Zaloguj się, aby obserwować  
Grzark

czy wladek t-25 da rade z prasą rolującą?

Polecane posty

Grzark    5

czy wladek t-25 da rade z prasą rolującą? Bo nie wiem czy kupic do niego jakąś małą prase na okrągłe bale, a słyszalem ze są takie 80/80 i nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nawet nie masz co myśleć o prasie do t 25 jak mam sipme łańcuchową i c 360 ledwo daje rade... a te 80/80 to są raczej pasowe i t 25 nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Nawet nie masz co próbować, nie da rady, za słaby silnik i brak sprzęgła 2-stopniowego.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvin123010    0

Witam

Ja to powiem tyle niech sie nie odzywają ci co nie maja albo nie widzieli ja mam t-25 i prase rolujaca t mniejsza i popyla lepiej od c360 bo c 360 to g-wno a nie traktor władek jest duzo silniejszy w prasie nie chodzi tu o moc silnika lecz o szybkośc wałka jak masz t-25 to spokojnie kupuj prase ja mam i dobija na maxa mozna powiedziec że dymka nie pusci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Masz fantazję, "dobija na maxa" dobre :D


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Kolego @Alvin skoro masz taki zestaw i pracujesz nim to może wstaw filmik zrobiony przy pracy najlepiej z originalnym głosem bez żadnych muzyczek, bo nikt ci tu nie uwierzy że t25 da rade w jakiejkolwiek prasie rolującej i że dobija belki, cokolwiek to dla ciebie znaczy. A co do tego czy 360 to g....no czy nie to lepiej się nie wypowiadaj, młody jesteś i po co ci to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvin123010    0

Powiem tak film wstawie jak bede prasował ;) a po drugie ja nie oceniam jak mysle tylko troche już słyszałem i zobaczyłem że nie moc lecz umiejetnosci robia wszystko .W tamtym roku sasiad pojechał po przyczepe 10t sieśćdziesiatka i sie zakopał a z druga przyczepa gdzie był podpiety ruski przód w góre i blokoda i nie ma problemu i to tez była 10 t przyczepa i jak to wytłumaczycie pole było proste nie było z górki czy jakos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Może tą sześćdziesiątką akurat trafił na kiepski teren <_< .Sąsiad kiedyś próbował sipmą Z-279 to tylko na biegach redukcyjnych jeździł i na pełnym gazie.Więc tempo pracy sami wiecie jakie było :D Nie wiem jak z jakością beli bo się tym nie interesowałem.

Ale filmik kolegi chętnie obejrzę,może to jakaś specjalna prasa do władka :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja też jak nie zobaczę filmiku to nie uwierzę, a z tą przyczepą to chyba kolejna bajka. Mam T-25 i C360 i wiem co one potrafią.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62
Napisano (edytowany)

Nie no Panowie co jest z Wami???. Wciskacie człowiekowi głupoty, że traktory dwucylindrowe 25-32km dadzą radę z prasą rolująco i to na max bić smiało skoro traktory o takich mocach już poczują prasę na szerokich kołach lub bez i opór ciągnąc ją nawet po asfalcie a gdzie tu po łące wilgotnej, często mokrej z włączonym WOM gdy traktor jest w podobnej wadze prasy pustej. Jak C360 czterocylindrowa 52km gotuje się i wymięka w jakiejkolwiek prasie rolującej w słomie i sianokiszonce i nienadaje się a do tego kto ma w idealnym stanie traktory 20-30sto letnie ze zdrowym układem chłodzenia i silnikiem ?. Traktor 62-65km ma co robić, ale tu mogę uwierzyć, że da się robić z prasami łańcuchowymi śmiało dla siebie. No chyba ,że dla kogoś balot to zbicie na 50% to ok. Na chłopski rozum wszystkie prace się wykonuje w okresie wiosna lato gdzie temperatury już z rana są w cieniu plus 30 stopni i wystarczy podepnąć kosiarkę będbową pod traktor C360/C360 3P, itp. mocy i już traktor czuje po skoszeniu 2ha i wiele ludzi dlatego kosi o 5rano.

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvin123010    0

moge sie zgodzic tutaj z niektórymi osobami ja tez nie robie jakis tam bajek ale mi chodzi tutaj o mała prase rolujaca bo do simpy łańcuchowej to t-25 nawet nie ruszy pustej te mniejsze prasy sa stało komorowe i zapotzrebowanie to jakieś 30-35 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Co to masz za prasę? podaj konkretną markę i model.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Podejrzewam, że jak kogoś nie stać na mocniejszy ciągnik to i takiej prasy też nie kupi.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

mieliśmy kiedyś T25 i tata mówił że kiedyś z przymusu próbował prasować kostką Welger AP45 to mówi że to katorga była. Nie dość że sprzęgło 1-dno stopniowe to jeszcze rzucało traktorem od prasy. Sprasował ok 20 arów siana i więcej Rusek nie widział prasy, a wy tu o rolującej piszecie... Tak samo jak 60-tka nie dała rady przyczepie 10t, a Rusek dał rade. Rusek pustą 10t by dosyć czuł, a co mówić o pełnej :D Ale może faktycznie tak było, chociaż ja w to nie wierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvin123010    0

co do prasy to jezdze mała prasa welger rolujaca (dokładna nazwe podam jak zobacze)i ciągnie ma obciażenie ale idzie a co do kostki to w kostce ma ciężej niz w rolujacej a że prasa terpała to ten stary typ. Wracajac co do tej przyczepy co roku ciagam taka przyczepe nagram tez film skrece kołami i jak ruszam to bujam i w pedał zanim przyczepa sie wyprostuje to juz sobie pojade trzeba sobie radzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Kolego @alvin nie opowiadaj bajek o rusku i przyczepie 10t pełnej i że on ja pociągnie. To że on ja ruszy tak jak piszesz na skręcie i potem jakoś poczłapie to nie nazywaj tego ciągnięciem bo jakaś lekka góreczka i stoisz. Ciągnięcie to jest wtedy jak normalnie z nią ruszysz i pod każdą w miarę standardową górkę ją podciągniesz a w razie jak staniesz to ona nie ściągnie ciebie spowrotem na dół. A naprawdę nie moge uwierzyć żeby t25 to potrafił. U nas jeden ma takiego to z normalną 3.5 tony to pod górkę ma z nia co robić a ty wypisujesz brednie o 10 tonówkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Ja Prasuję c 330 słomę około 200 rocznie sipmą z 263. Daje sobie spokojnie radę 4 można jeździć i nic się nie dzieje. Ta prasa pasowa dobija za pomocą sprężyn więc idzie małe obciążenie. Jakbyś chciał przy małej ilości to spokojnie możesz kupić. Sianokiszonki robię 3p a w sezonie żniw jest spięty do ZO20. Kiedyś c 330 robiła około 1000 bel rocznie na usługach. Niektórzy pewnie napiszą że remont silnik co roku. Wcale nie ten ciągnik zwinął około kilka tyś bel bez remontu który nie jest mu jeszcze potrzebny. Prasa była kupiona używana i zrobiła około 25 tyś bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Następny się znalazł !! sianokiszonkę 3P hehe to chyba trzy wały korbowe rocznie łamałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Kolego pracowałeś kiedyś takim zestawem ? Jeśli nie to nie wyrażaj opinii. Robi 200 sianokiszonki przez 7 lat i wały nie były wymieniane !. i Jakbyś wiedział to z 263 to jest pasowa prasa i w cale nie potrzebuje dużo mocy a robotę zrobi i na dodatek ma bele o szerokości 150 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Mi znajomy kiedyś prasował takim zestawem słomę żytnią 4011+Z-263, dawał bobu równo! To mogę się przychylić do tego że w słomie to pomyka ten C-330, ale ten 3p w tej sianokiszonce to buraka puszcza :D Ja osobiście posiadałem kiedyś Z-230.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Nie kolego @Kuba nie pracowałem takim zestawem i nie zamierzam bo mi szkoda tego mojego 3P i szkoda kolejnego wału łamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvin123010    0

dobra ja wychodze z tego tematu bo widze ze nikt z was nie ciagnał wiecej niz 2 przyczepy i nie wie co to znaczy jechac z nimi wy liczycie tylko na traktory po 100km albo 300 km a sa tacy ludzie co maja traktory po 50 km i pociagnał wiecej niz te co maja po 200 nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj