urobiony

Wskaźnik ciśnienia w słupku JD1065 ?

Polecane posty

urobiony    0

Witam mam pytanie do czego służy wskaźnik umieszczony w słupku kombajnu JD1065 (ten na samym dole) jest on opisany jako cutting platform pressure indicator. Rozumiem, że jest to wskaźnik ciśnienia (prawdopodobnie oleju). Pytanie jakiego oleju ? hydraulicznego ?. Jeżeli tak to czy hydrauliki całego kombajnu czy jego określonych podzespołów ? Jakie powinno być właściwe położenie wskazówek tego wskaźnika ? U mnie trójkątna wskazówka jest położona miedzy 3,2 a 5,2 a cienka prosta na 3,2 (przy włączonym silniku) ale widzę, że się to zmienia i po wyłączeniu silnika wskazówki stają na różnych wartościach.

Poniżej zamieszczam zdjęcie tego licznika.

 

post-45918-0-46374600-1343660071_thumb.jpg

 

Czy wskazówki na tych 3 wskaźnikach (zegarach) umieszczonych w słupku powinny się zmieniać płynnie czy skokowo ?. U mnie się zmieniają skokowo.

Edytowano przez urobiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas19    2

pierwszy wskaźnik od dołu jest to tzw wskaźnik nacisku hedera na podłoże albo też inaczej pokazuje Ci jakie masz ciśnienie oleju w siłownikach od hederu. jak wywalisz heder na maksa do góry to wskaźnik idzie na maksa. jeśli opuszczasz heder to wartości maleją. jeśli masz całkowicie odpięty heder wartości te są znacznie mniejsze na zegarze gdyż nie ma takiego obciążenia na siłowniki. drugi wskaźnik od dołu pokazuje Ci wysokość hedera. jeśli masz podniesionego do samej góry to automatycznie wskazówka na zegarze też na górze. trzeci wskaźnik pokazuje Ci jak mocno masz popchnięty przyspieszacz do przodu i adekwatnie jak poprzednio jak wypchniety na maksa to wskazówka też na maksa. wskazówki zmieniaja sie skokowo. bynajmniej przy moim 1065 tak było. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urobiony    0

W tym pierwszym wskaźniku od dołu (wskaźniku nacisku hedera na podłoże) są dwie wskazówki jedna trójkątna (trapezowa) a druga pojedyncza. Która co określa ? Ta trapezowa wskazówka jest nastawiana śrubokrętem od czego zależy jej nastawa.

Jeśli chodzi o wskaźnik wysokości hedera (środkowy wskaźnik) jak opuszczę do jęczmienia nisko heder wtedy wskazówka wyskakuje poza zakres na maxa (ponad 50) jak podniose heder troszkę wyżej wraca do zera (czy to normalne czy coś jest uszkodzone ?).

Edytowano przez urobiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez klimas78
      Koledzy mam Bizon Z 050 i nie działa mi żaden wskażnik ,ani od ciśnienila oleju ,ani ładowania,czy też temeratury wody.
      Odkręciłem tą pokrywe z zegarami i do każdego zegara podłączony jest tylko przewód z odpowiednim czujnikiem.
       
      Czy coś powinno być jeszcze podłączone i gdzie .Prosze o rade i pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez Arto96
      Witam.Mam problem, a mianowicie zaczęło się od poprzecinanych kabli przez mysz która dostała się do kierownicy kombajnu. Po ściągnięciu kierownicy i uporządkowaniu kabli wszystko oprócz wskaźnika paliwa i temperatury wody wróciło do normy. Chociaż nieszczęsna mysz popsuła też przełącznik świateł którego nie mogę nigdzie dostać i mam teraz polski zamiennik na dwa kable i gdy włącze światła to na zegarze podświetla mi się lekko kontrolka awaryjności wytrząsacza drugiego od góry. Nie wiem czy to jest jakiś lewy prąd, czy słaba masa czy co ? Chociaż teraz najbardziej mi zależy aby naprawić wskaźnik od temperatury wody Lecz nie wiem co to może być czy brak prądu czy popsuty czujnik ? Poradźcie

    • Przez Daniellll
      Witam mam taki problem, od kilku lat temperatura wody była po miedzy 85 a 90 stopni w tym roku po skoszeniu 2 hektarów
      temperatura spadła do 55-60 stopni a temperatura oleju jest 85 stopni. Rozebrałem termostat był rozsypany zainwestowałem w termostat i nic to nie dało
      kupiłem nowy czujnik też to nic nie pomogło wymieniłem zegar temperatury i też nic, podłączyłem wszystko na krótko żeby wykluczyć przetarcia kabla sprawdzając to wszystko w gotującym czajniku i też nic, może ktoś ma jakiś pomysł albo cos takiego przeżył bo mnie już cholera bierze .
    • Przez karolPoPracy
      Cześć wszystkim ! 
       
      Ferdek 255, z którego na co dzień jestem bardzo zadowolony wymyślił sobie, że nie będzie pokazywał na wskaźnikach:
      - ilości paliwa 
      - temperatury
      - ładowania 
      i innych na desce rozdzielczej.
       
      Dodatkowo światła przednie przestały działać. 
       
      Działa:
      - światła stopu
      - pozycyjne na błotnikach
      - kontrolka długich świateł (ale światła już nie)
       
      Przejrzałem/Zrobiłem:
      - bezpieczniki
      - pobieżne oględziny wiązki
       
      Jestem drugim właścicielem ciągnika i od momentu zakupu nic przy nim nie było w temacie elektryki robione (mam go pół roku). Na początku wszystko grało, jakiś miesiąc temu zginęły światła drogowe i kierunki, ale obwiniłem przełącznik kierunków i zaśniedziałe styki przy klapie przedniej (tej ze światłami) - nie było kiedy dobrze zajrzeć, to się tym bardzo nie przejąłem.
       
      Jednak bez wskaźnika temperatury, paliwa, ładowania i kontrolki oleju to tak trochę w ciemno się jeździ.
       
      Proszę bardziej doświadczonych użytkowników o radę gdzie spojrzeć, które kabelki sprawdzić i podpowiedź gdzie szukać najczęstszych przyczyn wyżej opisanej awarii. Z góry dziękuję za każdy wartościowy komentarz.
       
      Pozdr,
    • Przez rabit500
      Witam forumowiczów. Mam  do was pytanie czy ktoś z was miał taki problem. A więc wróciłem do domu moim fordem/new hollandem 8240 do domu jak gdyby nigdy nic. Przy następnym odpaleniu migly kontrolki i po bezpieczniku (bezpiecznik nr. 9) po wlozeniu drugiego i trzask bezpiecznik i juz calkowita ciemnosc na desce. Tzn. Niema kontrolek ladowania ciś.  oleju itd. Brak kontrolek po zaplonie i wyswietlacze ciemne niema rownierz podswietlenia po postoju. Natomiast kontrolki od kierunkow swiecy plomieniowej dziala.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj