Polecane posty

gospodarz92    0

DF AGROTRON K610 silnik DEUTZ COMMON RAIL EURO III DCR. Takich ciągników nizależnie od tego czy to wersja A czy B jest u dealerów pełno i jeszcze są takie, które zostały już zamówione a przyjadą w 2013 z takim rocznikiem na tabliczce znamionowej :) Mam jeszcze możliwość zakupu JD 6430 Comfort w bardzo dobrej cenie i jeśli by chodziło o ten traktor to decyzja musiała by być szybka bo zostało ich chyba tylko z 5 w kraju i więcej nie będzie, a do 16 listopada mam go zatrzymanego. Tylko jeśl chodzi o Johna to obawiam się spalania. :)

Edytowano przez gospodarz92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

NH=Case=Steyr. Niech nikt nie pitoli, że nie. Silny, wytrzymały ciągnik do ciężkich wyzwań to raczej nie NH. Jak go będziesz obciążał na maks. to będzie się psuł. JD 6430 to 4 cylindry. Do ciężkich prac raczej 6. Spalanie? Wszystkie duże gospodarstwa w większości JD i jakoś nie bankrutują. U mnie następny ciągnik to raczej na pewno JD.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema ja mam Valtre T151 fakt nie mieści sie w twoim budżecie ale maszyna mi sie w transporcie spisywała LUX fliegl 268 i spalanie wyszło 11 litrów przy pełnym załadunku i 30 km w jedną stronę....przy kupnie miałem okazje jeździć case maxum 125 6 cylindrów... fuul wypas... za 230 netto mi go oddawali... ale jednak gabarytowo nie umywa się do valtry...za 260 netto miałbyś case pume tez na wypasie i koni 145 z busterem na 170....tylko prawdopodobnie nie miał by przedniej amortyzacji....

 

NH=Case=Steyr. Niech nikt nie pitoli, że nie. Silny, wytrzymały ciągnik do ciężkich wyzwań to raczej nie NH. Jak go będziesz obciążał na maks. to będzie się psuł. JD 6430 to 4 cylindry. Do ciężkich prac raczej 6. Spalanie? Wszystkie duże gospodarstwa w większości JD i jakoś nie bankrutują. U mnie następny ciągnik to raczej napewno JD.

Jeśli chodzi o nh=case=steyr to fakt tylko ceny inne :) i zgodze sie z przedmówcą szwagier ma nh 7050 i naprawde zapina maszyny do niego i juz po roku mial awarie czujnika przedniej oski...długo czekal na część a kosztów do końca nie znam....i spalanie ma bardzo duże w transporcie, i jeśli przekroczy 2000 obrotów to już wir w baku zaczyna się robić :)

Edytowano przez gospodarzSpomlek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Jarecki21 zagwarantujesz mi na piśmie tą niezawodność ????

 

Mogę ci podesłać fotkę JD 6830 1700 mtg z korbowodem na zewnątrz silnika ( ciągnik cały czas serwisowany z polskiej dystrybucji). Wszystkie nowe ciagniki maja podobną wytrzymałość i to tylko odbrobina szczęscia decyduje o tym ze dany ciągnik będzie udanym egzemplarzem czy nie .

 

 

Żeby nie było ze jestem nie obiektywny .

 

U kolegi w NH serii 7000 przy 100 mtg rozbierano silnik bo gubił strasznie olej poprzez nie zaślepiony jeden kanał

 

A wracając do tematu popytałbym o cene T7.170 KM , jak dobrze będziesz negocjować powinieneś zmieścić się w limicie cenowym


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Widzisz kolego, naprawdę chciałbym dać Ci na piśmie tą niezawodność. Tak samo mocno, jak chciałbym dostać ją od sprzedawcy. Tą fotkę poproszę na priwa (agroav@onet.pl). To nie jest tak, że jestem uprzedzony do NH. Mam dwa na podwórku. Temat jest o mniejszym, to tego będę bardziej się trzymał. 6050RC. 1200mth i nie było poważnej awarii. Trochę wycieków, nie dopracowana skrzynia biegów (szarpie). Na lekkiej ziemi potrafi uciągnąć 4 metrowy trójbelkowiec na 15 cm. Boję się jednak, że jakby poszedł ciągle w ciężką robotę, to by raczej nie wytrzymał. Rozglądam się obecnie za trochę większą maszyną i nie chciałbym się znowu zawieść.W grę wchodzi albo JD albo Magnum. Chociaż ten drugi to NH T8 w bordowym kolorze. Ale o tym gdzieś tutaj jest osobny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheKakal26    26

Bierz John Deere 6630

 

 

Post bez uzasadnienia +1 punkt

Edytowano przez Marcin91
ortografia, post bez uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Jarecki proponuje zrobić kalibrację skrzyni , w moim 6050 RC po zrobieniu kalibracji problem szarpania zniknął.

 

Fotkę podeśle w najbliższym czasie.


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vector    1

Jeśli chodzi o ciągniki grupy CNH, to pozwolę sobie dorzucić swoje "trzy grosze". Miałem okazję pracować 117 konnym Steyrem z 4 metrowym agregatem Unia Max. Ziemie ciężkie, głównie glina, a mimo to, ciągnik radził sobie bardzo dobrze. Prędkość przy pracy wynosiła ok. 9-11 km/h, tylko przy podnoszeniu czuć było, że agregat nie należy do najlżejszych. Piszę o tym w odniesieniu do poprzednich postów, których autorzy "obawiają" się o wytrzymałość i moc maszyn CNH. Moim zdaniem kreowanie mitu niezawodności, niezniszczalności i "niezatapialności" którejkolwiek z marek ciągników jest conajmniej niepoważne. To, że ktoś bezawaryjnie użytkuje jakiś traktor, ma w nim "nabite kilka tyś. mth., świadczy głównie o tym, że użytkuje tę maszynę w sposób właściwy. Oczywiście, że zdarzają się usterki spowodowane wadą fabryczną, ale występują one nie tylko w ciągnikach CNH, ale także w innych markach. Jednak ciągle wiele osób wierzy w to, że Fendt albo John Deere nie mają prawa się popsuć, a świadczą o tym posty z jakimi spotkałem się na tym forum np.: "Bierz John Deer'a, bo on cię nigdy nie zawiedzie", albo "Bierz Fendta, bo Fendt to Fendt".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ML1224    11

Myślę że można by się zastanowić nad Claasem Arionem 610C posiada on bez stopniową przekładnię a jego prędkość maksymalna to ok 41 km/h więc ja bym go polecił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

ciągniki CASE są bobrze wyposażone względem ceny, dużo ludzi je kupuje ponieważ są dobrze wykonane i mało awaryjne więc bym ci polecił jakiegoś maxxuma multicontrolera z pełnym wyposażeniem wyrobisz się w limicie cenowym


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claass    1

osobiście polecam Claas'a Ariona 620 wersja 2012 bez adblue! moc 140 km (więc ci przejdzie na prow) 40 km/h uzyskuje przy 1900 obr/min skrzynia hexashift (dyna 6) 4 biegi główne na każdym po 6 półbiegów więc dopasujesz bieg do każdego zadania wałek 540 i 1000 eco silnik john deere 6 cyl ale jak porównywałem z jelonkiem 6630 to claas mniej palił ponieważ posiada chłodnicę paliwa! za mojego w 2011 bez amortyzacji przodu z przednim tuze'em bez wałka dałem 238 a więc zmieścisz się w budżecie Co do wersji 2012 z adblue to najmniejsza 6 zaczyna się od 150 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claass    1

Myślę że można by się zastanowić nad Claasem Arionem 610C posiada on bez stopniową przekładnię a jego prędkość maksymalna to ok 41 km/h więc ja bym go polecił :)

a ja wersji c nie polecam ponieważ mają słabszą pompę hydrauliczną i inną skrzynię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ML1224    11

a ja wersji c nie polecam ponieważ mają słabszą pompę hydrauliczną i inną skrzynię

 

znajomy posiada tą wersje i bardzo sobie chwali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

jak będziesz się słuchał innych to nigdy nic nie kupisz, bierz tego o którym słyszałeś najmniej o awariach itp. i w którym najbardziej by ci pasowało jego wyposażenie


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj