Skocz do zawartości
DaMiAn914

ursus 914 dolny zaczep

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
DaMiAn914    0

mam problem z dolnym zaczepem w 914 ! :/ po zaczepieniu pełnego beczkowozu (6000 l.) zaczep normalnie sie skrzywił a potem urwał się wieszak ! ma ktos jakieś inne rozwiązanie niż standardowy zaczep w ursusie ?

przepraszam za pomyłke ! przez przypadek wpisałem temat nie w tym forum !

kat    7

Musiał być jakiś trefny. Nasza 914 chodziła kiedyś z rozrzutnikiem 10t i wszystko było ok.

Wiadomość z agroFakt.pl

kat    7

Oryginalny samo zaczepny kupiony z PRG za flaszkę :lol: .

A możesz dokładniej napisać jakie mocowanie wieszaka ci się urwało?

DaMiAn914    0

nio te haczki które trzymią zaczep i hak ! Które się odczepia z kabiny ciągnika żeby opuścić zaczep aby zapiąć maszyne na hak ! nio i jeszcze nie mam zaczepionych cięgieł podnośnika bo nie dostałem ich przy zakupie ! :lol:

ml78    1

Jakiś ferelny ten zaczep szwagier zaiwania po "górach" z beczką 8000 l i jako młody człowiek ma ciężką nogę i nic się nie dzieje, może towar za flaszkę ma taką samą wartość ??????????

zts    1

Był z plasteliny, to nie może się tak urwać, prędzej ułamiesz dolny zaczep uniwersalny albo hak.

leszekd    80

Korzystając z tematu zapytam z jakich elementów skompletować dolny zaczep do ursusa 912 może ktoś podpowie nr katalogowe by można to było bezbłędnie zamówić w Internecie. Zaczep ma być możliwie prosty i tani a zarazem wytrzymały hak nie potrzebny.

ursusc914    48

Będę w czwartek w domu to zrobię zdjęcia jak mam zrobiony ten zaczep w 914.Konstrukcja jest prosta i większość rolników pewnie tak ma zrobione.Do czwartku!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Thomas2135
      Witam. Otóż jak włączę tą dźwignią pod siedzeniem wałek WOM to ze skrzyni dobiega dziwny odgłos, coś jakby trykanie, zgrzytanie jakby się coś ocierało. Po wciśnięciu sprzęgła hałas ustępuje. Dodam, że przy włączaniu tej dźwigni jest zgrzytanie jakby koła zębate nie mogły się zazębić. Ciągnik kupiliśmy niedawno(bez instrukcji obsługi), więc trzeba się domyślać wszystkich funkcji i powodów niedomagań.
      Dzisiaj jak go zapaliłem i próbowałem szukać przyczyny to zauważyłem, że hałas ustępuje jak przełączę dźwigienkę z pozycji "zając" na "żółw" (czyli włączę wzmacniacz momentu). Napiszcie jak to można naprawić

P.S. A może ktoś miałby chęć napisać do mnie na GG i wyjaśnić mi działanie tych dźwigni przy kierownicy, tzn co włączają i kiedy można ich używać a kiedy nie.
      Za pomoc z góry bardzo dziękuję.
    • Przez TomekPL
      Witam. Mam takie pytanie czy dźwignia miernika impulsów powinna mieć luzy czy powinna być sztywna?
    • Przez tata1
      Witam
      Nurtuje mnie pytanie, czy ktoś dorabiał przełącznik 540/1000 obr. Bo do brony wirnikowej stosuje 1000obr, a do reszty 540. No i przełączqanie jest niewygodne, muszę odkręcić te dwie śruby, wyjąć z boku końcówkę z drobnym frezem, zatkać ją czymś co mam pod ręką (śruba, patyk, gałązka z wierzby :-) ), włożyć zatkaną końcówkę i zakręcić dekielek z powrotem, by uzyskać 1000 obrotów na WOM. Nie mówie, że chce przełącznik w kabinie, mógłby być tam na dole z prawej strony, tylko by to była jakaś dziwignia. Mam już pomysł na tą dźwignię, ale może nie warto "obalać przewróconego muru" i ktoś to już zrobił i ma u siebie. Może jest w sprzedaży? Macie jakieś info ?

ZAPRASZAM KILKA POSTÓW NIŻEJ - CIEKAWE ROZWIĄZANIA
    • Przez marcin7795
      Witam. Mam taki problem z WOM w ursusie tzn. Wszystko się załącza jak należy tylko jak ma ciężko to się rozłącza i słychać zgrzytanie jak obroty dam małe obroty silnika to wałek się załącza do daje gazu i pracuje ale gdy ma ciężko to z powrotem to samo. Co się dzieje? Jaka jest przyczyna?
    • Przez Bartizi00m
      siemka jestem ciekaw czy mozna zalozyc do 80-ki przedni WOM moze sie podzielicie opiniami ze mna