konrad1166

Uzyskane plony w roku 2012

Polecane posty

PeterG14    115

@Golarz11 - W sumie to do niedawna byłem takiego zdania jak ty. U nas też sypało po 1,5- 2t. Było widać po zbożu jaki będzie plon. Dużo się nauczyłem i to co wywnioskowałem to Ci postaram się opisać. Podstawą jest zbadanie odczynu i zawartości w składniki pokarmowe gleby. Potem wapno, odpowiednie dawki NPK, poplony, obornik i płodozmian. Tylko nie taki np. żyto ( nic obornika ) > owies ( bez poplonu ) > mieszanka ( bez PK na przykład ) i plony 3,5- 4t są realne.

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

pośrednicy poczytają handlarze też telewizja nagłośni jakie to są wysokie plony i po kieszeni rolnika i potem lament bo niskie ceny .BŁAZENADA i kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

A u mnie :

jęczmień mercada - 4t/ha

żyto viselo - 4t/ha

Pszenica mewa - 4t/ha

jakby się zmówiły,

wszystko już sprzedane

średnio zainwestowana w uprawę złotówka dała złotówkę zysku - szału nie ma ale nie ma też co płakać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

jednym sypie tona , drugim 10 a niech ma tyle co komu urosło , smiesza mnie opinie coniekture że rolnicy czesa cenami zbóż , za mali jestescie aby spekulowac cenami swiatowymi , ja sprzedam jak zwykle wiosna i cena na pewno nie spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Jak czytam pare postow wyzej ze azot na kłosa zwieksza plon to sie zastanawiam ile lat ma piszacy posta lub od kiedy bawi sie w rolnictwo!Azot na kłosa poprawia parametry ziarna a nie plon!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

A u mnie w tym roku plony dobre do bardzo dobrych. Mianowicie:

Jęczmień jary Mercada - niecałe 6t/ha

Pszenżyto ozime Moderato - 5t/ha

Mieszanka zbożowa - lekko ponad 4t/ha

 

Jutro napiszę ile pszenica sypała a potem pszenżyto jare i łubiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

U mnie pszenżyto Grenado 5,5 T/ha, za to ziarko bardzo małe-wynik gestego siewu + nie wykonany 3 zabieg fungi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Swietokrzyskie w mojej okolicy rekordów nie było a doporosić sie kogos o słome graniczy z cudem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

U mnie plon kształtował się w granicach 3t/ha pszenica ozima Bogatka. nie przesiewałem .U nas w okolicy wielu przesiało na jare. Brat też i wyszła mu pszenica jara jakieś 3,5-4t/ha. Moim zdaniem nie opłaciło się przesiewać by zebrać jakąś tonę więcej. Jakby koś chciał nasiona ozimej to zapraszam 781370220 woj lubelskie ok Lublina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

U mnie jęczmień Jary po wymarzniętym rzepaku plonuje 6.5 t żeby nie było ważone na skupie bo pierwszy kurs został sprzedany po 820zł netto tylko jedyny minus że cała plantacja 18ha leży ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Dzisiaj skosiłem ładną pszenicę ozimą nie wymarzniętą i dała nie całe 7. Liczyłem na 8.

Przesiewane jaro-ozime 3-5 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

w moich stronach licho zboże licho sypało.My z 40 ha pszenicy zebraliśmy 145 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie pszenica ozima ok. 4.5- 5t/ha nie wiem dokładnie bo jeszcze nie skończyłem pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Rzepak Visby F1 od 3,5t/ha do 4,5t/ha w zależności od działki, średni plon 3,7t/ha

Rzepak Kolumb 2,1t/ha (mocno przemarzł)

Pszenżyto Baltico 2,5 t/ha (przemarznięte po zimie, bardzo rzadkie)

Żyto Visello, na jednym polu dało 4t/ha, na drugim 6t/ha

Żyto Minello 6.5t/ha

 

pozostały jęczmienie jare do skoszenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

Ja mile zaskoczony zyto na 5 klasie sypło około 5.5 6 ton.Mieszanka jara jakieś 5 ton a jęczmień 6.Ładne plony tylko pogoda nie sprzyja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol7110    0

U mnie w lubelskim plony niskie przężyto ozime wymarzło jedynie 2 małe pola zostawiłem to z 2 t z hektara - owies 3-3,5 tony z hektara a pszenica 2,4-3 tony na IVa i IVb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

ja jestem zadowolony z tegorocznych plonów zebrałem 25 t zboża z 10 ha w zeszłym roku było 17 t z takiego samego areału. ziemia 4, 5, 6 klasa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

I znow rekory na forum,rozumiem ze suszy nie było i po 100zł do ha nie beda brali,honor nie pozwoli !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Wczoraj zaczełen jarki kosić te po ozimej przesiane. Zdziwiłem się bo sypią 5-6 ton. Ozime zostawione tyle nie dają.Bywa że 2 się ukosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

woj lubelskie

powiem tak, plony w tym roku były do bani...

pszenica ozima 4.5t/ha

pszenica jara 3.5 - 4t/ha

jest to jeden z lepszych wyników w okolicy. jest bardzo słabo gdyż w roku ubiegłych pszenicy było średnio 6t/ha

ojciec jeździł troche kombajnem po usługach i to co widział u ludz na polach przekracza ludzkie pojęcie. ludzie kosili po 1t z hektara!!! a w okolicy średni plon to ok 2-3t. takie są skutki jeziennej suszy, zimowych mrozów i długotrwałych opadów deszczu podczas kwitnięcia zbórz.

ludzie ściemniać tylko potraficie, każdy zna sytuacje jaka jest po tegorocznych żnowach więc proszę nie koloryzowac

Edytowano przez jarekzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Jak gospodarzysz tak zbierasz !

 

Sukcesy przypisujecie sobie a niewypały zganiacie na pogodę !

 

U mnie jeszcze nie zaczęliśmy kosić na porządnie, jedynie rzepak, który mocno przetrzebiony po zimie dał ok. 2,5 t/ha co w tym roku uważam za dobry wynik.

 

Żyto będzie szło w tym tygodniu jak pogoda dopisze.

 

Jedynie co to byliśmy na usłudze 80 arów żyta Visello w pokoleniu F3 to 5,5 t nakosiliśmy czyli wychodzi prawie 7 t/ha u gościa który nie pryskał na grzyby ani na skracanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

dokladnie jak dbasz tak masz u nas ogolniue w tytm roku i w okolicy(wielkopolska)jeczmienie bardzo dobrze sypia no najslabiej zyta ale nie mialem ale tak dorodnej pszenicy jak ten tybalt to wielokrotnie zimowej nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

dyczko komodo nie jest do konca tak... Ja tez jestem z lubelskiego i oziminy sypały strasznie mizernie ,ja ukosiłem srednio 3,5 t z ha pszenzyta 4- 5 klasa ziemi gdzie powinno byc koło 5.Kosiłem troche usługowa i było tylko gożej...Na 3 klasie po kukurydzy miałem kawałek pszenzyta z centrali pryskane od grzyba i skracane dało koło 5t gdzie zaznacze na wiosne było ono syper piekne... W tamtym roku na podobnum polu pszenica dała 6,5 t. Jare znacznie lepiej kolo 5t.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj