Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kuba12345

Wygląda jak zapowietrzony POMOCY !!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kuba12345    0

Witam !!! dziś gdy wracałem z pola po wyrywaniu drzew już dojeżdżając do podwórka nagle coś tak metalicznie puknęło i ciągnik zgasł myślałem ze zabrakło ropy ale ropa jest chciałem go odpowietrzyć pąpką ale w pąpce wytworzyło się coś w podobnie podciśnienia to znaczy owszem da się pompować ale gdy ciągnę do góry i puszcze ten popychacz on zaciąga się sam dodołu tak jak by wytworzyło się jakieś podciśnienie na pompce paliwo do wtrysków nie do chodzi chodź słychać po pewnym czasie jak się przelewa w baku próbowałem odpalić go na Plak to znaczy psiknąłem Plaku to filtra powietrza i tu ku mojemu zdziwieniu ciągnik zaskoczył ale od razu zgasł i było słychać znów to metaliczne puknięcie w silniku tak jak by coś się urwało i zahaczało o coś co jest tego przyczyną błagam o pilną pomoc !

Karol445    32

A tu sami prorocy siedzą i wróżą z fusów hehe. Rozbierz to zobaczysz co sie stało posłuchaj skąd dochodzi to metaliczne pukanie i tam szukaj Njpierw doprowadź układ zasilania do ładu żeby wtrysk podawał bo bez tego to chyba nie znajdziesz tego pukania Może to pompa wtryskowa puka albo zasilająca a może wał na panewce złapało. Wróżenie z niczego bo w sumie niczego nie wiemy.

Wiadomość z agroFakt.pl

casejx    30

u mnie w case tez wytwarzalo sie podcisnienie w filtrze a wina byl obluzowany przewod zasilajacy

kuba12345    0

paliwo do filtrów już dochodzi zaraz pójdę sprawdzać czy już będzie dochodziło do wtrysków a powiedzcie czy macie jakieś propozycje dotyczące tego stukania stukanie dochodzi z okolic bloku silnika ale walem kręci więc wał raczej nie pękł więc co może w takim razie tak stukać ?? stukanie dochodzi w równomiernych odstępach czasowych podczas kręcenia wałem

casejx    30

U mnie w c-360 3p stukanie bylo spowodowane wyrobiana tulejka korbowodu

Geo    10

Albo zawór się urwał, albo sprężyna w zaworze pękła, ale wtedy nie odpaliłby na plaka ;). Może zawisła iglica wtryskiwacza i zamiast rozpylać paliwo wtryskiwacz leje. Jak jest sporo ropy nad tłokiem to może być słychać metaliczny dźwięk przy uderzeniu tłoka - ropa nie jest ściśliwa więc stuka jak o metal. To jedyne co mi teraz przychodzi do głowy ale oczywiście to nie musi być to.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować