Skocz do zawartości
urobiony

Wskaźnik ciśnienia w słupku JD1065 ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
urobiony    0

Witam mam pytanie do czego służy wskaźnik umieszczony w słupku kombajnu JD1065 (ten na samym dole) jest on opisany jako cutting platform pressure indicator. Rozumiem, że jest to wskaźnik ciśnienia (prawdopodobnie oleju). Pytanie jakiego oleju ? hydraulicznego ?. Jeżeli tak to czy hydrauliki całego kombajnu czy jego określonych podzespołów ? Jakie powinno być właściwe położenie wskazówek tego wskaźnika ? U mnie trójkątna wskazówka jest położona miedzy 3,2 a 5,2 a cienka prosta na 3,2 (przy włączonym silniku) ale widzę, że się to zmienia i po wyłączeniu silnika wskazówki stają na różnych wartościach.

Poniżej zamieszczam zdjęcie tego licznika.

post-45918-0-46374600-1343660071_thumb.jpg

Czy wskazówki na tych 3 wskaźnikach (zegarach) umieszczonych w słupku powinny się zmieniać płynnie czy skokowo ?. U mnie się zmieniają skokowo.

Edytowano przez urobiony

bartas19    0

pierwszy wskaźnik od dołu jest to tzw wskaźnik nacisku hedera na podłoże albo też inaczej pokazuje Ci jakie masz ciśnienie oleju w siłownikach od hederu. jak wywalisz heder na maksa do góry to wskaźnik idzie na maksa. jeśli opuszczasz heder to wartości maleją. jeśli masz całkowicie odpięty heder wartości te są znacznie mniejsze na zegarze gdyż nie ma takiego obciążenia na siłowniki. drugi wskaźnik od dołu pokazuje Ci wysokość hedera. jeśli masz podniesionego do samej góry to automatycznie wskazówka na zegarze też na górze. trzeci wskaźnik pokazuje Ci jak mocno masz popchnięty przyspieszacz do przodu i adekwatnie jak poprzednio jak wypchniety na maksa to wskazówka też na maksa. wskazówki zmieniaja sie skokowo. bynajmniej przy moim 1065 tak było. pozdro

urobiony    0

W tym pierwszym wskaźniku od dołu (wskaźniku nacisku hedera na podłoże) są dwie wskazówki jedna trójkątna (trapezowa) a druga pojedyncza. Która co określa ? Ta trapezowa wskazówka jest nastawiana śrubokrętem od czego zależy jej nastawa.

Jeśli chodzi o wskaźnik wysokości hedera (środkowy wskaźnik) jak opuszczę do jęczmienia nisko heder wtedy wskazówka wyskakuje poza zakres na maxa (ponad 50) jak podniose heder troszkę wyżej wraca do zera (czy to normalne czy coś jest uszkodzone ?).

Edytowano przez urobiony

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Ferdek07
      czy w zbiorniczku wyrównawczym ma się zbierać ciśnienie? troche to dla mnie dziwne żeby zbiorniczek zbierał ciśnienie aż się rozdymał, że po odkręceniu korka psyknoł i zmniejszał objętość lekko objętość, na przeglądzie serwisant poprawił (przetknoł) trochę odpowietrzenie korka i troche lepiej było ale dalej duże ciśnienie sie zbierało no i w końcu proprawiłem sam że nie ma ciśnienia ale korek sie poci, i tak źle i tak niedobrze, więc czy w ciągniku ma sięzbierać ciśnienie, bo w samochodach jakoś tego nie zauważyłem najwyżej minimalnie więc czy muj korek był felerny, czy może ten typ tak ma?
    • Przez pawel03
      witam.
      mam problem z moim lamborghini z 93 roku. posiadam go od niedawna i nie moge znalezc zadnego korka do wlewu oleju hydraulicznego i tak samo do spuszczenia azeby go wymienic. nie trzyma mi cisnienia. kiedy jest zimny mam 4 bary (co i tak wedlug mnie jest malo bo powinno byc 6) a jak sie rozgrzeje do spada nawet do 2 i trzeba go trzymac na obrotach zeby dalo sie normalnie skrecac i obracac plug czy podnosic... mam pewne przypuszczenie ze ten korek znajduje sie nad walkiem. jest tam jakis korek ale nie mam pojęcia czy to jest to. z gory dziekuje za podpowiedzi.
    • Przez klimas78
      Koledzy mam Bizon Z 050 i nie działa mi żaden wskażnik ,ani od ciśnienila oleju ,ani ładowania,czy też temeratury wody.
      Odkręciłem tą pokrywe z zegarami i do każdego zegara podłączony jest tylko przewód z odpowiednim czujnikiem.

Czy coś powinno być jeszcze podłączone i gdzie .Prosze o rade i pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez lukano
      Jak w temacie w jakich granicach powinno być ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku a jakie na z zimnym i przy jakim cisnieniu zapala sie lamka cisnienia oleju
    • Przez pierniczek
      Dzisiaj zwijałem siano prasą MF828. Ciągnik to Ursus 902. Prasa nie trzyma ciśnienia. Nie chciała zacząć zwijać belki. Zatrzymywały się pasy. Cały czas musiałem dobijać ciśnienie. W poprzednim roku prasa pracowała poprawnie. W żniwa po zamknięciu komory było ciśnienie około 160 a jak kończyłem owijać 130. Teraz ustawione 70, ale pasy z tylu zatrzymywały się i praktycznie nie chciała zacząć rozpocząć owijać. Co może być problemem? Czy winny jest rozdzielacz w ciągniku czy w prasie?