Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Maniek101    103

Witam, planuję zakup ciągnika MF 3060 lub 3080. Głównie do orki i lasu. Mam więc kilka pytań do posiadaczy lub znawców tych ciągników :)

- Kupując większy ciągnik przydał by się większy pług i nie wiem właśnie jaki do niego? ziemie to 4 klasa, glina i górzysty teren. Myślałem o grudziądzach 5-skibowych 35.

- 3060 da radę w lesie czy lepiej zastanowić się nad 6cylindrowym 3080 ?:)

- Co sprawdzić przy zakupie?

- Co lubi najbardziej się psuć, na co się przygotować?

- Jaka jest różnica spalania pomiędzy 3060 a 3080? Nie ukrywam że zależy mi na oszczędności.:)

HondaMtx    120

Kolego wypowiedzą się tutaj ludzie którzy na prawde znają się na mf-ach ale ja powiem od siebie, że zwracaj uwagę przy zakupie na przednie obciązniki bo bez nich to gów*no nie robota ;)

Bartekj1994    111

Kiedyś byłem szczęśliwym posiadaczem MF-a 3080 i powiem Ci że maszyna godna polecenia. Tak jak kolega wyżej pisze obciążniki przy nim to podstawa. Jak ich nie ma to i mocy nie ma a i oponki szybko się zrywają. Ja miałem wersję E czyli z szybką skrzynią. Są nawet jakieś filmiki z nim na moim kanale YT. Kolego przy zakupie zwracaj uwagę na to czy przypadkiem skrzynia już nie jest na ostatnich dechach bo naprawa bedzie Cie kosztować kilkanaście tysiecy tak jak w moim przypadku i niestety byłem zmuszony się go pozbyć. Sprawdz czy jest cicho nie wyje nie stuka. Ja osobiście wybrałbym 3080 zawsze to kilka kucy wiecej a paliwo hmm myśle że dużej różnicy to nie bedzie. Ważne by dbac i nie katować sprzętu.

Wiadomość z agroFakt.pl

HondaMtx    120

W paliwie to wydaje mi się że w cięzszych robotach 3080 będzie lepiej wychodził bo zapniesz większą maszyne i szybciej zrobisz.

BobsMF    24

Do lasu 3060 będzie zwrotniejszy i na pewno da radę. Pług do niego to 4 zagonowe lub 3 obrotowe. Do 3080 po 1 więcej :) Sprawdź skrzynię, przedni napęd i podnośnik czy wszystko działa.

kravter    36

sprawdz dzialanie hydrauliki jak wchodza wszystkie biegi itp.

jak masz duze gorzysty teren to chyba 5x35 nie bedzie za latwo ciagnac ale 4x35 to juz spokojnie

Marcian1234    14

daj sobie spokuj kup jakiegoś starego fenda i będziesz zadowolony ja niedawno sprzedałem złomka 3080 i kupiłem fendta 312 z 98 r i jestem zadowolony

HondaMtx    120

no właśnie ;) to "tylko" mówi samo za siebie ;) Fendt to drogi ciągnik. Ale nie ma lepszego na rynku :)

sznajdik    131

Wypadało by też sprawdzić czy krzyżaki w przodzie nie posypane i czy przód nie cieknie bo nie ciekawa jest naprawa

kravter    36

fendt mi sie nie podoba :P nawet te z 90+ sa brzydkie jak noc ;p w porownaniu z seria 81/61

hadler    0

Honda a fergaje są jakoś specjalnie awaryjne ? "Jak się dba tak się ma" i nawet jak kupisz fendta to się może sypać...

HondaMtx    120

@hadler nie twierdze, że MF-y są awaryjne bo sam takiego kupiłem ;) Zgadzam się, że jak sie dba to się ma. Święta prawda! Każdy ciągnik się może sypać i znając życie to się będzie sypał ale Fendt na pewno jest mniej awaryjny niż MF.

Koledzy ale wróćmy do tematu bo temat jest o MF-ach a nie Fendt-ach. Osobiście bym wolał 3080 bo czasami zapas mocy się przydaje. Ale nie wiem czy MF to najlepszy wybór do lasu..

Edytowano przez HondaMtx

kravter    36

do lasu to ja ci poecam c330 ;p no chyba ze nie musisz jezdzic na styk miedzy drzewami :P (co jak co ale mf to chyba najbardziej sprytny ciagnik ze wszystkich :D )

kravter    36

do lasu sa ciagniki lesnicze a nie rolnicze :D

Edytowano przez kravter

ppiotr    28

W MF seri 3... jest za dużo kabli i rurek hydraulicznych żeby do lasu jechać, zaraz by to wszystko pourywał, chyba że by to wszystko osłonił szczelnie grubą brachą, ja kiedyś wjechałem do lasu na chwilę C-330 i zaraz gruby badyl wlazł w wentylator chłodnicy i trochę narobił szkody.

pawelec    85

szybkie pytanie.

czy MF 30xx (6cyl) daje rade w zestawie agregat talerzowy z packerem i siewnikiem na hydropaku? chodzi mi o to czy trzeba go bedzie skladac za kazdym razem, czy da rade podniesc bez uzywania hydropaku za kazdym razem? wiem ze 3125 daje rade

ariss    2

6160 spokojnie podnosi pełny siewnik, ale agregat mam na bronie z zębami i do tego duży packer

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mfmf
      mam problem z kontrolka zapchanego filtra oleju, zapala sie po jakiejs godz pracy w polu, gdy go zgasze odstoji 5-10 minut gasnie ale po chwili znowu sie zapala. Ciagnik po zapaleniu kontrolki nadal jest sprawny i wszystko dziala wporzadku?

olej i filtry sa nowe, olej to fuchs hydramot 10w40

co to moze byc? czujnik cos nie bangla?
    • Przez dawid1983
      WITAM MAM PYTANIE CZY DO MF 3070  PRZED POMKA PALIWA MOGE ZAMONTOWAC JAKIS DODATKOWY FILTERK  ZEBU ZBIRAL TEN CALY SYF ZE ZBIORNIKA A NIE POMPKA PALIWA  JAKI TEN FILTERK ZAMONTOWAC PROSZE O PODPOWIEDZ MOZE KTOS MA COS TAKIEGO ZROBIONE JAKIES ZDJECIA
    • Przez dawid199303
      Witam, nie mam lewego kierunkowskazu, najpierw zaczął szybko mrugać to myślałem że któraś żarówka poszła ale po chwili kontrolka od lewego jak go włączyłem zaczęła świecić ciągle i coś wyje, jak wyłączę to przestaje, na awaryjnych mrugają tylko prawe lewych brak ale kontrolki dwie mrugają. żarówki całe bezpieczniki też 
    • Przez Nacki10
      Witam 
       Kilka dni temu zawiesiły mi się szczotki w Alternatorze. Więc kupiłem cały regulator ze szczotkami nowy. Po zamontowaniu niby ładuje ale występują inne problemy. Jeżeli silnik pracuje na obrotach około 800-1000  świeci kontrolka od ładowania, jeżeli dołoże do 1400 kontrolka zgaśnie i jest ok. ale jak przekrocze 1400 obrotów zaczyna migać półbiegi skrzyni AB i CD na przemian. Zaznaczam Ciągnik był myty miesiąc temu i byłem dwa razy używany i było wszystko dobrze a od wtorku jak chciałem przeprowadzić to się wszystko zaczeło 

Z góry Dziękuje 
    • Przez Masterek24
      Witam
      Dzisiaj umyłem przed zimą ciągnik. Po myciu odpaliłem i podczas jazdy nie działa żaden półbieg. Jak zatrzymam ciągnik to każdy półbieg wchodzi i jaki sobie wbije i ruszę to na takim jadę tylko problem że podczas jazdy już zmienić nie mogę nie działają o co chodzi ??