Zaloguj się, aby obserwować  
Marcinzwanygrucha

Fendt 105s Problem z WOM

Polecane posty

Witam od kilku dni jestem posiadaczem fenda 105s turbomatik i mam z nim taki problem zeby zalaczyc wom musze zgasic ciagnik. wyglada to tak gasze przesuwam dzwignie od wyboru predkosci walka ta po prawo przy skrzyni i wlaczam silnik, nie ma zadnej reakcji na zalaczenie dzwigni po lewej stronie kierownicy. Moje pytanie jest takie co to moze byc ze wom mi sie nie wlacza ta dzwignia po lewej stronie?? Patrzylem tam na te dzwignie od spodu i jest jeszcze jedna taka po prawej stonie ponizej kierownicy i jak sie ja wyciagnie to silnik ciezej chodzi tylko nie wiem co ta dzwignia robi. Mam nadzieje ze tylko ja nie umiem tego odpowiednio wlaczyc a nie ze to jakas awaria pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Edytowano przez Marcinzwanygrucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koziolek    0

witam prawdopodobnie poszly ci tarcze ;/ po miedzy silnikiem a skrzynia masz z pod spodu taki dekielek na 4 sruby spusc olej i odkrec go ,tam powinno byc 2 l oleju i zobacz w jakim stanie sa te tarcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kangur121    0

witam. napewno poszlo ci łożysko oporowe które wyciska sprężyne od sprzęgiełka wielopłytkowego.Przyczyną jest to ze tej wajchy z lewej strony przy kierownicy powinno sie uzywac tylko do krótkotrwałeg rozłaczania Wom a na dłużej to najlepiej rozłaczac tą wajchą przy skrzyni biegów ./ ja tez mam to zrypane w swoim fendcie 108s jak chcesz to ci wysle kartke z katalogu na której to wszystko widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam nie rozłączało mi wom poniewaz ja ta dzwignie przy kierownicy tylko do tego momentu co jest taka jakby blokada, zadziala dopiero wtedy gdy ta dzwignie da sie do samego konca na dol az do oporu. Moze da sie to jakos wyregulowac?? oraz mam pytanie do czego jest jest dzwignia wysowana po prawej stronie na wyskosci dzwigni zmiany biegow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2778    8

w takim razie nie wiem co tam jeszcze mozesz miec, najlepsza bylaby fotka moze cos by sie wymyslilo. mam instrukcje o tego modelu i nic takiego mi sie nie rzucilo w oczy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23papkin    0

witam czy ktoś może wie co to może być w fedzie 105ls jak się załącza wałek to straszne sztuki są w skrzyni jak się wałek wylaczy to nie ma styków a najgorzej jak jest obciążony to są straszne odgłosy jak np glebogryzarka nie wiem czy to może łożysko się wykracza prosze o pomoc jak ktoś zna przyczyne


witam. napewno poszlo ci łożysko oporowe które wyciska sprężyne od sprzęgiełka wielopłytkowego.Przyczyną jest to ze tej wajchy z lewej strony przy kierownicy powinno sie uzywac tylko do krótkotrwałeg rozłaczania Wom a na dłużej to najlepiej rozłaczac tą wajchą przy skrzyni biegów ./ ja tez mam to zrypane w swoim fendcie 108s jak chcesz to ci wysle kartke z katalogu na której to wszystko widac

 

Witam a co to może być jak wlaczy się wałek to strasznie sutka w skrzyni tak jakby miało się coś rozwalic
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
    • Przez Menek
      Witam wszystkich mam pytanie czy Fendt farmer 307 lsa z1987 r ma filtr skrzyni biegów jeśli tak to gdzie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj