Zaloguj się, aby obserwować  
Adrian11

Bizon na 20 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adrian11    0

Zamierzam w tym roku zakupić kombajn bedzie pracował na 20 ha , rozmyslam nad kupnem Bizona ZO-56 super cena do 18 tys na co zwracac najlepiej uwage przy kupnie ? nieznam sie na kombajnach i niemam kogo wziśc ze soba zeby mi doradził i czy do 18 kupi juz porządniejszego Bizona ? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian11    0

18 to max oglądąłem to taki 1980 - 1982 jakos tak było wiec nawet młody duzo ludzi obcina takimi i chodzą git ;p kiedys jak bede miał wiecej ha to kupi sie za wiekszą kase a teraz to niema z czego ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

Kumpel kupił za 16 i kosi aż miło a wiadomo do bizonka jak do każdego trzeba coś włozyć . ja bym wolał dać te 18 i samemu pogrzebac porobić sobie co jest złe i bede wiedział że mam pewne i zrobione a nie liczyc na to ze dam te 10 wiecej i nie mam pewności że bedzie chodziło wszystko jak nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Racja tez wole dac 18 tyś i włozyć 5-6 w remoint i wiedzieć że mam nowe i sprawdzone częśc (łożyska blachy itp.) z tym jednak że trzeba sie troche znac na mechanice i mieć na to czas.

Kolega pyta na co ma zwracac uwagę przy zakupie więć nie wygląda na ogarniętego w sprawie bizonka, więc kupno kombajnu i naprawa go może być dla niego kłopotliwa do wykonania.

Ja jak sam szukałem to też nie miałem zielonego pojęcia jak to ugryźć.

Po pierwsze bierz ze sobą latarke i zaglądaj wszędzie! Sprawdź stan blach, dosłownie wleź pod spód kombajnu i zobacz jak wygląda podłoga podsiewacza (jak przerdzewiała i dziurawa to do wymiany a koszt to ok 600 zł razem z fartuchami rozpurkami itp. do tego 2 dni roboty) dalej zobacz sita czy są całe, czy listewki drewniane po bokach nie powyginane od wilgoci, czy da się sita swobodnie zamknąć na maxa i otworzyć ( koszt sita to 250 zł za sztuke ), wejdź pod sita i obejrzyj kosz sitowy czy nie ma dziur od rdzy i czy rynny w których pracują slimaki kłosowy i ziarnowy nie są pordzewiałe ( jak tak to cały kosz sitowy do wymiany ceny juz dokładnie nie pamietam ale ok 400zł +/- 150 zł) następnie z prawej przenośniki pochyłe ziarnowy i kłosowy, zajrzyj do środka jak wyglądają łańcuchy i gumowe łapki (cdzy nie pogryzione przez szczury, powyciągane ogniwka itp) koszt łańcucha chyba 250 zł.

Ogólnie sprawdzaj stan blachy, blacha dziurawa to bedzie sie sypało ziarno, można kleic mabicznymi masami, silikonem itp. ale to rozwiązanie na krótka metę. Sprawdź jeszcze zbiornik w środku czy nie dziurawy. rure wysypu czy płynnie sie ją rozkłada, czy ślimak nie jest wytarty w środku czy nie jest pogięty od zachacczenia o drzewo słup itp.

Silnik zobacz czy jest zimny i spróbuj zapalić, dobry nie powinien miec problemu i szybko powinien załapać, patrz na stan osłon i osprzetu czy jest kompletny, chłodnica czy czysta i nie powyginane blaszki. Silnika trzeba posłuchac i tu ci nie pomogę za bardzo. Ale genaralnie patrz czy czysty nie przeciaka czy nie ma śladów improwizorycznych napraw itp.

Heder, to najczesciej najbardziej dobita czesc kombajnu, zobacz jak wyglądają bagnety, listwa nozowa (czy nie są nadmiernie powycierane) no i ślimak hedera czy nie jest masakrycznie pospawany, czy jak obracasz ręką to nie ma za duzego oporu, i czy nie ma bicia po kontakcie z kamieniem.

Tak ogólnie patrz na to czy kombajn jest czysty, nie ma resztek po sezonie, nadgnitych blach. Jak ktoś nie dba to nie spodziewaj się że kombajn bedzie lux chodził.

Patrz na pasy, to niby niedrogie rzeczy ale przy hurtowej wymianie może nieźle obciążyc kieszeń.

Łożyska, patrz czy nie mają luzów, czu jak pochodzi z właczoną młocarnią to po jakimś cdzasie sie nie grzeja itp.

Na pewno wszystkiego nie napisałem na co by trzeba zerknąc, sam jak kupowałem to go tak nie sprawdzałem bo sie nie znałem ale teraz bym tak robił.

Proponuję się wysilić i poszukać kogoś kto chociaz miał kontakt z bizonkiem, ktoś kto kosił itp.

Patrz też na samego właściciela, jak wyglądają inne jego maszyny, to bedziesz wiedział czy bda o sprzet czy nie i jak sie sypie to sprzedaje komuś bubel.

No i uważaj na pseudo mechaników ktorzy sie na wszystkim znają i uwazają ze pokleją pospawają stara cześć zamiast kupić nową ( bo puźniej takie naprawy i tak się szybko posypią)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Adrian11 Bizon na 20ha warto takiego olbrzyma?, bo on swoje spali i potrzebuje duży garaż. Może pomyśl nad MF lub JD na silniku 3P? małym spryciarzu. Do leg idealny i na pola nierówne. Ile Koledzy Wam palą Bizony na dzień pracy i ile ha kosicie rocznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian11    0

Spalanie to ja sie niemartwie ;p Bizon najtanszy i ten jego głos ;p wole kupic za 18 tys i jakos kosic niz płacic co rok około 8 tys za ściecie albo i nawet wiecej. Co do szykowania to starszy zna sie na tym ale co do obejrzenia to własnie o to mi chodziło co napisał kolega wyzej dzieki za pomoc posprawdzam to i jakos sie kupi ;p a własnie jak juz poruszony jest temat to ile pali bizonik ?

Edytowano przez Adrian11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

ZALEŻY, od pola plonu gatunku zboża ilosci słomy kombajnisty itp. ksiązkowo to chyba 12kg paliwa na godzinę albo ha (nie pamietam)

a z życia to ostatnio to kosiłem niecałe 7 ha słabego owsa 3-3,5 t/ha to spalił ok 90 litrów z dojazdem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj