Zaloguj się, aby obserwować  
Jacek99

Jak rozwinać gospodarstwo?

Polecane posty

Jacek99    0

Witam,po dłuższej nieobecności na AF. Mam do was małe pytanie jak rozwinać gospodarstwo? Z góry mówie że to nie moje gospodarstwo,lecz mojego pracodawcy. Ostatnio spytał się mnie czy mam jakieś pomysły na rozwinięcie jego gospodarstwa. I tu właśnie zwracam się do Was. Przedstawie też park maszynowy:

sześćdziesiątka i 3pek,maszyny uprawowe do nich,zielonkowe też,kostkująca john deere,samozbierka mengele,opryskiwacz,lej,opryskiwacz,siewnik konny,rozrzutnik i 3 wozy!!! Zwierzęta to 40 szt. bydła(6 mlecznego i 25 mięsnego i trochę młodzieży),świnie( 3 lochy, 5 knurów i 35 młodych),kury (100 szt.),gołębie(tez 100) i do tego około 30 ha, większość użytki zielone. Więc pytam się jeszcze raz was jak mogę mu doradzić?

 

Mały EDIT

Pasza(komponenty) w większości kupowana ale robiona w gospodarstwie.

Edytowano przez Jacek99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Podobnych tematow było juz wiele a tak pozatym to właścicel sam powinien wiedzieć co ma robić.

 

http://www.agrofoto....jest-oplacalna/

http://www.agrofoto....mleka-w-polsce/

http://www.agrofoto....hodowac-swinie/

 

Ps. najlepiej niech nic nie robi i siędzi. Nie ma takiej roboty żeby sie nie narobic a zarobić

Edytowano przez rolnikursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek99    0

@rolnikursus Dzięki za te linki,ale nie o to mi chodziło. Chodzi mi byście mi powiedzieli czy lepiej zostawić hodowle mieszaną czy na jedno hodowlę,ale także czy wymieniać maszyny czy nie,jeśli tak to na jakie itp.Właściciel wie jak rozwijać gospodarstwo,tylko że ja mam rodzinę gdzie każdy ma po 70-80 ha a zaczynał od 5 ha i dlatego mnie się spytał. W dodatku on wprowadził trochę mechanizacji do tego gospodarstwa. Więc nie czepiaj się .Ten temat chciałem skierować do agrofotowiczów którzy zaczynali od nędznych 10 ha a teraz mają po 300. Na twoje PS. odpowiem tak:

nie dość że on zasuwa na gospodarstwie to jeszcze jest w izbie rolniczej i ma pracę zawodową więc przypływy są ale czasu już nie

Edytowano przez Jacek99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

ja na paczatku mialem 15 ha, dokupilem troche ziemi i mam 80 wlasnych, na poczatku radzil bym zainwestowac w ziemie tak jak ja a pozniej powoli wymieniac sprzet ;) a co do hodowli to ja mialem po rodzicach mieszana ale od nie dawna nastawilem sie na trzode i powiem ze to byl dobry pomysl , ale jak masz krowy to moze powiekszyc hodowle?k


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek99    0

@fergusonki dzięki za te słowa, ale czy trzeba coś zmieniać z technologią hodowli i produkcji? przyznam że bydło dostaje siano,mieszanka i trochę kiszonki,świnie mieszanke i parzone ziemniaki,kury parzone zboże,a gołebie mieszanke. Jest jeszcze jeden problem. Na następny sezon więcej zaorać łąk pod zboża i mieć do następnych żniw swoje czy zostawić jak jak jest:czyli po zniwach do końca jesieni jadą na swoim i później już na kupowanym.Doradzcie please!!! Na dodatek 20 ha to łąki, a te pozostałe to trochę pod zboża trochę pod rośliny motylkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

99 to rok w którym się urodziłeś?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

zaoraj troche lak bo kupywanie paszy jest drogim interesem, no nie musisz zmieniac hodowli ale moim zdaniem lepiej nastawic sie np. na krowy i cala gospodarke przeksztalcic na te krowy i w tedy latwiej, szybciej i wgl.mowie z wlasnego przykladu.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

@rolnikursus Dzięki za te linki,ale nie o to mi chodziło. Chodzi mi byście mi powiedzieli czy lepiej zostawić hodowle mieszaną czy na jedno hodowlę,ale także czy wymieniać maszyny czy nie,jeśli tak to na jakie itp.Właściciel wie jak rozwijać gospodarstwo,tylko że ja mam rodzinę gdzie każdy ma po 70-80 ha a zaczynał od 5 ha i dlatego mnie się spytał. W dodatku on wprowadził trochę mechanizacji do tego gospodarstwa. Więc nie czepiaj się .Ten temat chciałem skierować do agrofotowiczów którzy zaczynali od nędznych 10 ha a teraz mają po 300. Na twoje PS. odpowiem tak:

nie dość że on zasuwa na gospodarstwie to jeszcze jest w izbie rolniczej i ma pracę zawodową więc przypływy są ale czasu już nie

 

Zaczynali od 5 ha ale 15 lat temu bo napweno nie taraz jak chcesz dziś saczynać od 5ha to musisz mieć tak z 0,5mln żeby wszystko rozpędzić

Edytowano przez rolnikursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokłąadnie,dzisiaj trzeba mieć trochę kapitału aby móc coś rozkręcić,rozwinąć. Głównie chodzi tutaj o zakup maszyn rollniczych. Planujecie jakąś hodowlę,Ty lub Pracodawca? Podaj więcej szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj