konrad1166

Uzyskane plony w roku 2012

Polecane posty

dyczko0    25

Owies Arab siany przeze mnie 27 marca na VI klasie ziemi, 200kg lubofoski, 350 kg saletrzaku, Kelpak + mocznik + siarczan podczas strzelania w źdzbło = 4.5 t/ha :)

 

Żyto siane przez przez mojego poprzednika 4t z ha, pszenżyto 3t/ha

 

Łubin Zeus 1.5 t /ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolko    0

U mnie jara dala tylko do 4,5 tony, rewelacji nie było, ochrone miala i jesc tez otrzymała. Cyba taki rok na lubelszczyznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Pszenica ozima – 6-6,5 t/ha, 100kg N, 2xfungicyd

Pszenica jara – 4-5,5 t/ha w zależności od działki, 90kg N, 1xfungicyd, susza najbardziej dała się jej we znaki. 5,5t/ha osiągnięte na działce gdzie omyłkowo wysiało się mało N przedsiewnie i by to nadrobić dostała zastrzyk w fazie krzewienia 50kg mocznika w 300L wody, czyli max dawka.

Jęczmień jary – 4,3-4,5 t/ha, 80kg N, 1xfungicyd

Owies – 6-6,2 t/ha, 40kg N, niestety 2L ccc nie wystarczyło i ok 50% wyłożyło

Łubin wąskolistny – 2,5 t/ha

Ziemia ciężka, ilasta, kl. 3-4a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

->stanowisko po fasoli -3ha- 8,5t/ha

->po burakach 7,5t/ha

->inne (po zbożach) ok. 6t/ha

 

->jęczmień jary 4,5t/ha

 

-> fasola jaś, kompletnie nieudana 1 - 1,5t/ha

->rzepak (pierwszy zbiór) 3t/ha (na ziemi IV V kl)

->buraki 48t/ha (na czysto) przy 16.9%, kopane pod koniec września, (miałem problemy z plantacją, było trochę walki i pryskania odżywkami, ogólnie po wykopaniu efekt pozytywny)

 

ogólnie wszystko na ziemiach od II do V klasy, z czego II tylko troszeczkę po jakieś 5ha, a reszta 3-4 i 5.

Pozdrawiam.

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

witam.U nas w powiecie wrocławskim z plonami pszenicy rewelacji nie było ozima prawie wszystka wymarzła a jara srednio.5,3t/ha OSTKA SMOLICKA, z niewymarznietego Nelsona a zostało go 7.ha z groszami zebrałem 15.5t masakra! Za to kukurydza nadrabiała podliczałem srednia i wyniaosła az 11.7t/ha na sucho młyn kukurydziany KALIZEA w siechnicach płacił po 880+ 7% VAT tak wiec mozna było sie pocieszyc i nadrobic straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica ozima – 6-6,5 t/ha, 100kg N, 2xfungicyd

Pszenica jara – 4-5,5 t/ha w zależności od działki, 90kg N, 1xfungicyd, susza najbardziej dała się jej we znaki. 5,5t/ha osiągnięte na działce gdzie omyłkowo wysiało się mało N przedsiewnie i by to nadrobić dostała zastrzyk w fazie krzewienia 50kg mocznika w 300L wody, czyli max dawka.

Jęczmień jary – 4,3-4,5 t/ha, 80kg N, 1xfungicyd

Owies – 6-6,2 t/ha, 40kg N, niestety 2L ccc nie wystarczyło i ok 50% wyłożyło

Łubin wąskolistny – 2,5 t/ha

Ziemia ciężka, ilasta, kl. 3-4a

co to za odmianę pszenicy ozimej miałeś że ci , przy tak niskim nawożeniu dała aż 6t/ z ha , 100kg n to 300kg saletry u mnie przy takim nawożeniu morze by było 4 ma 4,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

najszybciej to przyrasta w GUS-ie :lol: . Rządowym zresztą.

http://www.agrofoto.pl/pl/4,1,13901,8,2,takich_zbiorow_zboz_sie_niespodziewano.html

znaczy już kombinują jak zbić ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

newhollandt6 - odmiana tej pszenicy ozimej to Kobiera. Miałem ją na 2 działkach, pierwsza to najlepsza działka 2 klasa, 3 rok z rzędu pszenica, ale co 2 lata obornik bo jest pod domem, 75kg N i zebrane 6,5t/ha. Druga działka to 4a, siana na ziemniaczysku, 110kg N i plon 6t/ha. Jak widać bardzo dużo zależy od zasobności gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

zgadzam się z Kamilmkm u mnie pszenica ozima z 0.45ha dała 3,5t i dostała tylko 140kg saletry w 2 dawka i tyle zero nawozu na jesieni, 0 fungicydów i odżywek, ale klasa ziemi 1 i zboża tam nie było z 8lat

jęczmien jary 5,5-6t z ha klasa ziemi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Pszenica ozima – 6-6,5 t/ha, 100kg N, 2xfungicyd

Pszenica jara – 4-5,5 t/ha w zależności od działki, 90kg N, 1xfungicyd, susza najbardziej dała się jej we znaki. 5,5t/ha osiągnięte na działce gdzie omyłkowo wysiało się mało N przedsiewnie i by to nadrobić dostała zastrzyk w fazie krzewienia 50kg mocznika w 300L wody, czyli max dawka.

Jęczmień jary – 4,3-4,5 t/ha, 80kg N, 1xfungicyd

Owies – 6-6,2 t/ha, 40kg N, niestety 2L ccc nie wystarczyło i ok 50% wyłożyło

Łubin wąskolistny – 2,5 t/ha

Ziemia ciężka, ilasta, kl. 3-4a

 

 

Pszenica Ozima to może być ale owies to chyba liczyłeś przyczepami objetościowo a ie jego wagę bo niechce mi się wierzyć w taki plon przy takim nawożeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

ale ja mówię o siewie owsa na 3 klasie, niektórym pewnie ciężko w to uwierzyć ale nieraz bez kompletnie żadnego nawozu owies wyłoży na takiej ziemi. Wiem, że nie są to stanowiska pod owies ale przynajmniej po nim pszenica ładnie rośnie, oczywiście mowa o monokulturze. Plon liczony objętościowo ale faktycznie tyle wychodzi, z 80 arów były 4 zbiorniki zo56, więc tak liczę min. 5 ton, dodam że ten owies jest ciężki, do worka bez problemu wchodzi 50kg, a te 40kg N/ha podane było w całości dolistnie mocznikiem z odżywkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

pszenica jara 6,5-6,7 tony, jęczmień jary równo 5 ton bo prosto z pola sprzedawałem ale był wbity w ziemię że miałem obawy czy ktokolwiek podejmie się jego wykoszenia, Dużo zostało na polu o podorywce nie wspomnę wiecej czasu straciłem na przerzucaniu słomy niż faktycznej orce. Rzepak pomimo obsaby maksymalnej 11 sztuk na metrze sypnął od 3,4 do 3,6 tony w zależności od kawałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacper1204    4

U mnie nic nie wymarzło.Ziemie u mnie od 2 do 4 klasy. Siejemy pszenice ozimą jęczmień jary i pszenżyto a więc pszenica dała od 6.5 do 7 ton, jęczmień sypał najładniej odkąd siejemy 6.5tony a pszenżyto od 5 do 5.5.W okolicy były jeszcze rzepaki zimowe to sypał 3.5 do 4.6.U mnie zbiory 2012 oceniam za b dobre żeby 2013 była taki albo jeszcze lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

u mnie dobry rok-rzepak ozimy visby-2,8,zboza ozime 100 wymarzlo,jarki-pszenica do 6t/ha,jeczmien 7t/ha, mieszanka jeczmien +peluszka Milwa ok 3 t/ha(to schrzaniłem przez swoja głupote),ziemniaki jad. rekordowo ale oczywiscie nie ważyłem i tylko teoretycznie, no i mój rekord :) -burak cukrowy 94t/ha przy zanieczyszczeniu 12%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

jęczmień ok 5,5t/ha

pszenica ok 4t/ha (wymarznięta)

owies+pszenica jara ok 8,5t/ha

woj. małopolskie


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Pszenica jara po wymarznietej ozimej od 5.5 do 7.5 tony najlepiej sypała odmiana tybalt ,rzepak odziwo przezimował lepiej od pszenicy plon około 3.8 tony średnio, najlepiej odmiana FINESSE F1 dała 4.2 tony .wymarzło nam 7 ha rzepaku ,kukurydza po nim dała 11 ton przy wilg 24 % .polska odmiana CEDRO .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyktator    0

U mnie nic nie wymarzło.Ziemie u mnie od 2 do 4 klasy. Siejemy pszenice ozimą jęczmień jary i pszenżyto a więc pszenica dała od 6.5 do 7 ton, jęczmień sypał najładniej odkąd siejemy 6.5tony a pszenżyto od 5 do 5.5.W okolicy były jeszcze rzepaki zimowe to sypał 3.5 do 4.6.U mnie zbiory 2012 oceniam za b dobre żeby 2013 była taki albo jeszcze lepszy :)

 

 

http://www.agrofoto....tal__11__st__10 to pewnie ta piękna pszenica, dzieciaki opanujcie się tyle to chyba zbieracie ale w tej gierce rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albusgd    0

Pszenżyto- 3.5 t

Żyto - 3-4 t

Pszenica - 2 t

Jęczmień jary - 3 t

Śląsk pozdrawia.... :)


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroon    1

Pszenica ozima 7,91 (Toras i Pamier)

Pszenica jara 5,87 (Monsun)

Rzepak 3,88 (DK exqusite)

Kukurydza 13,72 (wszystkie odmiany FAO max 240)

Podałem średnie plony wszystkich odmian jednego gatunku.

Gleba 1-3b

W rzepaku bardzo słabo z powodu kiły, oziminy które nie były w dobrej kondycji po zimie przesiałem pszenicą jarą lub kukurydzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikBS    10

Pszen.Ozima 4,5-5T

QQ 10-13T

Tyle tego miałem w tym roku mam Pszen.Ozimą Ostrogę,a na wiosnę siejemy jęczmień i pszen.jarą,więc chciałbym,żeby ktoś podał odmiany i ich rokowania...


Rolnik BS = Mercedes190ful1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj