli o te chodzi to u mnie jest taki smar żatki jak tylko nie chodzi na sucho to nie rób nic a chyba że jest mało to dołóż smaru żadkiego. A papierów nie mam żadnych ale prasę poznałem jóż na wylot przez 13 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

chyba wyszło, przestawiłem, teraz całkiem całkiem jest, ale zobaczymy w prasowaniu bo teraz ledwo 3 sztuki zrobiłem. wielkie dzięki, masz u mnie piwo, a nawet dwa :) jeszcze musze dorobić słoneczko do podbieraka, niestety w "piętnastce" jest troche za wąski i zostawia mi czasami troche materiału. ogólnie całkiem fajna i przyjemna prasa za śmieszne pieniądze. Jeszcze przypomniałem sobie dwa pytania. Jaki zgniot ustawiasz? do czego służy taka jakby dzwignia na dole pod "wylotem"? idzie gdzieś tak od komory do końca wylotu, najwyżej zrobie zdjęcie i wrzuce.


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek113    6

jeśli dobrze myślę to jest taka fajka zaczepiona za ramię iglic to jest zabezpieczenie przed zcięciem iglic przez tłoka a jest to np. wtedy gdy prasa zaczyna podnoszenie iglic do góry a Ty wyłączysz wałek i prasa się zatrzyma to wtedy gdy włączysz wałek to tłok udeża w zabespieczenie i zcina śrubę na kole zamachowym. Możesz zrobić fotkę a jak masz pytania to pisz. A skąd jesteś bo ja podkarpacie


zgniot to ustawiam na wyczucie ale im większy tym kostka ładniejsz ale najgorsze jest siano gdy jest niezbyt suche wtedy musisz popuścic zgniot i wyczuć prasę i wtedy dokręcac mnie tego nikt nie powiedział i jak kupiłem prasę to pierwsza próba była na sianie mokrym zrobiła dwie wiązki i na trzeciej urwało obie igły i po robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

Ok ok. dzięki. Ja łodzkie pólnocny-wschód. na bednarach może się uda spotkać ;)


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Panowie, ja podobny problem, że nie wiąże z jednej strony (z lewej) W załączniku zdjęcia jak wygląda supełek (krótki który się rozwiązuje) i długi z prawej strony który jest ok. Przeczytałem temat i spróbuję coś podziałać. Może to wina nożyka i trzeba by go naostrzyć? W jaki sposób najłatwiej go zdemontować?

IMG_20220613_160005.jpg

IMG_20220613_160032.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

wygląda jakby był słabo napięty sznurek. miałem coś takiego tylko już nie pamiętam, przy chwytaczu coś poprawiałem wtedy


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj