Zaloguj się, aby obserwować  
gutek2105

jaki ciągnik do prasy rolującej?

Polecane posty

gutek2105    0

jak w temacie, cena do 30 tys. areał to ok 18 ha

rocznie robimy ok 300 bel

prasa będzie nowa polska metal-fach, sipma lub warfama tego jeszcze nie wiem

obecnie mamy ursusa 2812 a on do takiej prasy raczej za mały

moi faworyci to mtz82 i ursus 4512

a sąsiad ma na sprzedaż starego fortschrita.

może macie lepsze propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

Ja bym wybrał mtz-ta jak jeszcze prasy swojej nie mialem to gościu pare razy u mnie mtz-em pracował to jak rakieta po polu za*****alał i bele jak kamień twarde i mówił że mtz-em spalił mniej jak 60-ką, którą kiedyś prasował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mtz ogólnie ma oszczędny silnik a zawsze to zapas mocy w porównaniu do ursusa. Jest szybszy na drodze co może być plusem, ma większą ilość biegów od ursusa przedni napęd w trudnych warunkach nie będziesz się martwił że się zakopiesz. Do 30 tyś spokojnie coś w b.dobrym stanie złapiesz a na pewno nie będziesz żałował tylko bym ci polecał kupić po 95 roku będziesz miał już orbitrol i biegi po prawej stronie. Chcesz więcej info o mtz pisz na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juka    4

ja bym wybrał mtz mało pali szybszy od ursusa ale z uciągem to nie wiem <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Mtz 82 wybrał bym u mnie kolega prasował 9lat wraz z belarką sipma farma ciagnik dawał se rade tylko bębny siadały teraz prasuje Case 1100jxu więc polecam mtz 9lat prasa sipma i co rok koło 1200bel ;)

 

i wiekszych awarii w ciagniku nie było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Oczywiście, że MTZ 82, przedni napęd do czegoś zawsze się przyda, prosty, tani i oszczędny ciągnik, a do prasy w sianokiszonce bardzo przydatne jest te kilkanaście koni przewagi nad ursusem 4512. Części do MTZ w porównaniu do innych są dość tanie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek2105    0

fajnie by było jak by miał tura od razu...

tak sobie myśle że mtz w tej cenie oferuje najwięcej

poza tym mam jeszcze kilka pytań

np. czym różni się orbitol od zwykłego wspomagania?

jaką prase polecacie z wymienionych i dlaczego?

walcowa vs. łańcuchowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

fajnie by było jak by miał tura od razu...

tak sobie myśle że mtz w tej cenie oferuje najwięcej

poza tym mam jeszcze kilka pytań

np. czym różni się orbitol od zwykłego wspomagania?

jaką prase polecacie z wymienionych i dlaczego?

walcowa vs. łańcuchowa?

 

Walcowa lepsza do sianokiszonki bo lepiej zbija belki a łańcuchowa lepsza jest do słomy bo belka podobono sie nie zatrzymuje w komorze. Łańcuchowa warfama bardzo głośno chodzi. W walcowych belka słomy sie zatrzymuje w komorze gdy jest bardzo sucha słoma ale jak sie nabieże wprawy to belka nie staje trzeba tylko umiejetnie wybrac docisk belki


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Nie wiem czy 4512 nie będzie za mały jak na wilgodnej ziemi trzeba będzie wytargać prasę z belą w środku.

MT82, czyli z przodkiem to nie głupie rozwiązanie, za grosze można kupić, wyremontować i pochodzi sporo choć ludzie narzekają na taśmy.

Ja dałbym jeszcze jeden typ ale tylko do remontu - kupujesz ursusa 912, przez zimę przesypiesz (dołożysz turbinę i skrzynie przerobisz na szybką i koła dasz z tyłu 18,4x38) i masz fajny ciągniczek bo części tanie i dostępne, miekki przód się przyda, z turbinką masz prawie 100KM a poleci 40km/h, kabina spora i do prasowania drzwi otworzysz ;) a i jest gdzie klamoty wrzucić.

Polecam to z dwóch powodów - sam mam na oku jedną do remontu a drugi powód to taki że w moich okolicach właśnie tymi ciągnikami ciągają prasy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Farmtracker jeśli chodzi o nasze polskie belarki Metal Fach , Sipma , Warfama to jesli masz walcową to tam nie zmieniasz żadnego docisku beli tylko zmniejszasz zgniot walcowa ma stałą komorę wiec gęstość beli zmienia sie przez wskażnik dobicia beli wchodzi na czerwone i idzie sznurek klapa jest zamknieta na zamki więc klapą nie dobijasz beli to fakt że łańcuchowe głośniej chodzą i do słomy sie nadają są tez walcowo łańcuchowe czyli połączenie jednego i drugiego i to jest dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Nie wiem czy 4512 nie będzie za mały jak na wilgodnej ziemi trzeba będzie wytargać prasę z belą w środku.

MT82, czyli z przodkiem to nie głupie rozwiązanie, za grosze można kupić, wyremontować i pochodzi sporo choć ludzie narzekają na taśmy.

Ja dałbym jeszcze jeden typ ale tylko do remontu - kupujesz ursusa 912, przez zimę przesypiesz (dołożysz turbinę i skrzynie przerobisz na szybką i koła dasz z tyłu 18,4x38) i masz fajny ciągniczek bo części tanie i dostępne, miekki przód się przyda, z turbinką masz prawie 100KM a poleci 40km/h, kabina spora i do prasowania drzwi otworzysz ;) a i jest gdzie klamoty wrzucić.

Polecam to z dwóch powodów - sam mam na oku jedną do remontu a drugi powód to taki że w moich okolicach właśnie tymi ciągnikami ciągają prasy.

 

 

Do prasy to najlepiej ciągnik z mechanicznym wałkiem. 912 średnio nadaje się do prasy - spróbuj włączyć wałek jak masz prawie pełną komorę - jeden wielki zgrzyt znaczy się tarczki zgrzytają. A na ostrych zakrętach wałek trzeba wyłączać.

I mikropompa jak padnie (a często to przy prasie bywa) to też sporo roboty jest aby to wymienić.

Według mnie najlepszym ciągnikiem do prasy byłby Zetor 7711 lecz za tą cenę może być ciężko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

Zetor też fajna sprawa ale ja za tę cenę obstawiał bym Mtz-82 zawsze ten przedni napęd coś da a i biegów jak w Moskwie rakiet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

@Ursusc385 Sprawdź tarcze od womu u siebie gdyż nie mają one prawa zgrzytnąć, tylko płynnie załączyć wałek (przy full obciążeniu powinien zgasnąć ciągnik, a tarcze nie mogą się odezwać :) ). Mikropompka jest słabym punktem gdyż na niej oparty jest wzmacniacz i wałek WOM, a jej wymiana to dużo zabawy, tu przyznaję Ci rację. Poza tym wom w 385/912 jest mechaniczny, tylko załączany hydraulicznie :)

@damian1166 W rusku biegów jak w Moskwie rakiet - to fakt, jednak gdyby to brać tak bardzo na serio to Rosja była by krajem zdemilitaryzowanym ;) Biegów jest 18/4 bodajże i wszystko ze sprzęgłem (chociaż podobno jak dobrze utrafi to da się zmieniać półbiegi bez sprzęgła :) ), w ursusie 912/c385 masz skrzynie 16/8 z jednym biegiem pod obciążeniem, czyli tak dużo mniej biegów to nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek2105    0

nowy pomysł...

Może by tak wziać nowy ciągnik np. najtańszego mtz czy tam belarusa,

a prasę do niego używana pasówke.

Wszytko zależy od tego czy ruszą znów dotacje na młodego rolnika, bez tego nie rusze z miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

c-385 to o niebo wygodniejszy, a to dzisiaj ma znaczenie duże

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzejckob    0

Zamknięto mój temat, więc piszę tutaj:

Witam

Posiadam prasę NH BR 560A Combi z przebiegiem zalednie 200 belotów od 2006 roku, jednakże nie posiadam do niej odpowiedniego traktoru. Poszukuję jakiegoś używanego, myślałem o Ursusie 1224 lub 1234 w wersji z 5-cioma lub 6-cioma wyjściami hydraulicznymi, rocznik około '97 - '98. Czy 117-to konny traktor pozwoli mi w pełni korzystać z funkcjonalności prasy? Znalazłem tez niedrogo Zetora 116 41 Forterrę w starej masce, z 1998r., ale obawiam się, że 110KM to za mało do tej prasy. Bardzo spodobał mi się 130 konny Deutz Fahr 6.30s z 1998 roku, jednakże cena jest trochę za wysoka. Jeżeli te traktory (Zetor, Ursus) nie są odpowiednie do tej maszyny, jaki polecacie? Chodzi o sprzęt nieawaryjny, tani w eksploatacji i który nie pali dużo.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franek3333    35

Mtz ma jeden minus jedno stopniowe sprzęgło trzeba uważać by nie zadusić prasy i ruska a czy myślisz o ładowaczu do ciągnika ? a znowu ursus 4512 jest za delikatny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj