konrad1166

Uzyskane plony w roku 2012

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robert983    38

Witam u mnie jak na moją klasę ziemi[4.5.6] to o wiele lepiej niż w zeszłym sezonie ale bywały żniwa kiedy lepiej sypało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad1166    1

jak możecie to podajcie w ile wam sypalo z 1 ha/t i region pozdrawiam

Edytowano przez konrad1166

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

na kawałku 4,20 gdzie 80% to 5 i 6 klasa to pszenżyto Grenado wydało 6 ton z hektara i jest to rekord jesli chodzi o to pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda    14

u mnie jęczmienia sypało 1ha /5 t klasa ziemi to IIIa mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu36012    22

umnie mieszanka rewelacja na 1 polu było 80ar to miałem 2 zbiorniki od rekorda łączna waga zboża to ponad 30/40ton 13ha a mam tylko 1 ha 3b klasy 6ha 4klasy a reszta to 6z:PPP

Edytowano przez krzysiu36012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

pszenżyto srednio około 5 t/ha, bywało lepiej

Bogatka pszenica, też średnio, około 4.8 t/ha jutro będę chyba kosił Lucjusza, zapowiada się nieźle, a przezimował gorzej od bogatki

za to jęczmień jary sypnął około 6, jak nigdy

 

reszta zboża jeszcze stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian150    8

Zyto 6 ton z hektara na 5 klasie piasek woj wielkopolskie. Byłem w szoku ze aż tak wysoki plon był w tym roku żadnego roku tak wysokiego nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

jeczmien jary suweren 1 ha klasa 4, 5 pelnych zbiornikow z056. mysle ze 6 ton z ha sypie.w srode kosimy eunowe i powinno byc tyle samo :) .


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

u mnie najgorzej nie było ale bywało lepiej :P

pszenica ozima 7t/ha

jęczmień jary 6t/ha

mieszanki 6-7t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

u mnie woj. lubelskie na klasie 4 owies Bingo 1-wszy rok po centrali 7 ton/ha.

pierwszy raz widzę u nas coś takiego na oczy.

Mieszanka na podobnej ziemi też dobrze 6-7ton/ha, na słabszej ziemi niecałe 5t/ha.

Jęczmień suweren-ok.3,5-4t/ha, jęczmień levan też ok. 4t/ha.

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

u mnie żyto hybrydowe klasa ziemi 5 sypało 6,3t z hektara a jęczmień już słabo 4t wrr a pszenica jestem ciekaw pewnie w tym roku u mnie będzie kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

u mnie okolice wielunia jęczmień, z jednego kawałka, 1,33ha ,3,5zbiornika od rekorda, a pole sąsiednie 20metrów dalej, kupione swieżo, z 0,8ha dał 1zbiornik i jeszcze z 500kg, róznica duża ale pole lichutkie po sprzedawcy. mieszanka mnie zdziwiła z 1,33 ha , wszystko zrobione jak należy oprysk na grzyba nawożenie, i tylko 6,5tony :o :o , stanowisko po ziemniakach, wapno trzeba dać.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Widze koledzy ze to pisanie pare tygodni temu o suszy jakiej dawno nie było to miedzy bajki włozyc albo teraz plony z 1 ha. I zauwazam ze wiekszosc z was ma wagi w domu i wie ile jest zebrane,no bo chyba nikt na oko nie oceni czy było 4,5t a inny 6,3t bo ziarno ma inna gestosc,wilgotnosc.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golarz11    0

Jako że to mój pierwszy post, witam wszystkich użytkowników. Razem z kuzynem zaczynamy bawic sie troche w rolnictwo. Posiadamy w tej chwili ok.40ha do obsiania (na gruntach 3,4,5,6). Jak czytam ile zbieracie na słabych ziemiach to niewierzę. U nas (Północ woj. śląskiego) sypie 1,5-2T z ha. Jak to zrobić by uzyskać 4-6T/ha.na tak słabych gruntach. Mamy do dyspozycji obornik, jakie nawozy stosować? proszę o porady na PW

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy73    1

RZEPAK VISBY 5,1 T/HA KLASA IIIb-IVB

RZEPAK ROHAN 4,4 T/H KLASA IV-V

ŻYTO PALAZZO 6,6 T KLASA V

POWIAT CZŁUCHÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

pierdoły i głupoty ile to z h a potem że płody rolne tanie, piszecie jeden z drugiego ile to nienamłuci trochę wyobrażni same rekordy powodzenia aby tak dalej i będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaarassK    0

w zyto akurat wierze sam mialem z 2,5 ha plon 13 t czyli średnio 5,2t/ ha. I tak jak juz wczesniej pisalem gdybym pryskal na grzyba i dał azot pod klos byloby lepiej.

Zyto Palazzo, klasa ziemi IVb-V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

pierdoły i głupoty ile to z h a potem że płody rolne tanie, piszecie jeden z drugiego ile to nienamłuci trochę wyobrażni same rekordy powodzenia aby tak dalej i będzie ok

 

 

Dokładnie. W maju pisali, że susza, że już wszystko wysuszyło, każdy tutaj pisze , że z rolnictwa ciężko żyć, że mało się zarabia, a nagle każdemu plon pszenicy nie schodzi poniżej 5 ton , a rzepaku poniżej 4 ton ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj