MariuszG

Opinie o Zetorach 7340/7341

Polecane posty

stprocent    0

czy można zastąpić w zetorze 6340 z oleju silnikowego super Traktoral sae10w-30 na tańszy i lepszy CZY NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak wymieniałem to zalałem oryginałem supertraktor aral płaciłem 12zł więc chyba nie ma tak duzej różnicy w cenie nie wiem ile u ciebie kosztuje ale jak ma takie same parametry olej to można zmienić nie powinno to wpłynąć negatywnie na trwałość silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stprocent    0

no to dzięki . Słuchajcie mam 9 h zboża i zamierzam kupic agregat uprawowo siewny opłaca sie ? wszystko wiosenne

Edytowano przez stprocent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stprocent    0

Jak zamontować siłownik hydrauliczny dwu sekcyjny zamiast śruby zbiorczej(cięgna) . Gdzie podłączyć dopływ ciśnienia oleju ; z pompy czy z szybko złącza ? Proszę o szybka odpowiedz wszystko oczywiście jest napisane do zetora 6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stprocent    0

czy ktoś ma instrukcje obsługi zetora 6340 i prosił bym o skanowanie wszystkiego o hydraulice na e-mail: kakas137@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Co do tego łącznika górnego. Jak stosujesz siłownik dwustronnego działania to po prostu używasz dwóch wyjść hydraulicznych (szybkozłączy). I to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Witam. Odbiegając trochę od tematu to orientuje się ktoś z jaką siłą działa wspomaganie na orbitrolu. Konkretniej nigdy mi jakoś specjalnie nie przeszkadzało ale dziś z big bagiem 800 kg w miejscu ledwo można kołami zakręcić i pomyślałem że to może pompa wspomagania wysiada. Jak u was wygląda ta sytuacja z pracą z turem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema mam zamiar kupić zetora 7340 i wiele o nim nie wiem powiedzcie coś o nim mam gospodarstwo 23 ha i moim głównym ciągnikiem jest c 360. Zetor pracował by w prasie sipmnie, pługu,agregacie i innych maszynach. Powiedzcie co o nim sądzicie. I jeszcze mam na niego przeznaczone góra 55000 tyś czy mogą za tyle go kupić. Mówcie jakie są jego wady i zalety. Z góry dzięki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Ja powiem tyle o zetorze 7340 mocny silny zwinny traktorek przy belarce powinien spokojnie se dać radę na allegro patrzyłem cos tam by znalazł może za tyle ale na innych stronach nie patrzyłem za zalete można uznać dużą kabinę w miarę mocny podnośnik posiadałem zetora 7745 chodzil spokojnie w 4skibach , belarce Metal Facha , kosiarce rotacyjnej 1.85 metra , agregacie 2.40 metra więc nie opisuje twego modeku tylko podobny i nie powiem miałem go to aż tak strasznie duzo nie palił ale w ciężkiej pracy wiadomo każdy ciągnik weźmie swoje a ja lubie troche na gas cisnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

z takim budżetem celowałbym coś z serii 8540-10540 jesli chcesz koniecznie zetora.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ciągnik perę lat będzie miał tak więc omijaj te które mają kupę elektroniki. Konkretnie marek nie będę wymieniał ale generalnie jak dla mnie jako główne kryterium to patrz stan techniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

U 914 ma podobną moc co 7340 czyli do prasy może być. Duży może i jest ale gabarytowo. Jest też ciężki więc w razie czego i do tura by się nadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tura mam przy c 360 i raczej już drugiego nie chcę ubierać w tura i ja raczej wybrał bym zetora a co sądzicie o zetorze 9540 albo o jakims massey ferguson 6240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Jeśli z tych dwóch zetor 9540 zdecydowanie dostepność dostepność części większa , kumpel tez tak mówil ma na c-360 tura starczy mu a teraz chce zakładac tura do 914 bo lepiej robota by szła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja ci powiem , że z mojego doświadczenia ten model zetora jest nie do zajechania. Sąsiad ma go na grubo ponad 130ha ( do tego ma 2x mf 255 i U 1634 żeby nie było że tylko zetorem robi :P) Kiedy nie jest jakaś praca polowa zetor zawsze chodzi. Bardzo mało awaryjny , z tego co mówił mi właściciel to prawie nie ma awarii od 3 lat ( oprócz pękniętego wału napędu przedniego i wygiętej felgi. Palić pali troche chodzi z pługiem 4*45 przedtem chodził z 5*40 na glebach nie takich znowu lekkich. Chodzi też w talerzówce 2,2m + około 300kg dociążenia na ramie , bronach z wałami szerokość 6m , siewnik 3,2m w żniwa z przyczepami 3x około 6-7t . Wygodny duża komfortowa kabina , ładny prześwit . POLECAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

ja mam zetora 6340 to musze powiedziec niezla maszyna nie mam pojecia skad bierzecie te spalanie

w 3 skibach orka zimowa  ( gleboka)oboroty  1800 ma mtg bierze 5,5 l  bez napedu nawet nic sobie nie robi w 3 skibach  zarowno na gliniastej  2 lub 3 klasie jak i na gorszych 4 i 5

wozilem gnojowke od godziny 7 30 do 15 30  nwm ile bylo mtg ale spalilem niemal 20 l  bez przerwy

w transporcie uciaga  2 razy wiecej co ursrus c 360 a w polu  to nie ma co porownywac nawet i ten komfor  i jest naprawde cicho w kabinie nie dusi sie silnik jak te perkinsy

kupil gosciu nowego pronara odemnie ze wsi to juz w zyciu tego do reki by nie wzial przodki naped omyka  biegu nie mozna znalezc skrzynia gowno  zgrzyta niesamowicie

wozilem tez gnojowke ursusem c 360 i ursus  wpierdzielal wiecej paliwa jak zetor ursus dobry do grabarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

ludzie mowili ze 7211 pali sporo osobiscie nie mam swoim 6340 w prasie metal fach  w belowaniu 4,08 na mtg  wlalem do pelna paliwa na cpnie potem znow pojechalem na cpn do pelna i wyszlo 4,08 w prasie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj