Harnas88

Ustawienie strumiennic wiatru w bizonie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Harnas88    12

Wie ktoś jak prawidłowo sie ustawia kierownice w koszu sitowym? Bo co bizon to inne ustawienie a nikt tak naprawde nie wie jak je ustawić. Na prosty chłopski rozum górna strumiennica reguluje punkt strumienia na górne sito a dolna reguluje podział między dolnym a górym tylko jak to zrobić prawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Górna na full do góry aby podrzucało materiał, a dolna tak na 50-70% do góry, im cięższe ziarno i więcej syfu bardziej do góry.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

a jak ustawić kierownice wiatru na rzepak bo mam sito rzepakowe wiatr na max skręcony mniejszego się nie da dać a rzepak jest czyściutki i zastanawiam się nad daniem kierownic wiatru w dół zeby mniej wywiewało bo te malutkie nasionka wywiewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Rzepaku nie kosiłem ale kombinowałem z różnymi ustawieniami i moim zdaniem w twoim przypadku pomogło by opuszczenie dolnej strumiennicy. przekierujesz ilość powietrza z górnego sita na dolne. Jeśli kombinacje strumiennicami nie pomogą to spróbuj przysłaniać wentylator tak jak do traw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

czyli tym niżej ustawie strumienice to będzie mniejszy wiatr na sita ? i czy dać jedną czy dwie strumienice w dół chodzi mi o to zeby tego drobnitkiego rzepaku nie wywiewalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Górna strumiennica reguluję sie ilość powietrza na kaskadzie. A dolną przekierowujesz ilośc powietrza z dolnego na górne sito. Spróbuj opóścić 2 na max w dół i obserwuj co się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9151    0

Panowie fajnie by było jakby się wypowiedziało wiecej osób na ten temat. Ja mam ustawione kierownice tak- górna w połowie a dolna na full do góry. Wczoraj pierwszy raz kosiłem pszenicę na początku leciał syf do zbiornika potem przymknąłem dolne sito i powiększyłem wiatr gdzieś tak na 4,5 i leciało prawie czyste ziarno ale nie raz wpadała słoma 5cm kawałki nie większe. Zastanawiam się czy nie przestawić górnej kierownicy w górę przecież powinno lecieć cały czas czyste ziarno sporadycznie wpadać słoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Z tego co zauważyłem to do zwykłych zbóż górna na maź do góry tak jak kolega wyżej już napisał. Tylko ze musisz mieć dobrą rozpórkę podsiewacza. Musi być miedzy nią a sitem około 8-10cm jeśli bedzie ona prawie leżała na sitach to nie bedzie kaskady i górne sito bedzie przeciążone a tak juz na starcie większość plew i słomy jest już odwiana za kombajn a zostaje do przesiania tylko niedomłoty i ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rico39    0

Gdzie sa te kierownice czym je sie ustawia?

Edytowano przez Rico39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9151    0

Kierownice masz pod sitami. Z kosza sitowego po obus tronach wystają dwie nakrętki motylkowe które się odkręca w celu regulacji kierownic wiatru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rico39    0

U mnie są na maxa do góry. Chyba to nie jest zbyt dobrze. A jak je ustawic do gryki?

Edytowano przez Rico39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj