Skocz do zawartości
MariuszG

Opinie o Zetorach 7340/7341

Polecane posty

WHATEVER

Ferdek07    62

Ludzie ja chce wiedzieć tylko jedno, bo piszecie i okoliczni posiadacze mówią że pali 6 l w lekkich pracach ale 6 na co na mtg czy godz zegarową bo przy różnych obrotach ludzie pracują i jak by ta proxima na pusto miał by palić ze 7 - 8 l na godz zegarową to ja nawet z prowem jej nie chce :P:D

ORION1    1

Mój Zetor 7340 na motogodzinę która trwa około 45-50 min Pali 8-9 w ciężkich pracach.

Ciągniki nie idą z głównych fabryk danych marek tylko z takich pobocznych mówię to o markach zachodnich i to niektórych.

Edytowano przez MarcinPykuS
Nie pisz posta pod postem...

MariuszG    0

Witam,

dzięki za wszystkie wpisy. Ale tak jak Ferdek07 zauważył jest to temat Zetora 7340 turbo a nie pronara. Chodzi mi o jego awaryjność a przede wszystkim spalanie w stosunku do innych popuralnych modeli np. C-360, 7211, 7245

Pozdrawiam

Mariusz

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    62
. Chodzi mi o jego awaryjność a przede wszystkim spalanie w stosunku do innych popuralnych modeli np. C-360, 7211, 7245

Pozdrawiam

Mariusz

Mi też o to chodzi i o porównanie spalania i awaryjności do proximy 8441 :P

wojtek3222    2

Mi sie wydaje ,że silników Zetor nie robi najgorszych . Parametry mają dość dobre . Fakt ,że te z serii 3320-7340 nie byly najnowsze ,ale nie były aż takie złe . Silnik był dość elastyczny i wybaczał mała ilosć przełozeń przekładni . Natomiast silniki montowane w Forterrach naprawdę uważam za dość przyzwoite (np. wysoki moment obrotowy ) . Podsumowując to ,że Zetor ma sporo niedociągnieć typu kiepska skrzynia nie oznacza ,że i silnik jest taki zły .PZDR .

adikpl1    179
Tradycje to on ma konstruowaniu ale nie idzie z postempem

Jakoś potrafił zmodernizować silnik URI do normy Tier I, silnik URIII kolejno do Tier I, Tier II, a teraz nawet Tier III

lukas17    0

co myślicie o tym ciągniku jak pomocniczy na 80 ha ziemi, na dzień dzisiejszy posiadam u1634, 912 i 360 a ten miałbym spełniać głównie prace transportowe, rozsiewanie naowzu i obornika, oraz opryski, czy ktoś z was jest posiadaczem tego ciągnika, jak on sięsprawuje?

jozeffra    0

ja bym się nie zastanawiał nad zakupem sam mam w domu 3 zetory i powiem ze to dobre i wytrzymałe maszyny. ten którego chcesz kupić to jaki stary jest, ile mth, ile kosztuje i jaka wersja. bo krajowe są najuboższe. ja mam 6340 z turem Prima 040 i jest z Niemiec i o wiele większy standard niż w poprzednim 5340 który jest robiony w Kaliszu. tak wiec pisz może ci coś pomogę lub wyjaśnię. pozdr

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej + piszemy w górnym oknie

bartus16    8

nie cytuj poprzedniego posta i naucz sie pisac w odpowiednim okienku i lepiej streszczaj sie z poprawa bo jak zobaczy to mod dostaniesz %%

jozeffra    0
nie cytuj poprzedniego posta i naucz sie pisac w odpowiednim okienku i lepiej streszczaj sie z poprawa bo jak zobaczy to mod dostaniesz %%

nimar1999    0
ja bym się nie zastanawiał nad zakupem sam mam w domu 3 zetory i powiem ze to dobre i wytrzymałe maszyny. ten którego chcesz kupić to jaki stary jest, ile mth, ile kosztuje i jaka wersja. bo krajowe są najuboższe. ja mam 6340 z turem Prima 040 i jest z Niemiec i o wiele większy standard niż w poprzednim 5340 który jest robiony w Kaliszu. tak wiec pisz może ci coś pomogę lub wyjaśnię. pozdr

żaden zetor nie jest robiony w Kaliszu to normalna składnica maszyn, wszystkie zetory są przywożone z Czech również części.

jozeffra    0

ale na polskie ma skromniejsze wyposażenie. ja mam 6340 produkowany w Brnie na zamowienie do Niemiec i ma półbiegi, trochę mniejszą kabinę ale za to jest z niej dobra widoczność na boki i tył i fabrycznie zamontowany przedni TUZ i Tur

zapomniałem jeszcze o pompie hydraulicznej z przodu dzięki czemu tur jest podłączony bezpośrednio i 2 siłownikach wspomagających podnośnik

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej + post pod postem

adikpl1    179
żaden zetor nie jest robiony w Kaliszu to normalna składnica maszyn, wszystkie zetory są przywożone z Czech również części.

W latach 1995-98 zmontowano przez spółkę Moto-Zetor Polska około 3600 Zetorów serii UR I model 95. Można je rozpoznać po polskiej tabliczce znamionowej.

Zetor 6340 M92, M95, Classic, Major posiadały silnik Z7701 o mocy 50 kW - 68 KM

Były także wersje z silnikiem EKO Z7703 spełniającym normę Tier I o mocy 51 kW - 69,4 KM

luki0489    8

a co do tematu to zetorek spisuje się świetnie i powiem szczerze że znacznie przerósł oczekiwania. wg mnie to jest w miarę oszczędny jak na swoją moc(szczególnie w ciężkich pracach, przez dzień pracy przy sieczkarni 1rzędowej spalał nawet 20 l mniej ropy niż ursus 4512); wysoko się siedzi; wygodnie pracuje; ogromna przestrzeń w kabinie(niekiedy podczas oczekiwania można było się chwile kimnąć ;) );dobre przełożenie; zapas mocy no i zetor to zetor

--Przemek--    0

No jasne że da... (chyba że masz wyjątkowo ciężkie ziemie) głownie dzięki swojej masie tj. prawie 4000kg ze wszystkimi obciążnikami i przednia os Carraro z automatyczną blokadą mechanizmu różnicowego , co najwyżej w naprawdę ciężkich warunkach będzie trzeba schodzić do 4-5 km/h

luki0489    8

Rocznik 2003 i dopiero ma 1800mth. z pługiem 4*35 na lekkich ziemiach to nie ma żadnego problemu, ale w glinie to jeden niestety trzeba odpinać

jaro30    10

Ja posiadam Zetora 6340 z 2002 roku moc 47kw czyli 64km. Porządna maszyna tylko dużo pali w pługu 4*35 potrafi spalić 14l na godz.Opony ma duże bo tył 18.4-34,przód 13.6-24 to ciągnie ale miejscami schodzę do 5,4 terenowej.Podnośnik ma udźwig 3990t(2 siłowniki),WOM 540/1000.Daje radę nawet z agregatem uprawowym 3.60 .Mocny ciągnik.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez samsung335
      Witam wszystkich mam problem z olejeniem w zetorze 5211 wygania mi olej, a dokładniej wyciek znajduję się zaraz pod korkiem wlewu oleju i cały czas mi pali się olejenie, ale ciśnienie oleju na wskaźniku jest maksymalne olej cieknie jeszcze przez czujnik oleju co może być przyczyną wycieku?
    • Przez tedi2
      co o nim sadzicie dane techniczne opinie wszystko o modelu
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez amix
      Witam!!! Od niedawna posiadamy Zetora 7245 i w tym roku, po dopłatach planujemy wymienić opony przednie na 12.4/r 28 bądź 13.6/r 28 może zaszaleć i kupić 14.9/r 28 , a aktualnie mamy 9.5/r 28 i oto moje pytanie: Czy zgra się przód z tyłem? Dodam jeszcze, że z tyłu mamy 13.6/r 38, które również planujemy wymienić na 16.9/r 38, ale to już na następne dopłaty :angry:
    • Przez Pele94
      Witam. w kilku zdaniach przedstawię mój problem : 
      Ostatnio przeprowadzaliśmy remont skrzyni biegów oraz tylnego mostu w 7211, po złożeniu całego ciągnik   i przeprowadzeniu wszelakich prób wszystko działało jak należy , każdy bieg, wałek wom , podnośnik oraz pozostałe podzespoły. 
      Dziś niestety okazało się że coś poszło nie tak mianowicie nie działa wałek wom ani pompa, Dzwigienka załaczająca wałek wom oraz pompę ( ta po lewej stronie przy nodze )  ''Lata luźno'' bez żadnego oporu czy na włączonym silniku czy na zgaszonym ,  po odkręceniu wodzika widać że listwa przesuwa się bez żadnego problemu ale żadnej pozycji nie załącza, zauważyłem jedynie że działa w w pozycji ( wałek wom zależny od  skrzyni biegów ) wtedy wałek wom się kręci na każdym biegu  ale pompa i tak nie działa. W pozycji tz. luz z tyłu ciągnika wałkiem można swobodnie ruszać , po włączeniu na pozycje np. pompa oraz wałek wom wałkiem z tyłu nie można ruszyć ponieważ pompa robi ciśnienie i ciężko idzie ręką ruszyć. Więc wydaję mi się że  dzwignia załącza wszystkie pozycje jak się należy ale  nic nie działa. Regulowałem już linkę od tz sprzęgła 5 min ale to nic nie dało . Teraz linkę  całkowicie odłączyłem   .
      Wszystko działało bez zarzutów a teraz jest tak jak by cały czas sprzęgło było zaciągnięte 
      Problemem może być sprzęgło Wom ?  ( oglądaliśmy tarczę oraz łopatki były w dobrym stanie ) 
      Dziękuję za pomoc.