Rayan

SUSZARNIE

Polecane posty

Rayan    3

Czy ktos ma suszarnie jesli tak to piszcie o nich wszystko. Bardzo przydatna zabawka :P TYye razy juz mi plony ratowała no wiecie wilgotne itd i szybciej koszone :lol: Moja suszarnia miesci 30 ton razem z chlodnicom calkiem zabudowana:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

MY Posiadamy suszarnie ANTTI Sprowadzona Nowa z Finlandi w roku 1996 poczatkowo miala piec na olej opalowy 350 KW Rozstal zmieniony na piec gazowy 600 KW wydajnosc to okolo 40 ton kukurydzy na dobre wliczajac czas zaladunku roladunku i stygniencia ziarna JEst e pelni skoputeryzowana mimo swego wieku nie mam jej fotek bo nie ma ich jak zrobic gdy szuszarnia jest zabudowana calkowicie


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
MY Posiadamy suszarnie ANTTI Sprowadzona Nowa z Finlandi w roku 1996 poczatkowo miala piec na olej opalowy 350 KW Rozstal zmieniony na piec gazowy 600 KW wydajnosc to okolo 40 ton kukurydzy na dobre wliczajac czas zaladunku roladunku i stygniencia ziarna JEst e pelni skoputeryzowana mimo swego wieku nie mam jej fotek bo nie ma ich jak zrobic gdy szuszarnia jest zabudowana calkowicie

 

Ile ton i ile daliście ? mi by wystarczył taki Binek 70ton ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

no 16 ton wejdzie nie jest duza bo ona kupowana byla na 185 ha .. nie poiwem ile kosztowala bo nie wiem, maly bylem zapytam to sie dowiem ale nie byla tania bo wtedy to nie slyszeli o takich :/ 96 rok w koncu

 

Ok wiem ale mnie to rozbawilo bo mi ojciec mowi "miliard 600" a to na tamta walute to 160 tys ;]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
no 16 ton wejdzie nie jest duza bo ona kupowana byla na 185 ha .. nie poiwem ile kosztowala bo nie wiem maly bylem zapytam to sie dowiem ale nie byla tania bo wtedy to nie slyszeli o takich :/ 96 rok w koncu

 

Ok wiem ale mnie to rozbawilo bo mi ojciec mowi "miliard 600" a to na tamta walute to 160 tys ;]

 

16ton O.o chyba 160?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

nie ... 16 mala bo mala ale szybko partie wydoli ;p teraz przy nowym piecu moze nawet 50 ton kukurydzy na dobe pow z 27 do 14 %


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

My posiadamy suszarnie własnej produkcji na wzór Pederotti. Jej ładowność to 9ton mokrej kukurydzy, a palnik jest firmy Drzewicz o mocy około 600kW.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Odświeżę nieco temat bo muszę zdobyć kilka informacji na temat suszarni.

Proszę wszystkich o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:

-ilu tonowe posiadacie suszarnie i jakiej mocy palniki w nich

- ile czasu suszycie zasyp przy powiedzmy wilgotności 30%

-do jakiej temperatury grzejecie kukurydzę przy wilgotności 30%

-ile stopni ma powietrze suszące ( nie wiem gdzie są zamieszczone czujniki więc proszę o podanie w którym miejscu jest podana temperatura)

 

Co sądzicie o suszeniu kukurydzy słomą z tym że piec nie był by z wymiennikiem tylko całe powietrze z pieca szło by przez kukurydzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Sorki że piszę post pod postem ale zależy mi na tym aby był widoczny w ostatnio napisanych.

 

Czy ktoś suszył kukurydzę olejem opałowym średnim??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Co to jest olej opałowy średni ? Czyżby chodziło Ci o mazut?

.

Suszarnia ma zasyp na full ok 15 t mokrej kuku i palnik olejowy niecałe 600 KW. Co do czasu suszenia to Ci dokładnie nie powiem bo dużo zależy do odmiany kuku. temp. i wilg. powietrza zew. Wacha się od 5 h do 12 h (gdy mam czas to staram się suszyć na 2 etapy- grzanie, schładzanie, grzanie, schładzanie; wolniej idzie suszenie ale oszczędzam ok 20% oleju opałowego, zwłaszcza gdy jest sucha pogoda). Temp. powietrza suszącego to nigdy więcej niż 90 stopni Celsjusza. Chyba że się mocno spieszy to max 110. Staram się by temp. masy suszonej nie przekroczyła 70 stopni Celsjusza (mieszanie kuku).

Temp. powietrza suszącego mierzona jest na wlocie do suszarni w kanale dolotowym.

 

Co do suszenia słomą bez wymiennika ciepła, to kiepsko to widzę z dwóch powodów. Po pierwsze zagorzenie pożarowe - iskry ze słomy. Po drugie kuku. przejdzie zapachem dymu czyli będzie niesprzedawalna bo zwierzęta nie zjedzą przypalonego i osmalonego ziarna.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Mazut to olej opałowy ciężki. Olej opałowy średni nie różni się aż tak bardzo od lekkiego największa różnica to temp zapłonu i zawartość siarki. Właśnie ta zawartość siarki mnie nieco zastanawia czy nie jest to dyskwalifikacja. Olej opałowy lekki zawiera nie więcej jak 0,1 a olej opałowy średni 0,3-0,4. Jak bym miał nagrzewnicę z wymiennikiem to nie było by problemu. Co do suszenia słomą bez wymiennika to ja tak suszyłem w suszarni bębnowej i nie było problemu żeby było czuć spalinami czy kukurydza była jakaś mocno osmalona. Raczej było nieco pyłków po spaleniu słomy ale nie jest to jakaś duża ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Tylko w bębnowej proces suszenia przebiega nieco inaczej niż w daszkowej. Przede wszystkim czas w jakim ziarno przebywa w komorze suszenia (nie widziałem z bliska bębnowej w pracy ale liczę że jest to czas ok 10 krotnie krótszy)jest o wiele krótszy w bębnowej i stąd to mniejsze osmalenie i brak zapachu.

 

Z tym olejem wg. mnie nawet bez wymiennika to nie powinno być problemów, bo niedaleko mnie gościu suszy już od kilku lat kuku. z ok. 100 ha palnikiem na mazut bez wymiennika i ze sprzedażą nie ma żadnych problemów.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Fakt czas suszenia w bębnówce wynosi 15-20 min przepuszczałem dwa razy więc max 40 min. Z tym mazutem to dałeś mi do myślenia bo on zawiera ponad pięć razy więcej siarki od oleju opałowego średniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny862    0

Czy ktoś z was posiada suszarnie podłogową?Jak to sie sprawuje czy wogóle spełnia rolę do suszenia kukurydzy?Chciał bym zakupić coś takiego mam w stodole spore klepisko,nie chodzi o jakies duze ilosci suszenia tylko tak ok 5 do 10 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Ok podnosze Temat znowu;]

 

Nowy nabytek Suszarnia Antti

Ładowność 34 tony

Wydajność kukurydza 12t/h

Piec 1700 Kw

2 czujniki wigl. i Temp, ziarna Jeden umieszczony w Strefie Suszenia Drugi w strefie chłodzenia

Suszarnia przepływowa

Przenośnik Redlerowy na silosy

Pobór prądu to 52 Kw

<spalania gazu nie jest w stanie podać narazie>

 

wiem natomiast ze stara potrafiła w jednym roku połknąć <40 tys litrów oleju opałowego>>


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

zbiłem kilkanaście raszek (0,8-1 / 3-4m) z drewna i w ten sposób mogę ułożyć 3 suszarnie, o powierzchni 30-40 m kwadratowych każda, ustawiam je na cegłach, a na nie płachtę i jeśli dobrze pamiętam to trochę grubiej niż metr zboża. W ten sam sposób dosuszam też kminek tylko trochę cieniej usypuje. do tego montuje wentylator osiowy a przed niego koksownik (tylko z godzinę albo pół najpierw wypala się na zewnątrz), do kminku zawsze a zboże to jeśli tylko trochę dosuszam to samo powietrze wystarczy podmuchać przez parę dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@vvojtas a nie masz strachu o pożar. Wiesz otwarty ogień i suszone ziarno to trochę jazda po bandzie.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
Czy ktoś z was posiada suszarnie podłogową?Jak to sie sprawuje czy wogóle spełnia rolę do suszenia kukurydzy?Chciał bym zakupić coś takiego mam w stodole spore klepisko,nie chodzi o jakies duze ilosci suszenia tylko tak ok 5 do 10 ton.

 

 

ja :P tzn. od niej zaczynalem. średni model suszarni podłogowej BIN, to tego borty na 80cm (ostro :P ), nagrzewnica BINa i... KLAPA. Wysuszyłem w wielkiej meczarni 3ha, warstwa kuku do 10cm, inaczej nie szło. Poza tym trzeba było równiutko każą partię wyprofilować, bo inaczej powietrze uciekało jednym miejscem... nie poleca, no chyba, ze na prawde te 5ton.

 

Na szczescie teraz służy jako maly magazyn na strychu, czasami studze w niej ziarno.

 

 

 

@tumek, redler jest duzo lepszy od kubełka? w ogóle jest lepszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Podajnik kubełkowy przenosi ziarno w pionie. Redler przenosi ziarno w poziomie. Zamiast redlera to mógłby być przenośnik ślimakowy bądź taśmowy ewentualnie wytrząsowy :P .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

tak jak mówi deer redler idzie poziomo. pozatym ja nie mogę porównać rozwiązań ze starej suszarni bo nowa jeszcze nie była używana....w piątek zrobię już fote całej suszarni razem z wierzą co powstanie jutro albo po jutrze bo już zostało tylko ją postawić bo jest złożona. nie wiem jaka wydajność ma redler ale chyba większa niż kubełkowy... a wiem ze kubełkowy wydala 45 ton na godzinę

 

ty mi kolega napisał ze redler teno co jest zainstalowany będzie miał wydajność 50 ton na godzine wiec różnicowego szału nie ma

 

o redler jest tej firmy http://www.zumec.com.pl/zpz2.jpg


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a ja myslałem, ze redler jest pionowy, z tym ze zamiast kubełków ma płaskie łopatki tylko, że szczelniejsze w rurze... a czym ziarno na góre pójdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26
@vvojtas a nie masz strachu o pożar. Wiesz otwarty ogień i suszone ziarno to trochę jazda po bandzie.

między wentylatorem a koksownikiem ustawiam grubsze sito może być od pisku, aby czegoś większego nie wciągnąć, zawsze używałem płacht jutowych, ogień się po nich nie niesie 3 lata temu używałem też włókniny od okrywania buraków, uprzednio sprawdziłem jak reaguje na ogień (zapalniczką), i nie wszystkie takie się nadają. Ojciec zaczął robić tak 20lat temu, jak na razie się sprawdza. olbrzymią zaletą jest to że te raszki i wentylatory używam zimą w przechowalni do studzenia selery, pryzma ma 2 metry, ale to już inny temat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11
a ja myslałem, ze redler jest pionowy, z tym ze zamiast kubełków ma płaskie łopatki tylko, że szczelniejsze w rurze... a czym ziarno na góre pójdzie?

 

 

No na górę zboże zapier* Kubełkowym o wyd. 40t/h a z suszarni do silosa czyli w poziomie redlerem.

w starej suszarni właśnie ziarenko leci do góry przez podnośnik łopatkowy ale to jest kłopotliwe bo te łopatki się zużywają ..


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś w suszarni nagrzewnice powietrza na słomę. Jaka temperaturę powietrza się uzyska na wyjściu i ile bel zużywa sie na zasyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Podnoszę temat, mam zamiar zasiać ok. 1 - 2 ha kukurydzy. Czy coś takiego to dobry pomysł? Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj