MariuszG

Opinie o Zetorach 7340/7341

Polecane posty

Ferdek07    75

Ludzie ja chce wiedzieć tylko jedno, bo piszecie i okoliczni posiadacze mówią że pali 6 l w lekkich pracach ale 6 na co na mtg czy godz zegarową bo przy różnych obrotach ludzie pracują i jak by ta proxima na pusto miał by palić ze 7 - 8 l na godz zegarową to ja nawet z prowem jej nie chce :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

Mój Zetor 7340 na motogodzinę która trwa około 45-50 min Pali 8-9 w ciężkich pracach.

 

Ciągniki nie idą z głównych fabryk danych marek tylko z takich pobocznych mówię to o markach zachodnich i to niektórych.

Edytowano przez MarcinPykuS
Nie pisz posta pod postem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszG    0

Witam,

dzięki za wszystkie wpisy. Ale tak jak Ferdek07 zauważył jest to temat Zetora 7340 turbo a nie pronara. Chodzi mi o jego awaryjność a przede wszystkim spalanie w stosunku do innych popuralnych modeli np. C-360, 7211, 7245

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
. Chodzi mi o jego awaryjność a przede wszystkim spalanie w stosunku do innych popuralnych modeli np. C-360, 7211, 7245

Pozdrawiam

Mariusz

Mi też o to chodzi i o porównanie spalania i awaryjności do proximy 8441 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Mi sie wydaje ,że silników Zetor nie robi najgorszych . Parametry mają dość dobre . Fakt ,że te z serii 3320-7340 nie byly najnowsze ,ale nie były aż takie złe . Silnik był dość elastyczny i wybaczał mała ilosć przełozeń przekładni . Natomiast silniki montowane w Forterrach naprawdę uważam za dość przyzwoite (np. wysoki moment obrotowy ) . Podsumowując to ,że Zetor ma sporo niedociągnieć typu kiepska skrzynia nie oznacza ,że i silnik jest taki zły .PZDR .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
Tradycje to on ma konstruowaniu ale nie idzie z postempem

Jakoś potrafił zmodernizować silnik URI do normy Tier I, silnik URIII kolejno do Tier I, Tier II, a teraz nawet Tier III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

co myślicie o tym ciągniku jak pomocniczy na 80 ha ziemi, na dzień dzisiejszy posiadam u1634, 912 i 360 a ten miałbym spełniać głównie prace transportowe, rozsiewanie naowzu i obornika, oraz opryski, czy ktoś z was jest posiadaczem tego ciągnika, jak on sięsprawuje?


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozeffra    0

ja bym się nie zastanawiał nad zakupem sam mam w domu 3 zetory i powiem ze to dobre i wytrzymałe maszyny. ten którego chcesz kupić to jaki stary jest, ile mth, ile kosztuje i jaka wersja. bo krajowe są najuboższe. ja mam 6340 z turem Prima 040 i jest z Niemiec i o wiele większy standard niż w poprzednim 5340 który jest robiony w Kaliszu. tak wiec pisz może ci coś pomogę lub wyjaśnię. pozdr

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej + piszemy w górnym oknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

nie cytuj poprzedniego posta i naucz sie pisac w odpowiednim okienku i lepiej streszczaj sie z poprawa bo jak zobaczy to mod dostaniesz %%


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozeffra    0
nie cytuj poprzedniego posta i naucz sie pisac w odpowiednim okienku i lepiej streszczaj sie z poprawa bo jak zobaczy to mod dostaniesz %%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

rocznik 1996 4500mth ogumienie 90% cena 48 tyś :)


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0
ja bym się nie zastanawiał nad zakupem sam mam w domu 3 zetory i powiem ze to dobre i wytrzymałe maszyny. ten którego chcesz kupić to jaki stary jest, ile mth, ile kosztuje i jaka wersja. bo krajowe są najuboższe. ja mam 6340 z turem Prima 040 i jest z Niemiec i o wiele większy standard niż w poprzednim 5340 który jest robiony w Kaliszu. tak wiec pisz może ci coś pomogę lub wyjaśnię. pozdr

 

 

żaden zetor nie jest robiony w Kaliszu to normalna składnica maszyn, wszystkie zetory są przywożone z Czech również części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozeffra    0

ale na polskie ma skromniejsze wyposażenie. ja mam 6340 produkowany w Brnie na zamowienie do Niemiec i ma półbiegi, trochę mniejszą kabinę ale za to jest z niej dobra widoczność na boki i tył i fabrycznie zamontowany przedni TUZ i Tur

 

zapomniałem jeszcze o pompie hydraulicznej z przodu dzięki czemu tur jest podłączony bezpośrednio i 2 siłownikach wspomagających podnośnik

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej + post pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
żaden zetor nie jest robiony w Kaliszu to normalna składnica maszyn, wszystkie zetory są przywożone z Czech również części.

 

W latach 1995-98 zmontowano przez spółkę Moto-Zetor Polska około 3600 Zetorów serii UR I model 95. Można je rozpoznać po polskiej tabliczce znamionowej.

 

Zetor 6340 M92, M95, Classic, Major posiadały silnik Z7701 o mocy 50 kW - 68 KM

Były także wersje z silnikiem EKO Z7703 spełniającym normę Tier I o mocy 51 kW - 69,4 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

wersja eko ma podajże. 65km... mam takiego 6340 z 2003 i wszędzie w prospektach było że 65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

a co do tematu to zetorek spisuje się świetnie i powiem szczerze że znacznie przerósł oczekiwania. wg mnie to jest w miarę oszczędny jak na swoją moc(szczególnie w ciężkich pracach, przez dzień pracy przy sieczkarni 1rzędowej spalał nawet 20 l mniej ropy niż ursus 4512); wysoko się siedzi; wygodnie pracuje; ogromna przestrzeń w kabinie(niekiedy podczas oczekiwania można było się chwile kimnąć ;) );dobre przełożenie; zapas mocy no i zetor to zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

No jasne że da... (chyba że masz wyjątkowo ciężkie ziemie) głownie dzięki swojej masie tj. prawie 4000kg ze wszystkimi obciążnikami i przednia os Carraro z automatyczną blokadą mechanizmu różnicowego , co najwyżej w naprawdę ciężkich warunkach będzie trzeba schodzić do 4-5 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Rocznik 2003 i dopiero ma 1800mth. z pługiem 4*35 na lekkich ziemiach to nie ma żadnego problemu, ale w glinie to jeden niestety trzeba odpinać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Ja posiadam Zetora 6340 z 2002 roku moc 47kw czyli 64km. Porządna maszyna tylko dużo pali w pługu 4*35 potrafi spalić 14l na godz.Opony ma duże bo tył 18.4-34,przód 13.6-24 to ciągnie ale miejscami schodzę do 5,4 terenowej.Podnośnik ma udźwig 3990t(2 siłowniki),WOM 540/1000.Daje radę nawet z agregatem uprawowym 3.60 .Mocny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj