agrofoto

Dyskusja o AgroCenach

Polecane posty

agrofoto    90

Jeżeli masz pytania,

nie wiesz jak obsługiwać aplikację, chciałbyś dowiedzieć się więcej o zdobywaniu Punktów lub chcesz poznać warunki Promocji,

 

zadaj te pytania i jeszcze inne w temacie AgroCen naszym Moderatorom:

Zapraszamy do zadawania pytań!

Edytowano przez agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Dodałem kilka cen na dane produkty rolne, otrzymałem punkty, lecz ceny podane przez mnie nigdzie się nie wyświetlają ...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

wyświetlaja sie na wykresach i w punktach

podaj dokładnie w jakich punktach je dodałes sprawdzimy na 100%

 

chodiz mi o województwo - powiat


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A więc, po dokładnym przeanalizowaniu mój wpis (np rzepak) znajduje się jedynie na dolnym wykresie. Na mapie go nie ma.

Firma Komex- Dolnośląskie, wrocławski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

dzięki, obczajamy sytuację


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Witam Proponuję wprowadzić do formularza pole które uwzględni lokalizację filii danej firmy ponieważ jak wpisałem dane i adres firmy to widzę że cena zostanie przyporządkowana do powiatu w którym jest siedziba główna a nie do powiatu w którym fizycznie następuje skup

Po edycji :

Dodałem już firmę z dopiskiem Magazyn w ...... Rozwiązało to problem ale myslę że dodatkowe pole ułatwiłoby trochę dodawanie nowych firm

Edytowano przez hatetusk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

W nazwie firmy dodaj oddział/punkt i przypisz go do powiatu w którym występuje.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Być może dokładne dane firmy sa potrzebne dla uwiarygodnienia informacji. Mam tylko wątpliwości jak ewentualnie mogą zareagować dane firmy na podawanie dokładnych danych teleadresowych bez ich zgody. Jak dla mnie wystarczyła by sama nazwa firmy. Miejscowi i tak znają a z drugiego końca polski nikt zboża nie powiezie. Poza tym znając miejscowość i nazwę firmy telefon i adres można łatwo oficjalnie ustalić.

W sumie fajna sprawa daje jakiś tam pogląd co się w kraju dzieje. Niestety tylko pogląd. Cena zyta na podlasiu znacznie odbiega od tej tutaj 600zl/tona, cena rzepaku jest zbliżona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Tutaj się nie zgadzam bo większości firm dane są ogólnodostępne w necie

Sama dodawałam jedną cenę i nie mogłam znaleźć faktury to w necie szybko znalazłam dokładne dane

 

Choć prawdą jest że można komuś ładnie namieszać podając za duże lub za małe ceny jednak jak się nie mylę to będzie sprawdzane na bieżąco więc nie powinno być z tym problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie chciał bym wyjść na nadgorliwego czy upierdliwego ale co innego czytać dane zamieszczone przez właściciela a co innego przekazywać je dalej bez jego zgody. Nie piszę tego dlatego aby komus pokrzyżować szyki czy na złość. To jest fajny pomsł tylko ja mam takie wątpliwości. Optymalnym rozwiązaniem było by aby same firmy zgłaszały tu swoje ceny. Z tym, że nie wszystkim będzie to na rękę po drugie portal przybrał by bardziej formę giełdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

dane adresowe firmy sa tylko dla wiedzy osoby wpisującej firmy do naszej bazy, tak abyśmy mogli tą firmę sprawdzić czy w ogole istnieje.

w widoku województwa i powiatu pojawia się tylko nazwa firmy i nic więcej.

ceny płodów rolnych w szczycie jaki jest teraz zmianiają się bardzo szybko - wiadomo, że cena wprowadzona z poniedziałku w sobote może nie miec kompletnie znaczenia.

Po to jest wykres na którym dokładnie widać zmiany cen czy to w Polsce, czy województwie czy powiecie.

 

Na wykresie dobitnie widać jak ktoś wprowadza "głupią" cenę tzn znacząco niższą od średniej albo znacząco wyższą.

Im więcej informacji wprowadzimy wspólnie do systemu tym dane będą dokładniejsze.

 

Jeśli ktoś z was wididz jakaś cenę oderwaną od realiów proszę to zgłaszać albo tutaj, albo na maila agroceny@agrofoto.pl

 

Za każdą wprowadzoną cenę odpowiada użytkownik, który ją wprowadził.

 

a po mailach użytych do rejestracji kont na agrofoto widze ze przedstawiciele firm tez dodają ceny :-)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po dodaniu nowej firmy (adres itd) gdy wracamy po naciśnięciu dodaj do poprzedniego okienka nie można tej firmy wybrać z listy. Pojawia się dopiero po ponownym otawrciu okna.

Swoją drogą z czasem można by dodać ceny z targowisk. W moim regionie jest to dość powszechne miejsce obrotu i to nieraz całkiem dużych ilości zbóż.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek
Jeśli ktoś z was wididz jakaś cenę oderwaną od realiów proszę to zgłaszać albo tutaj, albo na maila agroceny@agrofoto.pl

 

A więc w dziale rzepak- dolnośląskie- strzeliński- Polskie Młyny S.A. Elewator w Strzelinie- cena 909 zł (wprowadzona przez użytkownika @luk89)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pomyłki moga być nawet nie zamierzone. Może trzeba by było wprowadzić jakąś opcje edycji, aby korygować błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A właśnie, proponuję dopisać do cen na wykresie/ mapie wartość netto lub brutto (albo obie), ponieważ nie wiadomo o co kaman... Lub też operujmy jedną wartością -mnie interesuje netto, lecz większość rolników nie jest na Vacie, stąd też posługujmy się może ceną brutto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

czy to okienko o agrocenah musi sie wyświetlać za każdym razem kiedy przeglądam agrofoto???? troche jest to denerwujące ;[


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

więc może tak netto i wartość dla ryczałtowca?

Vatowcowi wystarczy netto, a dla innych ważna będzie cena brutto ryczałtowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

Dodamy informacje przy wykresie i przy mapie ze to są ceny netto.

Na oknie do wprowadzania cen jest do wyboru cena jaka wprowadzamy - netto, brutto ryczałt, brutto zasady ogolne. Po wybraniu odpowiedniej opcji system przelicza i wprowadza do bazy danych kwoty netto


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Wydaje mi się czy też użytkownik @luk89 nabija punkty? z tego co widzę to dodaje ceny w całej Polsce robiąc przy tym błędy. I jeszcze jedno jak mogę sprawdzić np numer telefonu do danego skupu bo przecież sie go podaje?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

nr telefonu jest tylko dla nas do potwierdzenia. system nie podaje dokładnych danych firmy - tylko nazwę.

jakie są błedy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez p0mian
      Na wstępie chciałbym się przywitać- to mój pierwszy wpis na forum
       
      Nie jestem rolnikiem, jednak znajduję się obecnie w sytuacji, która zmusza mnie do poszukania obiektywnych informacji na temat kosztów dzierżawy gruntów - muszę pomóc znajomej renegocjować umowy dzierżawy około 30ha gruntów rolnych klasy VI i V w okolicach Poznania. Nie możemy zapytać nikogo z okolicznych rolników o ceny w regionie bo w zasadzie każdy sąsiadów użytkuje prawie za darmo albo za darmo jakiś kawałek jej ziemi i nie są przychylnie nastawieni do propozycji zmiany takiej sytuacji. 
       
      W związku z tym chciałbym poradzić się Was jaką cenę powinniśmy zaproponować w nowych umowach dzierżawy? 
      Dodam, że stare umowy to umowy słowne bez okresu dzierżawy, lub umowy które wg zapisu już się skończyły, jednak dzierżawca nadal użytkuje ziemię na zasadach starej umowy (nikt do teraz nie interesował się sytuacją). 
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj