kalispo16

Klimatyzacja Agrofarm 100

Polecane posty

kalispo16    1

Witam. Chciałem zapytac czy wie ktos czy w agrofarmie znajduje sie tylko jedna chlodnica od klimatyzacji (ta na dachu) czy jest jeszcze jakas gdzies w kabinie?? ;) Jesli tak to prosze opisac gdzie sie dokladnie znajduje ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

każdy układ ma dwie chłodnicę i parownik


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

a nie wystarczy chlodnica i parownik? przynajmniej ja znam takie uklady, tak jest w samochodach ale myśle ze w ciagnikach jest podobnie. nigdy nie widzialem dwoch chlodnic i parownika. http://http://www.chlodnice.net.pl/klimatyzacjasamochodowa.htm


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

w agrotronie jest pod kabiną, możliwe że tu też. a powiedz mi jak mocno dmucha ci powietrze z nawiewów? bo u mnie jak wezme na 4 bieg to i tak do twarzy mi nie doleci:/ chyba bede musial sie dostawac do dmuchaw.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Filtry trzeba wymienić i będzie dmuchało. W agrofarmach klima byc może jest cała w dachu. Jeśli masz dysze nawiewów w podsufitce i to parownik jest na górze. Skraplacz, który oddaje ciepło do otoczenia też prawdopodbnie jest na dachu pod tą nadbudówką. Ewentualnie może być z pzodu przy chłodnicach. Ale w tych df ach chyba ta pierwsza opcja jest stosowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalispo16    1

U mnie tez nie dmucha za mocno. A z ta klima to nie wiem te rurki co do kabiny idą sa zimne normalnie lód a w kabinie cieplej niz na dworze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

hubertuss filtry kabinowe mam obydwa założone nówki, jeszcze nie byłem na tych filtrach w polu a i tak dmucha jak na starych. będę musiał zajrzeć do dmuchaw bo chyba coś jest nie tak.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

tez słabo. jak bedę dobierał się do dmuchaw to i parownik wyczyszcze. gdzies jest zpchane bo tylko slychać ''wiatr'' a nie dmucha. poprzedni wlasciciel od nowosci filtrow chyba nie zmienial wiec do parownik pewnie jest zapchany.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalispo16    1

Mi wlasnie majster stwierdzil ze ten parownik prawdopodobnie zawalony bedzie tylko zeby to wyczyscic to troche dojscie do bani bo trzeba cala podsufitke rozkrecac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

wyczyściłem parownik i nagrzewnice i teraz dmucha aż milo. zastanawiam się tylko jak poprzedni właściciel mógł doprowadzić parownik do takiego stanu...


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Normalnie od nowości tam nie zaglądał nic nie czyścił itd. Myślicie, że na zachodzie tak dbają o sprzęt jak się u nas myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

wyczyściłem parownik i nagrzewnice i teraz dmucha aż milo. zastanawiam się tylko jak poprzedni właściciel mógł doprowadzić parownik do takiego stanu...

 

Wyjmowałeś parownik czy na ciągniku czyściłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

w ciągniku czyściłem sprężarką i odkurzaczem. dostęp jest w miarę ok. Parownika nie chciałem wyjmować ponieważ musiał bym nabijać klimę od nowa a z naklejki wynikało że nie dawno była nabijana. Wchodzi około 1600 g czynnika to trochę jest...


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

już wiem cena z montażem wynosi 8,5 tyś brutto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Miał ktoś taki problem, że nie było przepływu czynnika prze układ?

Sprężarka wytwarza ciśnienie, a freon nie przechodzi przez układ. Filtr dmuchałem sprężarką i jest pełny przepływ. Czy mogło się gdzieś przypchać, czy też jest jeszcze jakiś zawór który nie puszcza dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweoso    0

Właśnie jestem po podobnych przejściach co jankris. Sprawdzaliśmy filtr i też był przepływ, ale okazało się, że w środku się rozsypał i takie kuleczki z osuszacza poszły w przewód i się zapchał przed zaworem rozprężnym. Do wymiany filtr i zawór oraz czyszczenie przewodu.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrklos    0

@Nowicjusz a gdzie znajduje się ten zawór rozprężny?

Chyba walczę z tym samym problemem, świeżo naładowany czynnik (było pusto), sprężarka działa, parownik robi się ciepły, ale przewody od osuszacza do kabiny są już zimne, niestety klima nie chłodzi i brak jest ciśnienia na układzie niskiego ciśnienia (0bar, a na układzie wysokiego ciśnieniu 13bar).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj