Zaloguj się, aby obserwować  
andrejus

70 ha do 40 tyś

Polecane posty

andrejus    158

Na jakim kombajnie skupić się? Przeglądam allegro i tyle tego jest. FAHR, JH, CLAAS. Obecnie kosze starym bizonem 50 i koszenie legów jest czymś strasznym, non-stop zapycha się.

Gdyby był jakis soidny i pwny kombajn można by zwiększyć budżet do 50 tyś zł.

http://otomoto.pl/claas-dominator-68-A197075.html

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Ja bym polecił rekorda, bo jak będziesz miał jakąś awarie to z częściami nie bedziesz miał problemu


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

lepiej odpusc sobie bizona, moze i czesci latwo dostepne ale ich jakosc ...

moze jakiegos classa lub JD 975 w takiej cenie cos znajdziesz w dosc dobrym stanie, bedzie pewnie mniej awaryjny niz bizon

kombajnu nie kupujesz na rok czy dwa, lepiej dolozyc troche do zachodniej maszyny i miec w zniwa pewnosc, ze jedziesz caly sezon bez awarii

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

a class dominator 96 albo 76 bardzo dobre maszyny, czesci bardzo latwo dostepne oryginalne jak i tańsze zamienniki kombajny naprawde extra proste w obsłudze wytrzymałe, silniki mercedesa, tylko trzeba dac okolo 60-70 ale moim skromnym zdaniem class jest najlepszy bo sam mam z nim do czynienia. pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

60 tyś to juz za dużo. też boje się tego bizona. mam teraz i wieszam na nim psy. Czasem mam wrażenie że inżynierowie z fabryki opracowali go będąc na dobrym kacu. Można by rzec - zemsta Stalina

 

Jeśli chodzi o dominatora, jak się sprawuje napęd hydrostatyczny w starszych wychodzonych modelach? Czy przypadkiem nie jest to element który z upływem lat notorycznie się psuje?

 

150 KM w kombajnie to dla mnie juz za duża maszyna. !20 wystarczy i belka około 4m.

Co powiecie o tym? Czy jego wydajność jest porównywalna do bizona 50 lub 56 ?

http://otomoto.pl/claas-dominator-68-A197075.html

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

w sąsiedniej miejscowości gość kupił jakiegoś JD starszego(może nawet jak kolega wspomniał wyżej 975) i w zeszłym roku kosił na usługach przez miedze to nie opłaciło by mu sie kosić na h :D Jak on gania to głowa mała, a zboże to jęczmień o plonie 4.5-5t. Do tego sieczkarnia super tnie, nie to co w Bizonie. Jak do tej pory to wymienił tylko noże w sieczkarni i kose hederu. A rocznie kosi z 100ha z usługami. Kombajn godny polecenia ;) W ogóle każdy zagraniczny będzie lepszy od Bizona ;) A dał za niego coś ok 45 00zł.

A i jak ktoś pisze "kup Bizona bo części łatwo dostępne, nie to co zagraniczne" to ciśnienie mi podskakuje ;) Ludzie mamy XXI w. i wszystko można kupić. Może i do JD czy Claasa części bd droższe, ale dużo bardziej wytrzymałe. Ja do swojego Consula kupuje org. części i jakoś jeszcze nie zbankrutowałem, a jak coś zrobie to chodzi 30 lat

Edytowano przez rafal4610
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Tyle ze ten jd 975 ma 150 KM to jest zdecydowanie za dużo. Na 120 ha to w sam raz ale nie 70


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

mi sie zdaje ze tego dominatora co pokazales to porównywalny do bizona z056, kose ma mniejsza ale bedziesz szybciej jechal, sam mam mercatora 75 i tez kose 3,6 to hektar dobrej pszenicy w 1,2 godziny, ale za to pięknie czyści a w bizonach z którymi mialem kontakt tego nie uświadczysz, mi sie zdaje ze przy obecnych pogodach wiekszy kombajn to nie jest taka glupi wybor, tylko ze kasa, a w jakiej masz klasie te 70 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

nie wiem dokładnie jaki to JD ale w każdym razie heder 3.6m :D Ale strasznie podobała mi sie praca tego JD na polu -_-

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Witam, proponowałbym Deutz Fahr np 2480 lub 2580. Wydajne maszyny, oszczędne, wygodnie się kosi - na siedząco. Budowa niezwykle prosta, łatwy dostęp do łożysk, pasów itp.

Co do części to jeśli nie kupisz w sklepie na miejscu to ściągną Ci w 24h. Claas też spoko maszyna jednak Deutz Fahr ma mniej skomplikowaną budowę no i motor chłodzony powietrzem - nie do zagrzania w najtrudniejszych warunkach.

Sam posiadam 2385 i jestem bardzo zadowolony - dla Ciebie trochę za mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Chłopie masz 70 ha i dziadujesz na kombajn?? Za taką kase nie kupisz nic dobrego na tyle pola. Minimum to Claas Dominator 96!!! Zaczekaj rok lub dwa i uzbieraj na takiego. Nie kupuj pod presją, bo już musze mieć. Błąd. Lepiej trochę zaczekać i kupić coś lepszego jak starego grata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Do rolland: ewidetnie przerost formy nad treścią. Nie rozumiem twojego oburzenia? Określiłem swój budżet i to moja sprawa co chce kupić. Nie wypowiadaj się jeśli nie masz nic sensownego do napisania. Teksty typu dozbieraj, poczekaj- to nie gra ls2011 żeby sobie czekać i zbierać...

Pozdrawiam :)

 

Pawelol111 ten DF to ciekawa propozycja lecz troszkę drogi.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

rozglądnij sie może za nh 8050,8060 itp są troche tańsze od claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Myślę podobnie, np. http://moto.allegro.pl/kombajn-zbozowy-new-holland-clayson-8060-i2519531134.html Do wyległego zboża jest dobry, zakrzywione palce w nagarniaczu dobrze podnoszą zboże, nie trzeba podnośników łanu. Nie wiem czy autor myślał o E-514, ciekawe kombajny http://moto.allegro.pl/fortschritt-e514s-nie-bizon-claas-new-holland-i2525158257.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Do rolland: ewidetnie przerost formy nad treścią. Nie rozumiem twojego oburzenia? Określiłem swój budżet i to moja sprawa co chce kupić. Nie wypowiadaj się jeśli nie masz nic sensownego do napisania. Teksty typu dozbieraj, poczekaj- to nie gra ls2011 żeby sobie czekać i zbierać...

Pozdrawiam :)

 

Pawelol111 ten DF to ciekawa propozycja lecz troszkę drogi.

 

A co Ci sie tak pali zeby kupowac już?? Jak to nic nie wnosi?? I skąd te porównanie do ls???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

andrejus - jak chcesz spać spokojnie i kosić spokojnie to poważnie mówię... kup DF :) Jest kilka na terenie i wszyscy chwalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldo12    0

MDW 524 byłby solidny na twoj areał, cena kształtuje się w granicach 40-50tys.

Edytowano przez Waldo12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Tylko czy to jest marka której można zuafać. Zastanawiającym jest to że jest ich b. mało


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

na pewno bardziej niż bizonowi...

ta 514 za 50tys. wygląda bardzo solidnie, wioskę dalej gościu ma i mówi że w sezonie kosi ją ok.100ha i daje radę, nie widać żeby się mu coś często psuło, ale ma naprawdę w dobrym stanie maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Czym różnią się modele 514 od 524? Czy to tylko następca-nowszy model czy model z wyższej półki?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

524 to już model z wyższej półki. Fakt ma 4 wytrząsacze ale i ma wydajność na poziomie Classa 98 spokojnie, albo raczej 108.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj