Skocz do zawartości
MariuszG

Opinie o Zetorach 7340/7341

Polecane posty

stprocent    0

czy można zastąpić w zetorze 6340 z oleju silnikowego super Traktoral sae10w-30 na tańszy i lepszy CZY NIE

Wiadomość z agroFakt.pl

jak wymieniałem to zalałem oryginałem supertraktor aral płaciłem 12zł więc chyba nie ma tak duzej różnicy w cenie nie wiem ile u ciebie kosztuje ale jak ma takie same parametry olej to można zmienić nie powinno to wpłynąć negatywnie na trwałość silnika

stprocent    0

no to dzięki . Słuchajcie mam 9 h zboża i zamierzam kupic agregat uprawowo siewny opłaca sie ? wszystko wiosenne

Edytowano przez stprocent

stprocent    0

Jak zamontować siłownik hydrauliczny dwu sekcyjny zamiast śruby zbiorczej(cięgna) . Gdzie podłączyć dopływ ciśnienia oleju ; z pompy czy z szybko złącza ? Proszę o szybka odpowiedz wszystko oczywiście jest napisane do zetora 6340

stprocent    0

czy ktoś ma instrukcje obsługi zetora 6340 i prosił bym o skanowanie wszystkiego o hydraulice na e-mail: kakas137@interia.pl

mtracz    71

Co do tego łącznika górnego. Jak stosujesz siłownik dwustronnego działania to po prostu używasz dwóch wyjść hydraulicznych (szybkozłączy). I to tyle.

romek6340    203

Witam. Odbiegając trochę od tematu to orientuje się ktoś z jaką siłą działa wspomaganie na orbitrolu. Konkretniej nigdy mi jakoś specjalnie nie przeszkadzało ale dziś z big bagiem 800 kg w miejscu ledwo można kołami zakręcić i pomyślałem że to może pompa wspomagania wysiada. Jak u was wygląda ta sytuacja z pracą z turem?

Siema mam zamiar kupić zetora 7340 i wiele o nim nie wiem powiedzcie coś o nim mam gospodarstwo 23 ha i moim głównym ciągnikiem jest c 360. Zetor pracował by w prasie sipmnie, pługu,agregacie i innych maszynach. Powiedzcie co o nim sądzicie. I jeszcze mam na niego przeznaczone góra 55000 tyś czy mogą za tyle go kupić. Mówcie jakie są jego wady i zalety. Z góry dzięki....

Fartrac675dt    89

Ja powiem tyle o zetorze 7340 mocny silny zwinny traktorek przy belarce powinien spokojnie se dać radę na allegro patrzyłem cos tam by znalazł może za tyle ale na innych stronach nie patrzyłem za zalete można uznać dużą kabinę w miarę mocny podnośnik posiadałem zetora 7745 chodzil spokojnie w 4skibach , belarce Metal Facha , kosiarce rotacyjnej 1.85 metra , agregacie 2.40 metra więc nie opisuje twego modeku tylko podobny i nie powiem miałem go to aż tak strasznie duzo nie palił ale w ciężkiej pracy wiadomo każdy ciągnik weźmie swoje a ja lubie troche na gas cisnąć

pawelec    85

z takim budżetem celowałbym coś z serii 8540-10540 jesli chcesz koniecznie zetora.

romek6340    203

Ciągnik perę lat będzie miał tak więc omijaj te które mają kupę elektroniki. Konkretnie marek nie będę wymieniał ale generalnie jak dla mnie jako główne kryterium to patrz stan techniczny.

romek6340    203

U 914 ma podobną moc co 7340 czyli do prasy może być. Duży może i jest ale gabarytowo. Jest też ciężki więc w razie czego i do tura by się nadał.

ja tura mam przy c 360 i raczej już drugiego nie chcę ubierać w tura i ja raczej wybrał bym zetora a co sądzicie o zetorze 9540 albo o jakims massey ferguson 6240

Fartrac675dt    89

Jeśli z tych dwóch zetor 9540 zdecydowanie dostepność dostepność części większa , kumpel tez tak mówil ma na c-360 tura starczy mu a teraz chce zakładac tura do 914 bo lepiej robota by szła

Kolego ja ci powiem , że z mojego doświadczenia ten model zetora jest nie do zajechania. Sąsiad ma go na grubo ponad 130ha ( do tego ma 2x mf 255 i U 1634 żeby nie było że tylko zetorem robi :P) Kiedy nie jest jakaś praca polowa zetor zawsze chodzi. Bardzo mało awaryjny , z tego co mówił mi właściciel to prawie nie ma awarii od 3 lat ( oprócz pękniętego wału napędu przedniego i wygiętej felgi. Palić pali troche chodzi z pługiem 4*45 przedtem chodził z 5*40 na glebach nie takich znowu lekkich. Chodzi też w talerzówce 2,2m + około 300kg dociążenia na ramie , bronach z wałami szerokość 6m , siewnik 3,2m w żniwa z przyczepami 3x około 6-7t . Wygodny duża komfortowa kabina , ładny prześwit . POLECAM :)

pawel372    1

ja mam zetora 6340 to musze powiedziec niezla maszyna nie mam pojecia skad bierzecie te spalanie

w 3 skibach orka zimowa  ( gleboka)oboroty  1800 ma mtg bierze 5,5 l  bez napedu nawet nic sobie nie robi w 3 skibach  zarowno na gliniastej  2 lub 3 klasie jak i na gorszych 4 i 5

wozilem gnojowke od godziny 7 30 do 15 30  nwm ile bylo mtg ale spalilem niemal 20 l  bez przerwy

w transporcie uciaga  2 razy wiecej co ursrus c 360 a w polu  to nie ma co porownywac nawet i ten komfor  i jest naprawde cicho w kabinie nie dusi sie silnik jak te perkinsy

kupil gosciu nowego pronara odemnie ze wsi to juz w zyciu tego do reki by nie wzial przodki naped omyka  biegu nie mozna znalezc skrzynia gowno  zgrzyta niesamowicie

wozilem tez gnojowke ursusem c 360 i ursus  wpierdzielal wiecej paliwa jak zetor ursus dobry do grabarki

pawel372    1

ludzie mowili ze 7211 pali sporo osobiscie nie mam swoim 6340 w prasie metal fach  w belowaniu 4,08 na mtg  wlalem do pelna paliwa na cpnie potem znow pojechalem na cpn do pelna i wyszlo 4,08 w prasie;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez samsung335
      Witam wszystkich mam problem z olejeniem w zetorze 5211 wygania mi olej, a dokładniej wyciek znajduję się zaraz pod korkiem wlewu oleju i cały czas mi pali się olejenie, ale ciśnienie oleju na wskaźniku jest maksymalne olej cieknie jeszcze przez czujnik oleju co może być przyczyną wycieku?
    • Przez tedi2
      co o nim sadzicie dane techniczne opinie wszystko o modelu
    • Przez amix
      Witam!!! Od niedawna posiadamy Zetora 7245 i w tym roku, po dopłatach planujemy wymienić opony przednie na 12.4/r 28 bądź 13.6/r 28 może zaszaleć i kupić 14.9/r 28 , a aktualnie mamy 9.5/r 28 i oto moje pytanie: Czy zgra się przód z tyłem? Dodam jeszcze, że z tyłu mamy 13.6/r 38, które również planujemy wymienić na 16.9/r 38, ale to już na następne dopłaty :angry:
    • Przez Pele94
      Witam. w kilku zdaniach przedstawię mój problem : 
      Ostatnio przeprowadzaliśmy remont skrzyni biegów oraz tylnego mostu w 7211, po złożeniu całego ciągnik   i przeprowadzeniu wszelakich prób wszystko działało jak należy , każdy bieg, wałek wom , podnośnik oraz pozostałe podzespoły. 
      Dziś niestety okazało się że coś poszło nie tak mianowicie nie działa wałek wom ani pompa, Dzwigienka załaczająca wałek wom oraz pompę ( ta po lewej stronie przy nodze )  ''Lata luźno'' bez żadnego oporu czy na włączonym silniku czy na zgaszonym ,  po odkręceniu wodzika widać że listwa przesuwa się bez żadnego problemu ale żadnej pozycji nie załącza, zauważyłem jedynie że działa w w pozycji ( wałek wom zależny od  skrzyni biegów ) wtedy wałek wom się kręci na każdym biegu  ale pompa i tak nie działa. W pozycji tz. luz z tyłu ciągnika wałkiem można swobodnie ruszać , po włączeniu na pozycje np. pompa oraz wałek wom wałkiem z tyłu nie można ruszyć ponieważ pompa robi ciśnienie i ciężko idzie ręką ruszyć. Więc wydaję mi się że  dzwignia załącza wszystkie pozycje jak się należy ale  nic nie działa. Regulowałem już linkę od tz sprzęgła 5 min ale to nic nie dało . Teraz linkę  całkowicie odłączyłem   .
      Wszystko działało bez zarzutów a teraz jest tak jak by cały czas sprzęgło było zaciągnięte 
      Problemem może być sprzęgło Wom ?  ( oglądaliśmy tarczę oraz łopatki były w dobrym stanie ) 
      Dziękuję za pomoc.