jaco16

Podpiecie hydrauliki tura

Polecane posty

kotek0    1

Mam ładowacz Hydrometal at 15 plus udżwig 800 kg na 4512 podłączyłem pod wyjście nr 2 nic się nie grzeje wszystko jest ok tylko ramiona zawsze w górze

ale to nie problem a potrafi podnieś paletę pustaków .4 krokodyle i rozrzutnik pełny, także pompa w tym ciągniku jest w porządku.I nie podłączajcie pod wyjścia hydrauliki zewnętrznej.POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31
Napisano (edytowany)

@Ferdek07 - zamiast przedstawiać suche fakty, pajacować i przechwalać się bo mam i reszta może mi naskoczyć, nagraj film z funkcjonowania szybkości ładowacza. Wiem ile potrafi pompa o wydajności 40l i przełożeniu rzędu 1:3,8.. I na dodatek na siłownikach podnoszenia 50mm.

@katopo - a po cóż szybkozłącze na ssaniu? I jaki jest przekrój wewnętrzny węża?

Edytowano przez Legat997

Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

U mnie sprawa jest już rozwiązana. Pompa sprawuje się idealnie. Szybkozłączki mam po to żeby móc odłączyć pompę i podłączyć coś pod wom. Dzięki temu nie muszę pompy zawieszać gdzieś z boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam . wiem że są takie tematy ale chciałabym odnowić taki temat . jak sie spisuje taki traktor z turem , ( siła podnoszenia ,szybkość na zwykłej pompie ) trwalość przedniej osi itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek6140    2

Moim zdaniem radzi sobie całkiem nieźle jak widziałem u kolegi to na zwykłej pompie podnosi ciężary bez problemu a co do osi to na 100% nie pęknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomowy23    0

Jako, że szukam bezskutecznie jakiegoś dobrego ciągnika (60-80km) to oglądałem tego ursusa http://otomoto.pl/ursus-4514-A393555.html bo przejeżdzałem akurat przez tą miejscowość. Silnik pracował dobrze i był bardzo czuły na gaz. Nic tam w silniku mnei nie zaniepokoiło, niegroźny wyciek oleju z pod pokrywy zaworów. Ten konkretny ciągnik oczywiście oprócz tego że jest kosmicznie drogi ma niespotykaną dla mnie rzecz. Mianowicie pompę zębatą hydrauliczną przy silniku... (rozwiązanie jak w ursusie 6014). Tur działał szybko i bez problemów na niskich obrotach. Sprzedawca zapewniał mnie, że wszystko jest oryginalne, ale czytam w internecie teraz, wikipedia i inne strony mówią że nie było takich wersji. Wiecie coś na ten temat? Znajomy ma 4514, który nie ma takiej pompy, a jedynie wielotłoczkową no i narzeka. Regenerował ją raz, a zachodu z wyjmowaniem mnóstwo, bo ciągnik trzeba rozpołowić. Wydajność pompy wielotłoczkowej jak czytam to 26 litrów - szału nie ma. gdyby ktoś coś wiedział o dobrym ciągniku to dajcie znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Były takie wersje z dodatkową pompą "tandem" (po prawej stronie silnika). Przynajmniej w instrukcji obsługi tak pisze, więc może na eksport trochę takich wersji poszło. Natomiast jeśli chodzi o tego handlarza to ja osobiście nie mam o nim dobrego zdania z czasów jak ciągnika szukałem... Drogo i kupa gratów. Tyle dobrego, że nie odnawiane na siłę chociaż i to nie do końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

atomowy 23 mój sąsiad ma 4512 właśnie z pompą tandem.Ja w swoim 4514 też będe taką zakładał.Myśle że do tura ten ciągnik ma za szybki wsteczny szczególnie to widać ugniatając pryzmy,jesli nie robisz dużo kiszonek to powinien być ok.Może trochę za nisko się siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0

Do tura jest dobry a z wstecznym to zalerzy do czego potrzebny bo jak do hal to dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

witam mam problem z turem w 5314 strasznie wolno podnosi podpięty jest pod tylne wyjscia co i jak ustawic zeby szybciej chodził??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszekglow    17

Chce założyć pompę tandem do Ursusa 4514 , oryginał kosztuje prawie 3 tyś. Znalazłem podobną od mf tylko czy będzie pasować, może ktoś taką zakładał  https://sklep.hylmet.pl/pompa-hydrauliczna-massey-ferguson-154f-164tf-174f-184f-194f-194-4f-340-342-350-352-355-360-362-362n-365-372-372n-375-375e-382-354-p-208.html

Mam wymiary są prawie identyczne 

Myślicie że będzie pasować? 

mf2.jpg

kjmihcllmnggknof.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Będzie pasować, MF 365 ma taki sam silnik jak i tylny most. Zasilenie jak i całą instalację możesz wykonać jak w MF-ie i będziesz miał łączenie wydatków ( ważna sprawa przy większych siłownikach w ładowaczu ). Wiadome, koszt spory ale jaka radość z działania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie mam porównania ponieważ, mam ładowacz Mailleux MX480 ( duży ) na ciągniku MF 390. Przy pompie od hydrauliki zew. ładowacz działa wolno ( mało dynamicznie - zapewne ze względu na przekrój siłowników ) ale udźwig ma duży. Po złączeniu wydatków z pompą podnośnika jest nieporównywalnie lepiej ( dynamicznie ). 

Wszystko kwestia ładowacza, jak masz ok 700 kg udźwigu to bez sensu takie kombinacje, jak ok 1,5 T to może okazać się niezbędne. Zamontowanie osobnej instalacji z pompą do hydrauliki zew. ma jeszcze inny plus - niezależną hydraulikę, przy maszynach wymagających pracy podnośnikiem i hydrauliką ( np. pług obrotowy ) mocno usprawnia pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj