zetor111447

Bardzo poważny problem z kombajnem

Polecane posty

zetor111447    1

witam.podczas gdy kosze kombajnem zaczyna mi słabnac i puszczac czarny dym co chwile i nie ma siły kosic dalej....wszyskie rurki odkreciłem i przeczysciłem i nadal to samo...juz nie mam pojecia co sie dzieje....jak jade kombajnem nie pracujac nim z wyłaczona młocarnia to idzie dobrze a jak załacze młocarnie to po chwili juz dzieje sie tak jak wyzej napisałem....kombajnem kosze z rozdrabniaczem,,,,bede wdzieczny za jakas podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Sprawdz przewód który idzie ze zbiornika do pompy. U mnie był pęknięty i zastąpiłem go wężykiem. Objawy były te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

czarny dym oznacza obciążenie , spróbuj bez szarpacza ale najpierw sprawdz to co koledzy pisali wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Czarny dym oznacza przeciążenie silnika (jak kolega wcześniej napisał) spróbuj bez sieczkarni jeśli nie pomoże to raczej silnik juz do remontu sie kwalifikuje (warto by było sprawdzic ciśnienie kompresji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang261    0

raz mialem tak ze w przewodzie od filtr powietrza do kolektora ssacego popekaly te metalowe zwoje , przewod caly sciskalo do srodka dymil strasznie i brakowalo mu mocy . rozumiem ze mlocarnia nie stawia ci oporow i jestes wstanie nia obrucic recznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Panowie czarny mocny dym to jest problem z układem powietrza, zapchany albo nie szczelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Napewno nie filtry paliwowe jak pisał ktoś wyżej , bo wtedy by się krztusił i perkotał , nie zbierałby się na obroty i nie byłoby dymu ...

 

Sprzedałem poprzedniego bizona do sasiedniej wsi i silnik brał trochę olej ciekł , ale szedł dzielnie do przodu , niedawno dowiedziałem się od znajomego terazniejszego własciciela bizona ze pod koniec sezonu przegrzał silnik , gdy ostygł odpalił ale własnie pod obciążeniem też dymi na czarno i nie ma mocy ...

 

Twój może też został przegrzany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

EEE mi na myśl przychodzi tylko jedno, zbyt mało powietrza, gdyby brakowało paliwa w pewnej chwili zjadł by całe z wężyków i by zgasl, a powietrza ciągnie tylko zbyt malo. Filtr powietrza trzeba rozkręcić na części pierwsze, każdy jedynie czyści papierowy wkład bo po co resztę, w środku filtra są tzw. cyklony, rurki które zawirowują powietrze, one mają mały prześwit i się zapychają syfem, następnie kolektor ssący, nikt tam nie zagląda bo po co, a przez lata zabudowuje się od środka kurzem.

Obok chłodnicy w tej perforowanej blasze jest taki mały zbiorniczek z którego filtr zasysa powietrze, tam niekiedy jest zabite plewami, niekiedy lęgną się tam wróble lub gryzonie.

I jeszcze jedna opcja , to pompka paliwowa, ale bardziej trafne to powietrze.

  • Like 1

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

pompke wymieniłem na nowa i to samo...zaczynam kosic i z 5o m ujade i zaczyna puszczac czarny dym i z obrotów schodzi...przewod od zbiornika paliwa zastapiłem wezykiem i to samo jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

sprawdź to powietrze bo widzę że uparłeś sie na to paliwo jak szczerbaty na suchary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

filtry sprawdzone i czyste sa:)wywaliłem cała rurke co ze zbiornika idzie i jest narazie okej....tzn pokoiłem z 30 min i przyszła ulewa i postoj mamy..ale jak przez te 30 min to dobrze szedł:) zobaczymy jak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj