Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
TheBill5

Jak założyć radio do MTZ Belarus 820?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TheBill5    0

Witam. Posiadam mtz z 2010 roku. Kupiłem radio i głośniki i zacząłem szukać jak to podłączyć, słyszałem że trzeba znaleźć wolny kabel za przełącznikami od halogenów i podłączyć do niego radio a masę pod jakąś śrubkę. Zrobiłem wszystko dokładnie ale radio i tak nie działa. Co robić??

qqq    18

Witam. Posiadam mtz z 2010 roku. Kupiłem radio i głośniki i zacząłem szukać jak to podłączyć, słyszałem że trzeba znaleźć wolny kabel za przełącznikami od halogenów i podłączyć do niego radio a masę pod jakąś śrubkę. Zrobiłem wszystko dokładnie ale radio i tak nie działa. Co robić??

Pewnie kabel od zasilania źle podpiąłeś,nie w ta wtyczkę co trzeba,bez prądu ;bądź nie ma masy jedno z dwóch...

Mitsuragi    0

Radio to wogóle działające jest chociaż? jesli tak, to czerwony kabel złącz z żółtym i daj do plusa (tego kabelka co wspomniałes) a czarny do minusa ( do tej śrubki)

sprawdz tez, np za pomocą żarówki czy chociaż do tego kabelka dochodzi prąd, bo moze jest tak, ze ma zasilanie np przy przekręconej stacyjce czy właczonej wycieraczce

Wiadomość z agroFakt.pl

Maniek1178    0

Ja mam podłączone radio w ten sposób o którym tutaj mowa, ale jak sprawdzałem miernikiem to gdy silnik jest uruchomiony to prąd jest sporo wyższy na tym kablu niż 12 V czy to aby nie zaszkodzi jakoś działaniu radia ?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O ile volt jest wyższe napięcie?

Junkers    42

@Maniek pewnie jest ok. 14,4V to tak musi być, takie jest napięcie generowane przez alternator.

A do radia najlepiej poprowadzić oddzielny kabel z 1 aku, wtedy może grać bez niczego i się nie rozprogramuje. A ta 3 pozycja stacyjki to w jaki sposób działa, że ona niby do radia jest??

SZYMANOX    376

Teoretycznie prąd w kablu od radia powinien być na I II III pozycji więc na postoju czyli na zerze nie mógł byś słuchać radia [no chyba że na I,ale wtedy zegary by świeciły i kontrolka ciśnienia by piszczała] wiec po to jest ta III pozycja w stacyjce ;) Jak jest w rzeczywistości nie wiem :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować