Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szmagiel84    0

Witam, jestem nowy na tym forum więc mogę popełniać jakieś błędy techniczne za co z góry przepraszam. Załorzyłem ten temat, ponieważ po wstępnym przeglądzie już istniejących nie znalazłem odpowiedzi na przyczynę usterki którą mam agrotronie 150. Mianowicie nie wyłącza się przedni napęd, sprawdziłem połączenia elektryczne i stwierdziłem, że włącznik jest ok, przekaźnik prądu też, została mi chyba jeszcze tylko cewka do sprawdzenia, ale nie ma pojęcia gdzie ona się znajduje i o to właśnie chcę zapytać urzytkowników AF. A może ktoś miał już podobną usterkę i przyczyna tkwi gdzie indziej. Z tego co wiem, to mechnizm działa w ten sposób, że sewka otwiera elektrozawór, który puszcza ciśnienie na sprzęgło i wtedy rozłącza sie napęd a gdy nia ma ciśnienia na sprzęgle to napęd jest załączony.

Prosę o aktywny udział w dyskusji i z góry dziękuje za wszelkie sugestie i podpowiedzi

szmagiel84    0

Dzięki, już zlokalizowałem tą cewkę, u mnie jest z prawej strony ciągnika obok filtrów hydrauliki. Cewka jest dobra (cyka przy załączaniu) więc problem tkwi w czymś innym. Nie wiesz może czy zawór który uruchamia cewka może być uszkodzony pomimo tego że słychać jego cykanie przy załączaniu? A może jest problem ze sprzęgłem?

Wiadomość z agroFakt.pl

aruna11    0

witam mam ten sam broblem nie wylancz mi sie przedni naped i nie moge zlokalizowac tej cewki model ciagnika agrotron 150 2008 rok pilne prosze o pomoc

i czy darady to jakos rozlaczyc!!

Arek    135

Cewka jest przy filtrze ssącym hydrauliki, spróbuj podać na nią napięcie dodatkowym przewodem.

szmagiel84    0

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, ale niestety problem okazał się poważniejszy i bez pomocy fachowca się nie obyło. Po rozpołowieniu ciągnika okazało się, że uszkodzone jest sprzęgło wielotarczowe załączające przedni napęd (swoją drogą było naprawiane na gwarancji i zostało niewłaściwie złożone). Tarczki były w porządku, musiałem wymienić tłok od sprzęgła. Przy okazji wyregulowaliśmy luzy na sprzęgłach wielotarczowych od półbiegów.

Pozdrawiam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Grzesiek11
      Witam wszystkich.
      Mam zamiar kupić agrofarma 85, czy ktoś może mi coś o nim napisać? Jak ze spalaniem, jaką ma moc (do czego porównywalną), ile miejsca w kabinie, jak widoczność?
      Czekam na te i inne informacje, z góry dzięki wszystkim.
    • Przez klocek
      Witam po raz drugi,
      Planujemy zakupic nowy ciągnik jednak przed zakupem chce sie doradzic jeszcze was który wy
    • Przez pawel65
      witam mam pytanie czy deutz-fahr agrotron 6.45tt posiada świece żarowe ? ciezko pali gdy jest zima:| akumulator nowy..
    • Przez MarcinOsucha
      Witam. Mój tata planuje zakup ciągnika o mocy około 80-90 KM. Poszukując takiego trafiliśmy na Deutz Fahra Agroplus 85. Tu chciałbym się zapytać czy ktoś posiada ,,Doicza'' z serii agroplus i zechciałby się podzielić opiniami na jego temat, np. wydajność, spalanie, wady/zalety, najczęstrze awarie i niedopracowania... itp. Liczę na pomoc.
      PS. to mój pierwszy post na forum
      Pozdrawiam.
    • Przez michalsoft
      Witam potrzebuje pomocy, rady opinii, doświadczeń oraz orientacyjnych cen z następującymi ciągnikami:

1. MF 7615 lub 7715 wersja  efficent ze skrzynią Dyna-6,
      2. Valtra T144 Activ 
      3. Jd R6145 lub M6155
      4 Nh  t7.190 PC

Ciągniki te wyposażone mają być w miękka oś i kabinę, przedni tuz , komplet oświetlenia, obciążników  i oddzielny zbiornik na olej hydrauliczny. 

Który ciągnik polecilibyście na ciężkie ziemie , pracował by z pługiem khun z vario, agregatem Amazone AD303 ,m głęboszem itp.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.