agrofoto

Dyskusja o AgroCenach

Polecane posty

yacenty    3838

jak to widzisz w świtle tego że użytkownicy chca wprowadzać jak najmniej danych?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

RudnikAgro

 

Oj tam, oj tam. Nie rozdzielajmy na takie podkategorie, gdyż wtedy będzie niezły zamęt. Nie wiem jak jest w innych skupach, ale u mnie (Dolnośląskie) zawsze transport jest za free. Oczywiście należy dysponować przynajmniej kilkoma transportami zboża. Przy większej ilości również cena jest wyższa.

Dlatego też, aktualnie jest bardzo dobrze. Ktoś dysponujący większą ilością z pewnością sobie doliczy do tej ceny parę złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Ale coraz mniej firm dysponuje własnym transportem. W mojej okolicy,nawet nie okolicy bo 40km ode mnie jest firma która odbiera z transportem,a druga jest 32km. Rozmawiałem z kilkoma osobami,które sprzedawały w większych ilościach to wiele nie utargowali w tym roku,okolice 5zł na tonie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Własnym i owszem. Przeważnie najmują firmy nim dysponujące. Ja przeważnie współpracuję z jedną firmą (biorę od nich wszystko i do nich oddaję płody rolne), która oprócz transportu, rzecz jasna darmowego, udziela mi sporo wyższej ceny niż wspomniane przez Ciebie 5 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

pomysłów wiele jest ciekawych ale większość z nich prowadzi do rozbudowy formularza do wprowadzania danych, z jednej strony super, z drugiej jest kwestia ergonomii i jak najszybszego wprowadzania danych.

Pracujemy nad tym, rozmawiamy z osobami, które dużo wprowadzają i chcemy znaleźć złoty środek


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

Zastanawia mnie tylko jedno- czy ktoś sprawdza te wpisy pod względem wiarygodności? Zauważyłem ze jest jedna osoba, która dosłownie nabija ceny w AC chyba tylko po to by mieć darmowy abonament, a skąd to wiem- bo pewien młyn w mojej okolicy,który zajmuje się skupem jedynie żyta, zaczął raptem kupować pszenicę i jeczmień. I co najlepsze w tym wszystkim to ta osoba nawet nie jest z naszego powiatu, ba nawet nie z naszego województwa:-( Także jak dla mnie to trochę lipne, że jedni się starają by AC były jak najbardziej realne a drudzy robią sobie z reszty jaja, bo zależy im na darmowym abonamencie. Właśnie sprawdziłem i okazuje sie że jeszcze ten młyn rzepak kupuje! :D :blink: :D

Edytowano przez andrzejB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

wyślij mi prosze na pw informacje kto tak dowc*pnie wprowadza dane. z góry dzięki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transporter    164

Staram się wprowadzać na bieżąco ceny z Młynów w Stoisławiu,ale widzę że znalazł się użytkownik,który cene żyta zawyżył do 830zł,a obecnie kształtuje się na poziomie 650 zł/t <_< nie chodzi o to żeby na kogoś donieść,ale to wprowadza innych w błąd,gdy zobaczą takie ,,zawahania cenowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Transporter: W Stoisławiu było żyto po 830zł, ale miesiąc temu.

Ja chciałbym zwrócić uwagę, że jeden z użytkowników wprowadza ceny typu 65,00 zamiast 650,00 i nie poprawia tego (owies, woj. pomorskie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Dlaczego bez sensu mógłbyś rozwinąć swoja myśl ?

To że zdarzają się pojedyncze przypadki źle wprowadzonych cen czyni ją Twoim zdaniem bezsensowną ? Nie rozumiem takiego toku myślenia . Pozdrawiam .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

Aplikacja ma jak najbardziej sens-fajnie że ktoś wpadł na taki pomysł. I wkurza mnie tylko, że usiadło dziecko do komputera i bawi się tym zamiast samochodzikami w piaskownicy :unsure: ten "pojedyńczy przypadek" wpisuje ceny wszystkich zbóż w wielu województwach (i nie wmówi mi nikt, że obdzwonił te wszystkie firmy) przez co aplikacja staje się jak dla mnie niewiarygodna. A szkoda bo w ten sposób niszczy cięzką pracę osób które stworzyły AC i tych którzy rzetelnie chcieliby się podzielić swoją wiedzą z innymi. Młyn w Sernikach w woj.lubelskim w powiecie lubartowskim nie kupuje pszenicy, jęczmienia a tym bardziej rzepaku. Można zadzwonić i zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

W każdym skupisku ludzi znajdzie się jakiś odłam.Ale nic na to nie poradzimy,ale chwała wam koledzy za to,że pilnujecie tego i wyłapujecie błędy,pokazujecie,ze jesteśmy jedną wielka rodziną rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Aby wyeliminować nabijanie sobie punktów może lepiej aby dostęp do aplikacji był darmowy i dla wszystkich?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Musimy brać pod uwagę też,że jak będą wszyscy korzystali na huraa to się zrobi jeden wielki dym,każdy będzie pisał i wklejał ceny jakie sie komu podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transporter    164

Aby wyeliminować nabijanie sobie punktów może lepiej aby dostęp do aplikacji był darmowy i dla wszystkich?

 

 

 

Najłatwiejsze i najprostsze rozwiązanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

Aplikacja miałaby większy sens gdyby jakis modereator zajął sie usuwaniem całkowicie kretyńskich dan odnośnie cen.

Chociażby przykład gdy jakis moron wpisuje cenę za rzepak 1300zł/tonę. Nawet jeśli ktoś taką cenę dostał - ok, może zawiózł pół przyczepy plew i 10kg rzepaku ale nie ma najmniejszego sensu pozostawienie takiej ceny przez która średnia spada o dobre kilka-kilkanaście złotych.Podobne kwiatki widziałem w cenach kukurydzy i bodajże pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Prosiłbym aby takie błędy zostały zgłaszane moderatorom. My tez w miarę możliwości będziemy nad tym pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

witam.

 

Panowie mam mały problem bo nie mogę nigdzie w woj. Podkarpackim sprzedać owsa :( mam go ok 6ton. Może ktoś coś poradzi?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

Ja zgłaszałem kto wprowadza w bład i co? I nic ceny widnieją po dziś dzień::-( Może dlatego, ze robi to jeden z moderatorów. Także sam rezygnuje z korzystania z tej aplikacji i osobiście nie polecam nikomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Spokojnie. Każdy z moderatorów pomaga w gospodarstwie,a wiecie sami jak to jest. Praca czasami od świtu do nocy, Na wszystko potrzeba czasu jak zresztą sami wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez p0mian
      Na wstępie chciałbym się przywitać- to mój pierwszy wpis na forum
       
      Nie jestem rolnikiem, jednak znajduję się obecnie w sytuacji, która zmusza mnie do poszukania obiektywnych informacji na temat kosztów dzierżawy gruntów - muszę pomóc znajomej renegocjować umowy dzierżawy około 30ha gruntów rolnych klasy VI i V w okolicach Poznania. Nie możemy zapytać nikogo z okolicznych rolników o ceny w regionie bo w zasadzie każdy sąsiadów użytkuje prawie za darmo albo za darmo jakiś kawałek jej ziemi i nie są przychylnie nastawieni do propozycji zmiany takiej sytuacji. 
       
      W związku z tym chciałbym poradzić się Was jaką cenę powinniśmy zaproponować w nowych umowach dzierżawy? 
      Dodam, że stare umowy to umowy słowne bez okresu dzierżawy, lub umowy które wg zapisu już się skończyły, jednak dzierżawca nadal użytkuje ziemię na zasadach starej umowy (nikt do teraz nie interesował się sytuacją). 
       
       
       
       
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
    • Przez adrianboss11
      Jak tam ceny ziemi u Was i dzierżaw? u nas już powoli spadają, przy takich cenach nawozów i paliwa ludzie oddają dzierżawy za które musieli płacić. Woj. Lubelskie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj