Rayan

SUSZARNIE

Polecane posty

MECHANIZATOR    159

Gary - wszystko zależy jaka jest wilgotność początkowa przy suszeniu - jak by zbijali tylko 5% wody do i 200 ton przepuszczą :D co do suszarni przewoźnych jakie zapodałeś to kiedyś też rozmawiałem z gostkiem który uprawiał sporo kukurydzy i mówił że to cudo techniki trzeba dobrze ustawić w jakimś zasłoniętym od wiatru miejscu - bo jak miał toto w szczerym polu przy wietrznej pogodzie to nie mógł uzyskać odpowiedniej temperatury - najzwyczajniej całe gorące powietrze uciekało zanim cokolwiek wysuszyło - moim skromnym zdaniem takie suszarnie są dobre tylko do tego aby właśnie na polu zbić te parę procent wilgotności zaraz po wymłóceniu - resztę musisz zrobić czymś bardziej profesjonalnym

 

druga sprawa to łuska kukurydziana która utrudnia suszenie - jak masz możliwość to najlepiej przed suszeniem przepuść ziarno przez wialnię - wydajność suszenia wzrośnie - zmniejszy się ryzyko pożaru - no i ni będzie ci groził lincz ze strony sąsiadów - tak jak w tym przypadku


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Żal mi tych ludzi.... łuski i hałas tak im strasznie przeszkadza że trzeba było iść z tym do telewizji i się ośmieszać :huh: Takich sąsiadów mieć to porażka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

ozon - z jednej strony to jak by pracowali tam gdzie ta suszarnia to by twierdzili że te łuski to manna z nieba leci - z drugiej jednak też bym się wkur...iał jak by mi od sąsiada jakiś syf leciał na podwórko - zresztą są na prawie zgodnie z kodeksem cywilnym - od biedy nawet sąsiad mógł by cię po sądach włóczyć jak by mu twój obornik za mocno śmierdział


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziwne przecież do takich suszarni są montowane wyłapywacze kurzu. Widziałem takie coś na żywo, taki większy kontener zamknięty z kominami i wentylatorem. Powietrze zużyte z suszarni wpada w kontener i poprzez układ przegród przepływa do wentylatora wyciągowego. Zanieczyszczenia zostają w kontenerze a powietrze wolne zanieczyszczeń uchodzi do atmosfery. Ta łuska to faktycznie problem, zwłaszcza w suszarniach wyciągowych z bardzo szybkim układem wyładunku, kiedy to w komorze suszarni gromadzi się podciśnienie, które zatrzymuje lekkie łuski. Przy kolejnych cyklach łuski są sukcesywnie wydmuchiwane.

 

Zresztą brykieciarnie, stolarnie i inne zakłady emitujące uciążliwy lekki lotny odpad posiadają pochłaniacze tej frakcji. Znajomy po całym sezonie suszenia handlowych ilości kukurydzy musiał zamiatać i czyścić podwórko, bo wszystko było w łusce i lepkim pyle. Pył i łuski można jeszcze sprzedać po 250-300 złotych za tonę, do podmiotów produkujących brykiet pelet itd.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kujawiak14a    0

Szanowni koledzy a czy wiecie jak duży jest hałas z wentylatorów takich przewoźnych suszarni około 20 m3? Interesują mnie suszarnie Pedrotti lub Agrimec. Czy w nocy da się spać jak na podwórku suszarnia działa?

Pozdrawiam

Edytowano przez kujawiak14a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meler    1

Witam

Jestem zainteresowany zakupem suszarni, i właśnie znalazłem całkiem fajną i nie drogą a co najważniejsze dla mnie ma polnik na propan na gaz, http://allegro.pl/su...2296363295.html i teraz pojawia się pytanie jak to się będzie się sprawowac ? A może miał ktoś kiedyś z taką do czynienia? Będe bardzo wdzięczny za wasze opinie :)

Edytowano przez Meler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

Witam posiada ktoś suszarnie Agrimec 9 ton ?? Jest jeszcze w grze pedrotti 9 tonowa co lepsze?? Prosze użytkowników o opinie:) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincent44    0

Swoją wypowiedzią właśnie potwierdzasz że masz bardzo małą wiedze o suszeniu kukurydzy... Ja w tym roku wysuszyłem 470 ton mokrej kukurydzy temp 150 stopni i jakoś się nie przypaliła. Z Twojej wypowiedzi wynika że mokra kukurydzą się przypali szybciej co jest kompletną bzdurą! A temperaturą 90 stopni to sobie możesz suszyć pszenice jak ma 16% i musisz zejść do 14% a nie kukurydze która ma 30% a niekiedy nawet 40% wilgotności.

 

 

Witam kolego!

Susze kuku od wielu lat. Na moich piecach wyciągam 110 stopni C. Chcialbym zmienic piec na wydajniejszy. Jaki Ty masz piec? Prosze podaj nr. tel to porozmawiamy. Pozdrawiam ;)

 

Żal mi tych ludzi.... łuski i hałas tak im strasznie przeszkadza że trzeba było iść z tym do telewizji i się ośmieszać :huh: Takich sąsiadów mieć to porażka...

Witaj

Chce zmienić piec w suszarni. Jaki TY masz? Prosze podaj nr. tel. lub jakis kontakt. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

witam proszę o doradę kogoś doświadczonego w suszeniu, otóż chcę kupić suszarnię na usługi,oraz koszenie kukurydzy, wiec czy suszrnia daszkowa stacjonarna jest lepsza od takiej z siatki i wsrodku rura z nawiewm? i jaką wielkość zasypu powinna mieć? czy suszarnia daszkowa wystarczy zasym 15m sześciennych??

z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Już długo nikt tu nie zaglądał a ja mam kilka pytań do użytkowników suszarń Drzewicza SP-100. Jeśli ktoś posiada takie cudo to niech napisze czy jest zadowolony z takiej suszarni. Ja już zaczynam załatwiać pozwolenia na SP-103 i tak do końca mam mieszane uczucia. Jeśli ktoś pomoże mi rozwiać moje obawy to z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacper86    0

Witam,

 

Mam pytanie czy ktoś w tym roku zakupił przewoźną suszarnię pedriotti i czy jest zadowolony z zakupu?? Miałem taką 12 tonową ale chciałem wymienić na większa i się jej pozbyłem jakoś przed sezonem. Teraz przywieźli mi z tej samej firmy suszarnie 25 ton ale wykonanie tej suszarni to totalna porażka. Niedomalowane elementy , zacieki i słabsze wykonanie ogólnie tej suszarni. Gdzieś wyczytałem że to teraz podobno w Polsce produkowane i jakość spadła.

 

Czy macie podobny przypadek??

Czekam na info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

W przyszłym roku chcę kupić suszarnie tylko teraz najwazniejsze czym najtaniej sie suszy olejem czy gazem pewnie gazem ale sa z tym wieksze problemy , A czy ma juz ktos palnik na przepracowany olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacper86    0

W przyszłym roku chcę kupić suszarnie tylko teraz najwazniejsze czym najtaniej sie suszy olejem czy gazem pewnie gazem ale sa z tym wieksze problemy , A czy ma juz ktos palnik na przepracowany olej

 

 

Co do wyboru palnika GAZ/OLEJ to musisz sobie odpowiedzieć tak naprawdę na dwa pytania, ile zamierzasz suszyć i czy chcesz robić usługi mobilne (suszenie w gospodarstwach bo to coraz popularniejsze). Cała procedura z pozwoleniami na postawienie butli oraz zakup parownika i palnika gazowego a również gazu (im więcej zużywasz gazu tym lepsza cena) tak naprawdę opłaca się jeśli zamieżasz suszyć powyżej 2000 tys ton rocznie tak żeby to się zwróciło w miarę normalnym czasie... Jeśli chodzi o koszty opalania to mniej więcej gazem taniej o 30-40 %.

 

 

Olej bezproblemowy i wygodny no ale jednak wychodzi drożej opalanie olejem.

 

PS Jeśli zdecydujesz się na gaz to podejdź do tematu duzo wcześniej bo czytałem gdzieś że to trochę czasu Ci zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

Witam mam do sprzedania 2 suszarnie po 10 ton firmy GT to samo co drzewicz na gas, nowe ślimaki, oraz elektronika, co do ceny suszenia taniej wychodzi gaz, gaz nie jest obięty akcyzą do celów grzewczych wiec spada z niego ponad 50 gr, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

witam chciałem sie zorientować czy ktoś posiada suszarnie obiegową firmy Riela. jak wam się sprawują te suszarnie i czy lepszym rozwiązaniem będzie suszarnia z napędem z wom ciągnika czy elektryczna. czekam na odpowiedzi.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

Koledzy odświeżam temat, jest tu ktoś kto posiada suszarnie firmy riela lub drzewicz?? zastanawiam sie nad zakupem i chciałem sie coś dowiedziec na ich temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek5036    1

witam proszę o doradę kogoś doświadczonego w suszeniu, otóż chcę kupić suszarnię na usługi,oraz koszenie kukurydzy, wiec czy suszrnia daszkowa stacjonarna jest lepsza od takiej z siatki i wsrodku rura z nawiewm? i jaką wielkość zasypu powinna mieć? czy suszarnia daszkowa wystarczy zasym 15m sześciennych??

z góry dziękuję

 

Witam odświeżam pytanie kolegi. Ktoś z użytkowników posiada piec opalany słoma?  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suszarnie    0

witam wszystkich zajmuje się serwisem i sprzedażą suszarni od 1997 roku co do waszych wypowiedzi mogę dodac tylko tyle ze kukurydze nie powinno się suszyc więcej niż 130 stopni już powietrza które znajduje się w suszarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabimc    2

Ja interesuje się suszarnią Riela GTR 1500 czy ktoś używa i jakie są koszty tonoprocenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie jak ustawic suszarnie na rzepak suszarnie opico cos w stylu drzewicza jest to suszarnia przewozna na gaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Temp. powietrza suszącego 70st.C , temp.nagrzania ziarna 45-52st.C wg. instrukcji do suszarni Drzewicz SC-245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj