qiu

Odrzutnik (napęd)

Polecane posty

qiu    0

witam mam taki problem z odrzutnikiem a dokladnie z Piastą, przez 20 lat chodzilo i bylo dobrze w tamtym roku sie zrypało i trzeba bylo wymieniac całą piaste, ok raz zalozylem pochodzilo dzień, przegrzał sie, wiec trzeba bylo wymieniac znow wszystko, drugi raz zalożyłem i jakoś do końca żniw pociągną, ale w tym roku zrobiło sie to samo łożyska z piasty sie wysypały więć zdarłem podajnik i zabrałem sie robienine tego, kupiłem nową piaste, łożyska i założyłem dziś odpalam kombajn 1min pochodził z włączoną młozarnią i już śmierdzi olej a tam ta piasta gorąca, jak myślicie w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Ja wczoraj skończyłem robić to samo. Najwiekszy problem jest w tym żeby wiedziec z jaką siła dokręcić orzyska ślizgowe. Muszą być dokręcone tak w sam raz, nie za mocno nie za słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qiu    0

Może łożyska źle zakładam... prawde mówiąć to one za bardzo nie chca wchodzić na tą piaste tylko trzeba siłą nabijać ale inaczej nie wejdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Muszą wejść ciasno. Nie dokręcaj na siłe tylko tak żebyś mógł ręką obrócić piastę. Ja dziś na próbe zrobiłem 1,5 ha. Narazie chodzi :)

Edytowano przez karol19920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Nie jestem pewny ale tam są chyba łożyska kierunkowe. Trzeba je zakładać dobrą stroną bo inaczej będą się grzały.

Coś tak mi się przypomina jak mi zakładali 2 lata temu to patrzyli na znaki czy napisy i jakoś je zakładali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

w tamtym sezonie na koniec urwał mi się wał na odrzutniku gdzieś w środku bo jak kręce lewą to prawa strona stoi i na odwrót i teraz chce się za to zabrać i mógł by mi ktoś wytłumaczyć krok po kroku jak wyjać tą oś na co uważać przy rozkładaniu i składaniu i co przyokazji warto wymienić

Połączone

Edytowano przez danielhaker
Dublowanie tematów. Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Przy czym ci to się stało, przy prasie. Jeżeli tak to w jakiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Miałem kiedyś podobny przypadek. Demontujesz koła pasowe napędu odrzutnika z lewej strony. Z prawej podajnik kłosowy i koła pasowe na odrzutniku. Wchodzisz do środka kombajnu na "łoże madejowe" odkręcasz blachę albo wszystkie blachy z odrzutnika, luzujesz obejmy osi i próbujesz wyjąć uszkodzoną oś. Warto już przy okazji wymienić łożyska na odrzutniku,młocarni, założyć nowy pas na młocarnie. Sprawdzić kondycję kłów i łożysk oporowych na przekładni napędu młocarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalin84    0

trzeba jeszcze wcisnac odpowiedniej grubosci filc bo te co sa w sprzedazy trzeba przerabiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

kolego chyba wiem o co chodzi, bo na odrzutnok beben oraz ta rolke napinajacy pas mocarni trzeba kupic lozysko ze zwiekszonym luzem bo inaczej lozysko zaczyna sie grzac i wytapia sie smar i chodzi na sucho

 

najpierw to sprawdz a pozniej czy niemasz garba na osi bo wtedy bedzie cyklicznie sie zatrzymywalo i w rezultacie przegrzewalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

jesteśmy w trakcie wymiany wału na odrzutniku, trzeba wyważać ten wał, czy jeśli dobrze założy się łożyska to powinno być okej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kogutr
      Witam,
       
      Posiadam prase krone 10-16 w której przewód od sterownika do prasy wkręcił sie i został wyrwany. Wtyczka z prasy i sterownik sa całe. W sterowniku są dwie kości, jedna 12 pin, z kyórej wychodzi 12 kabli, a dróga 6 pin, z której wychodzą 3 kable. Posiada ktoś opis tych pinów? W serwisie powiedzieli za ten kabel 2000zł Z góry dziękuje.
    • Przez marcin5406
      witam dzis jechalem ze swinkami i jak wuyjechalem z zakretu chcialem wlaczyc 2 i lewarek szlak trafil okazalo sie ze ukrecil sie ten walek cowchodzi od lewarka zmiany biegów do skrzyni i niewiem jak sie zabrac za naprawe
    • Przez Ferdek07
      mam mały problemik z moim fergim koło pasowe na wale zaczeło dziwnie się kołysać okazało się że jest pękniety wał jestem w trakcie rozbierania ciagnika a umila mi to jeszcze zamontowany tur 3B, no i teraz pytanie, czy wymienić tylko wał czy robić osiowanie bloku czy jak to się tam nazywa no i wał jest jakiś indyjski za 520zł czy bez osiowania to trochę się jeszcze pokałacze, zależy mi na tym żeby jak nabardziej ciąć koszty bo wiadomo jak jest w sezonie, ma być szybko i oszczędnie, wiem wiem należała by się kapitalka, ale moje pytanie czy sama wymiana wału i panewek to duże ryzyko że ten wał znowu szybko trzaśnie?
    • Przez dzikijohn
      Witam, doszło do nietypowej sytuacji: zerwał mi się korek wlewu oleju silnikowego. Problem polega na tym że sporo korka zostało wewnątrz. Wszystko byłoby cacy tylko że... to co zostało strasznie się kruszy i nie chcę żeby mi do silnika opiłków naleciało więc pytanie brzmi: Macie pomysły jak to wykręcić?
       
      Jeszcze jedna kwestia: pod korkiem było trochę białego osadu - czytałem że to normalne dla tych silników. Jakie są wasze zdania na ten temat?
    • Przez Sokol2
      witam, musze wymontować oś tą co jest na niej wariator i odrzutnik słomy, koła napędzające cały kombajn. Jak to zrobić krok po kroku?? nigdzie nic nie znalazłem na temat tej osi... nikt tego nie robił?? ja musze wymontować i zawieźć do tokarza bo mam bardzo duży luz na klinie i wogóle trochę jest podjechana bo wariator się kołysze jak sprawdzam luzy... bęben mam wymontowany i od środka jest w miare dobre dojście. Sam odrzutnik przykrecony jest tylko na 2 srubach ?? proszę o szybka odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj