Polecane posty

Maniek101    144

Witam, planuję zakup ciągnika MF 3060 lub 3080. Głównie do orki i lasu. Mam więc kilka pytań do posiadaczy lub znawców tych ciągników :)

 

- Kupując większy ciągnik przydał by się większy pług i nie wiem właśnie jaki do niego? ziemie to 4 klasa, glina i górzysty teren. Myślałem o grudziądzach 5-skibowych 35.

- 3060 da radę w lesie czy lepiej zastanowić się nad 6cylindrowym 3080 ?:)

- Co sprawdzić przy zakupie?

- Co lubi najbardziej się psuć, na co się przygotować?

- Jaka jest różnica spalania pomiędzy 3060 a 3080? Nie ukrywam że zależy mi na oszczędności.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Kolego wypowiedzą się tutaj ludzie którzy na prawde znają się na mf-ach ale ja powiem od siebie, że zwracaj uwagę przy zakupie na przednie obciązniki bo bez nich to gów*no nie robota ;)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Kiedyś byłem szczęśliwym posiadaczem MF-a 3080 i powiem Ci że maszyna godna polecenia. Tak jak kolega wyżej pisze obciążniki przy nim to podstawa. Jak ich nie ma to i mocy nie ma a i oponki szybko się zrywają. Ja miałem wersję E czyli z szybką skrzynią. Są nawet jakieś filmiki z nim na moim kanale YT. Kolego przy zakupie zwracaj uwagę na to czy przypadkiem skrzynia już nie jest na ostatnich dechach bo naprawa bedzie Cie kosztować kilkanaście tysiecy tak jak w moim przypadku i niestety byłem zmuszony się go pozbyć. Sprawdz czy jest cicho nie wyje nie stuka. Ja osobiście wybrałbym 3080 zawsze to kilka kucy wiecej a paliwo hmm myśle że dużej różnicy to nie bedzie. Ważne by dbac i nie katować sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

W paliwie to wydaje mi się że w cięzszych robotach 3080 będzie lepiej wychodził bo zapniesz większą maszyne i szybciej zrobisz.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Do lasu 3060 będzie zwrotniejszy i na pewno da radę. Pług do niego to 4 zagonowe lub 3 obrotowe. Do 3080 po 1 więcej :) Sprawdź skrzynię, przedni napęd i podnośnik czy wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

sprawdz dzialanie hydrauliki jak wchodza wszystkie biegi itp.

 

jak masz duze gorzysty teren to chyba 5x35 nie bedzie za latwo ciagnac ale 4x35 to juz spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

daj sobie spokuj kup jakiegoś starego fenda i będziesz zadowolony ja niedawno sprzedałem złomka 3080 i kupiłem fendta 312 z 98 r i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

no właśnie ;) to "tylko" mówi samo za siebie ;) Fendt to drogi ciągnik. Ale nie ma lepszego na rynku :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Wypadało by też sprawdzić czy krzyżaki w przodzie nie posypane i czy przód nie cieknie bo nie ciekawa jest naprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

fendt mi sie nie podoba :P nawet te z 90+ sa brzydkie jak noc ;p w porownaniu z seria 81/61

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Honda a fergaje są jakoś specjalnie awaryjne ? "Jak się dba tak się ma" i nawet jak kupisz fendta to się może sypać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@hadler nie twierdze, że MF-y są awaryjne bo sam takiego kupiłem ;) Zgadzam się, że jak sie dba to się ma. Święta prawda! Każdy ciągnik się może sypać i znając życie to się będzie sypał ale Fendt na pewno jest mniej awaryjny niż MF.

 

Koledzy ale wróćmy do tematu bo temat jest o MF-ach a nie Fendt-ach. Osobiście bym wolał 3080 bo czasami zapas mocy się przydaje. Ale nie wiem czy MF to najlepszy wybór do lasu..

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

do lasu to ja ci poecam c330 ;p no chyba ze nie musisz jezdzic na styk miedzy drzewami :P (co jak co ale mf to chyba najbardziej sprytny ciagnik ze wszystkich :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

do lasu sa ciagniki lesnicze a nie rolnicze :D

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

W MF seri 3... jest za dużo kabli i rurek hydraulicznych żeby do lasu jechać, zaraz by to wszystko pourywał, chyba że by to wszystko osłonił szczelnie grubą brachą, ja kiedyś wjechałem do lasu na chwilę C-330 i zaraz gruby badyl wlazł w wentylator chłodnicy i trochę narobił szkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

szybkie pytanie.

czy MF 30xx (6cyl) daje rade w zestawie agregat talerzowy z packerem i siewnikiem na hydropaku? chodzi mi o to czy trzeba go bedzie skladac za kazdym razem, czy da rade podniesc bez uzywania hydropaku za kazdym razem? wiem ze 3125 daje rade


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

6160 spokojnie podnosi pełny siewnik, ale agregat mam na bronie z zębami i do tego duży packer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj