crvx40

Ciagnik o mocy 130-160kM za cene maxx 90tys. UZYWANY!!

Polecane posty

crvx40    11

Witam! Nie znalazlem podobnego tematu wiec zakladam nowy. Wiekszosc tematow jest o nowych ciagnikach a ja szukam uzywki. Prosze o porady jak ciagnik bylby najtrwalszy i w miare najmniej awaryjny. Musi miec mocny podnosnik i jak najmniej elektroniki. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Ursus i zetor odpada slabe podnosniki mam ursusa i wiem cos na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może Deutz-Fahr coś z modeli Agrotrona? Bardzo dobry silnik, udźwig na haku 9 ton tylko, że ma tą elektronike. W tej cenie na pewno znajdziesz bardzo dobry egzemplarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

Hmm, ja osobiście polecam MF 3690. Mocny ciągnik, dobry udźwig ; ) Coś trochę słabszego to case 5140. Małe spalanie, średnie koszty eksploatacji. Mało rzeczy się psuje, a jak się zepsuje no to trochę trzeba włożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Za te pieniądze kupisz Case MX 150 lub 135. 150 jest cholernie mocny, dużo mocniejszy od polskiej 16. Mocny podnośnik, chyba 8,5 tony. U mnie pług 5 skib obracanym o wadze 1750kg to bez przednich obciążników orałem i nie podnosiło przodu.

Mało pali. mi w orce 14-14,5 litra.

Ma 4 biegi i 4 pół biegi. Elektroniki nie bój się za bardzo, nie ma czego się bać..

Mam go w galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

ja wlasnie myslalem cos o deutz fahrze albo john deerze 6910 ale nie wiem czy cos takiego kupi sie za te pieniadze w dobrym stanie. O case opini nie znam bo w mojej okolicy nikt takiego nie ma maja mlode modele 80 konne jx 80 to nie za bardzo sobie chwala i w orce nawet 20l podobno wypija ale ile w tym prawdy to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja pojechałem po JD 6910 lub 7710 a kupiłem Case.I nie żałuję. Kuzyn kupił w tamtym roku JD 7730 i szuka teraz Case takiego jam mój.

Patrzyłem jeszcze na DF 150 mk3 ale jakoś mi nie podszedł.

Jeszcze pytanie po co ci on jest potrzebny. Bo jak masz poniżej 100 ha to raczej 135km.Ja kupiłem 150 a wszyscy mi namawiali na 180 minimum. Niestety oni jeżdżą polskimi 16 to nie ma co porównywać.

W tamtym roku zrobiłem 280 MTH a w ty m zrobię mniej. Bo kupiłem jeszcze NH 105km i nim prawie wszystko robię, na ponad 80 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

mam narazie 50 ha ale ciegle dochodza kolejne ziemie od I do IV klasy mam 1014 i w roku robie ok 300mth ale robie nim wszystko prawie do pomocy ma 60tke mam za duze maszyny do niego i brakuje mocy i podnosnik slaby po prostu chce kupic mocniejszy ciagnik zeby szybciej to zrobic i nie meczyc siebie i ciagnika. Ciagnik ten bedzie glownym ciagnikiem do orki plug kverneland 4 18" w przyszlosci pakomat, agregat uprawowo siewny ACCORD 3m i gruber narazie mam mandama 2,6 jak bedzie wiekszy ciagnik moze bedzie 3m albo wiekszy. no i jest problem co kupic. Myslalem nad Renault ares 710 ale akrzynie w nich sa od fergusona a farguson skrzyniami nie swieci i lubia sie psuc a kosz naprawy kosmiczny

Edytowano przez crvx40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Przy tych ciągnikach jak cokolwiek się popsuje to jest kosmos. Koledze w JD 6800 poszły tarcze od rewersu to kosztowały 8 tyś, z robotą.

.Za całą skrzynię w 16 zapłacisz 9 tyś.

Mi teraz w kombajnie zmienili taki trzpień co sieczkarnie włącza hydraulicznie. Bolec 25mmx 60mm to kosztowało 2200zł. Dobrze że na gwarancji.

Case ma jeszcze umiarkowane ceny i używkę idzie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

kurcze ale w tym mx jest elektronika a ja wlasnie elektroniki sie boje mechanike predzej ktos zrobi a elektronike nie berdzo. Wiem ze john deere ma drogie czesci ale nie wiem jak sie czesto psuje i o tyle jest dobrze ze serwisow jest sporo a szczerze za casem nie jestem zbytnio przekonany byc moze dlatego ze niegdy nie widzialem go w pracy i nikt w okolicy takiego nie ma same johny valtry i pare renowek ale tych starszych. No i mam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Prawie wszystkich ciągnikach jest elektronika. Przede wszystkim EHR podnośnik.i pół biegi.W JD też półbiegi są przęłonczane rączka, ale w skrzyni elektrycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Jak chcesz prosty i bez elektroniki to pomyśl o czymś starszym. Może Case 1455??? wszystkie nowsze traktory maja elektronikę i jakieś biegi pod obciążeniem. Ogólnie chwali się JD 6000 7000 ze skrzynia PQ. Wybór jest teraz tak wielki że ciężko coś polecić. Jak kupisz w dobrym stanie to wszystkie będą jeszcze na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

wiem ze john deere ma ehr elektryczny rewers elektrohydrauliczny polbiegi pod obciazeniem tez ale biegi ma chyba mechaniczne czy tez elektroniczne. Tak wogolee bez elektroniki to nie ma ciagnikow ale chodzi mi tez zeby nie bylo nackane jak w niektorych fendach. Chcialbym zeby ciagnik tez nie byl jakis stary moze z konca lat 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

Ja posiadam DF-a Agrotrona tylko, że 100kM, posiada trochę elektroniki, ale jest warty polecenia, jak chcesz DF-a bez elektroniki to polecam Agroprimę (miałem styczność z tym ciągnikiem). :) Za 90 tyś powinieneś znaleźć fajną używkę w przedziale mocy, który Cię interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Biegi główne są mechaniczne. Podobnie jak w Case MX.

Nie bój się elektroniki. To są bardzo proste układy. Tylko strasznie wyglądają.

Ja też szukałem prostego. Z biegami mechanicznymi.

Kolega mam DF 170 km Agroptrona.Po roku 90. Skrzynią steruję jojstykiem i po 5 latach użytkowania popsuła mu się turbina. Na ponad 100 ha. Kupił JD 6910 ale nie zbyt zadowolony.Trochę drobnych awarii.

Wszystko zależy jak się uda kupić ciągnik.

Pół biegi muszą być mi i niekiedy 4 brakuję.

Teraz bym szukał z bez stopniówką albo tak jak ma NH. 18 biegów bez użycia sprzęgła,.

Bo jednak za dużo czasu zawiera na przełączenie biegów mechanicznych.Ciągnik staję i z wyższych biegów ciężko się rusza. Zwłaszcza chodzi o transport. Jest to trochę denerwujące..

A w Case biegi mechaniczne ciężko się przełączają i tak jest w MX, trzeba trochę siły użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

wiecie dlaczego tak sie boje elektroniki bo znajomy mial fergusona bodajze 6180 no i wlasnie mial problemy z elektronika spalil mu sie komputer dal chyba 5tys nie dzialal podnosnik bo tez cos z elektronika bylo i to mnie przeraza ukrecil sie walek w skrzyni dlugosci 30cm cena okolo 3tys zrobili mu ta elektronike i sie go pozbyl teraz ma frotke 125. co do polbiegow tez musza byc nie wyobrazam sobie ciagnika bez polbiegow pod obciazeniem. A co poweicie o new hollandzie np TM135 tam tez wszystko w joju jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

TM jedne z lepszych ciągników, poza 175 i 190. Oglądałem 165 ale nie zdecydowałem się na niego bo za mało dowiedziałem się o nim.Ale 165 to też podobno dobre ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

tomek73 a dlaczego zdecydowales sie na case a nie na johna albo NH-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Na początku nawet nie patrzyłem na Case. Tylko JD Jednego dwa razy jechałem kupić i gość do mnie dzwonił parę km jak byłem od niego i mówił że się rozmyślił.

Przede wszystkim przez forum i znajomi też mają Case tylko że 5140 lub coś podobnego.I mówią że innych nie chcą.

Handlarz też mi potwierdził że jak brać to tylko JD i lepiej z serii 7000 lub Case MX. On nawet pożycza te ciągniki na 2-6 miesięcy. Te ciągniki to w ciemno może polecić i nie boi się że coś im się stanie.

Po drugie jest koło mnie parę JD 6800 6900 6910, 6920 i mają drobne ale i duże awarie. Nawet ten co chciałem kupić 7710 to przednia zwolniza się rozsypała, i stał z 2 miesiące. Dopiero ja mu dałem mechanika i zrobili to z części używanych. Bo on miał most Amerykański i nowe części cholendarnie drogie.A mieszka 3 km od serwisu, i kupił już kombajn i dwa mniejsze JD nowe.

Znajomy też ma Case z 12 lat i na ponad 1000 ha, ale to nie udany model. Co chwile coś pada. Dwa lata temu kupił JD ale teraz bardziej Case chwali bo dużo oszczędniejsze.Niech się trochę psuję ale i tak dużo taniej wychodzi niż JD. Mają 270-300 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Widzialem na allegro case mxm 175 z 2003r za 94 tys nawet fajna maszynka ale za ta kase spokojnie kuplbym johna 6910. Nie wiem zaczniemy jezdzic szukac to se zobaczy co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Panowie jutro mam jechac obejrzec pare john deerow 6910, 6900. Podpowiedzcie na co zwrocic uwage przy ogledzinach? Zadam teraz glupie moze dla was pytanie ale dla mnie to nie jest jasne, jak go zapalic? Z biegami i rewersem sobie poradze. Jak wlaczyc przedni naped i uruchomic podnosnik, czy podnosnik jest na wajche czy na przyciski? Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

sprzedawca powinien Ci podpowiedzieć, przede wszystkim wszystko musi działać, jeśli coś nie działa to znaczy, że egzemplarz jest podejrzany, zacznij o przekładni wszystkie biegi muszą wchodzić, podobnie przełożenia wom, przejdź się na wszystkich biegach po kolei i przysłuch*j, sprawdź napęd, blokadę, hamulce, światła kontrolki itd, a z zewnątrz to tylko wycieki i ewentualnie ślady rażącego zaniedbania (jakieś naprawy w instalacjach, ingerencję mechanika itd), zacznij od wskoczenia pod ciągnik od spodu raczej nikt go nie myje więc wszystko będzie jak na tacy, jeśli coś nie działa bądź hałasuje to uciekaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj