yacenty

AgroCeny - FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania

Polecane posty

yacenty    3883

AgroCeny, zobacz o co najczęściej pytają rolnicy w zakresie korzystania z tej aplikacji.

Zapraszamy do zapoznanie się z listą!

 

 

Jak sprawdzić ceny?

Wejdź na stronę http://www.agrofoto.pl/forum/AgroCeny. Jeżeli chcesz zobaczyć więcej musisz się zalogować/ zarejestrować.

 

Jak się zalogować?

Jeżeli jesteś na podstronie AgroCeny – kliknij na dowolną mapkę z cenami. Od razu zgłosi się ekran logowania.

Jeżeli chcesz być automatycznie logowany i nie chcesz pamiętać hasła zaznacz Zapamiętaj mnie. Możesz też skorzystać paska rejestracji/ logowania u góry strony.

 

Jak się zarejestrować?

Jeżeli jesteś na podstronie AgroCeny – kliknij na dowolną mapkę z cenami. Od razu zgłosi się ekran logowania. Na górze okna zobaczysz link

„Potrzebujesz konta? Zarejestruj się teraz!”, kliknij w niego i wypełnij prosty formularz. Możesz też skorzystać paska rejestracji/ logowania u góry strony.

 

Zgubiłem hasło!

W przypadku utraty hasła skontaktuj się z administracją w celu ustawienia nowego (wcześniej przez ciebie wybranego) lub skorzystaj

z opcji "Zapomniałem mojego hasła" dostępnej w formularzu logowania. W

ystarczy podać swoją nazwę użytkownika, lub adres e-mail (wielkość liter ma znaczenie).

Po wysłaniu formularza otrzymasz e-mail z prośbą o potwierdzenie. E-mail będzie zawierał także link, który musisz kliknąć aby otrzymać dalsze instrukcje.

W przypadku zablokowania konta spowodowanego kilkukrotnym wpisaniem błędnego hasła konieczne jest odblokowanie konta przez administrację.

 

Dlaczego w ogóle muszę się rejestrować?

Rejestracja daje Ci indywidualny dostęp do funkcji wprowadzania cen produktów, sprawdzenia cen. Jako gość nie masz takiej możliwości.

Rejestracja jest w pełni darmowa, zajmuje parę chwil i jest dziecinnie prosta.

 

Dlaczego jedne województwa mają kolor czerwony, a inne zielony i niebieski?

Wartości zielone wskazują na województwa mające cenę poniżej wartości średniej dla Polski. Zaznaczone na czerwono znajdują się powyżej tej średniej.

Oznaczone na kolor niebieski wymagają wprowadzenia danych przez zalogowanych użytkowników.

 

Jak mogę zacząć dodawać ceny?

Musisz wcześniej się zarejestrować podając niezbędne dane (nazwa użytkownika, hasło, adres e-mail), następnie zaakceptować Warunki korzystania z serwisu,

potwierdzić rejestrację i aktywować konto poprzez potwierdzenie adresu e-mail.

 

Jak dodać cenę?

Aby dodać cenę musisz być zalogowany. Następnie klikając w zakładkę AgroCeny zostaniesz przekierowany na stronę ze spisem zbóż, które możesz wybrać

i uzupełnić cenę, bądź kliknij bezpośrednio w okienko „Dodaj ceny produktów” i wypełnij wszystkimi danymi.

 

Zarejestrowałem się i zalogowałem się, co dalej?

Po aktywacji konta (aktywując rejestrację potwierdzając adres e-mail) i poprawnym zalogowaniu, w górnym menu odnajdź zakładkę AgroCeny.

Kliknij w nią a trafisz na stronę gdzie możesz zacząć dodawać ceny.

 

Jakie pola muszę wypełnić przy podawaniu ceny?

Aby cena została zapisana należy podać nazwę firmy. Wybranie województwa, powiatu ułatwia znalezienie firmy.

Brak nazwy firmy spowoduje nie zapisanie wyniku i wystosowanie komunikatu o uzupełnienie danych.

 

Dla ilu produktów mogę dodać ceny?

Nie ma ograniczenia dla pojedynczego użytkownika. Każdy zalogowany użytkownik może dodać dla każdej uprawy w każdym województwie nieograniczoną ilość cen.

 

Dodałem nazwę firmy, ale nie widzę jej na liście?

Firma dodana przez użytkownika przesyłana jest do moderatorów, którzy sprawdzają poprawność podania danych. Po sprawdzeniu firma zacznie figurować w spisie.

 

Jaką cenę wprowadzamy?

Najlepiej wprowadzać cenę netto (czyli bez podatku VAT), ale możemy też zaznaczyć cenę brutto.

 

A jeżeli ceny nie są oferowane przez firmę tylko targ?

Nic nie stoi na przeszkodzie aby dodać również i je. Wystarczy w polu „Dodaj nową firmę” podać nazwę, dane teleadresowe targu,

województwo i powiat w którym się znajduje, następnie zaakceptować i podać cenę jak dla normalnej firmy. Cena zostanie zapisana i dodana.

 

Czy dodając cenę jako sprzedający, mam inne opcje dodawania niż jako kupujący?

Nie, dodając ceny jako kupujący i sprzedający opcje wprowadzania ceny są takie same. Wybór możliwości dodawania uzyskany jest po wcześniejszym zalogowaniu

 

Dlaczego widzę cenę dla Polski, a nie mam dostępu do województw bądź powiatu?

Dostęp do danych szczegółowych dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Rejestracja jest szybka i całkowicie darmowa.

 

Jak mogę sprawdzić cenę zboża dla danego województwa?

Po wcześniejszym zalogowaniu się i przejścia do aplikacji AgroCeny wybieramy interesującą nas uprawę. Po kliknięciu ukazuje nam się

Polska z przedziałem cenowym dla każdego województwa. Również jest wyświetlona cena średnia dla całej Polski.

 

Jak mogę sprawdzić cenę zboża dla danego powiatu?

Informacje o cenach w powiecie dostępne są tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy wykupili wcześniej abonament na przeglądanie danych

w aplikacji 'AgroCeny'. Sprawdzamy podobnie jak dla pojedynczego województwa, a dodatkowo klikając na interesujące nas województwo uzyskamy

dostęp do danych szczegółowych każdego powiatu w województwie i pojedynczych punktów skupu.

 

Pomyliłem się podczas wprowadzania danych, jak mogę dokonać korekty?

Obecnie nie ma możliwości dokonania korekty danych, zalecane jest w takim wypadku wprowadzenie kolejnej, już dokładnie wypełnionych danych.

Napisz maila na adres AgroCeny@agrofoto.pl

z prośbą o usunięcie błędnej ceny lub o jej skorygowanie.

Edytowano przez agrofoto

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez p0mian
      Na wstępie chciałbym się przywitać- to mój pierwszy wpis na forum
       
      Nie jestem rolnikiem, jednak znajduję się obecnie w sytuacji, która zmusza mnie do poszukania obiektywnych informacji na temat kosztów dzierżawy gruntów - muszę pomóc znajomej renegocjować umowy dzierżawy około 30ha gruntów rolnych klasy VI i V w okolicach Poznania. Nie możemy zapytać nikogo z okolicznych rolników o ceny w regionie bo w zasadzie każdy sąsiadów użytkuje prawie za darmo albo za darmo jakiś kawałek jej ziemi i nie są przychylnie nastawieni do propozycji zmiany takiej sytuacji. 
       
      W związku z tym chciałbym poradzić się Was jaką cenę powinniśmy zaproponować w nowych umowach dzierżawy? 
      Dodam, że stare umowy to umowy słowne bez okresu dzierżawy, lub umowy które wg zapisu już się skończyły, jednak dzierżawca nadal użytkuje ziemię na zasadach starej umowy (nikt do teraz nie interesował się sytuacją). 
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj