Skocz do zawartości
flywin

URSUS 10014 H

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus

kris14    259

Na oponie podane jest ciśnienie tzw montażowe, czyli maksymalna wartość ciśnienia przy którym opona powinna prawidłowo osadzić na feldze, nie jest to ciśnienie robocze- robocze jest znacznie niższe.

PS: Takie chociażby nie standardowe żarówki utrudniają serwis ciągnika, a jak klosz się zbije czy szyba... zostaje tylko czekać na części... to mi się nie podoba, bo są sytuacje gdzie nie można czekać kilka czy kilkanaście dni

Edytowano przez kris14

locke    291

Takie żarówki są już w samochodach.W mercedesie C klasie widziałem takie.

Żarówki z gniazdami są ale cena kosmiczna, a sama lampa też nietypowa, ja nigdzie się z taka nie spotkałem i nie wiem gdzie można by ją kupić. Co leprze mi serwis taką żarówkę załatwia 3 miesiące.

Wiadomość z agroFakt.pl

sulmar    0

TO wiec te ursusy 80 km są oszczędne czy nie? niech ktoś się wypowie szczegółowo i wiarygodnie

sulmar    0

Np. jakby go porównać spalanie ursusa h8014 do jd 5080M , class axos 320 , Nh td 5080, deutz-fahr 310.

Oraz które będą bardziej zwawsze, mocniejsze. Ursusa i nh mozna kupic za 100 netto a pozostałe w granicach okolo 135.

Minusy:

nh: zwolnice, są dość awaryjne

jd: jako ciągnik pomocniczy dużo spali, jakość m może być niska, rewers, pompy będą zabierały moc

claas: koszt mechanika blisko 140, wtedy nawet ursus będzie bardziej wyposarzony a silnik ten sam

df: szału nie ma, jakiś mułowaty słaby silnik, mało też nie pali, w tej wersji nawet przedni naped trzeba włączać ze sprzęgłem

locke    291

No najlepiej zobacz sobie specyfikacje techniczną i porównaj moment obrotowy i pojemność ;)

Zbigniew3003    18

koledzy mam pytanie -co dostaliście z wyposażenia przy kupnie ciągnika URSUS H bo nigdzie nie mogę znaleźć opisu dodatków,ja miałem w kartonie 3 węże do przyczepy-zółty,czerwony,czarny,2 końcówki do pneumatyki żółtą i czerwoną ,klucze do kół 24,27,30,32 z pokrętłem ,łącznik górny(cięgło) ale bez bolców ,2 bolce zaczepowe -przód i tył oraz trójkąt czy powinno być coś jeszcze?

flywin    0

,cięgło (z bolcami), zestaw kluczy pokrętło z nasadkami, śrubokręt plaski i krzyżak,przewody do pneumatyki , końcówki pneumatyki , jajka do listew 3 bolce

ojtamojtam    0

Witam. Mam mały problem z Polmotem. Podczas orki gdy unosiłem pług (1300kg) słychać było piszczenie jakby z jakiegoś elektrycznego brzęczka, gdy zaczeło piszczeć ciągnik przestawał unosić pług. Po poruszeniu wajchą od gniazd hydraulicznych piszczenie ustawało, a ciągnik normalnie unosił maszynę do góry. Takie coś występowało tylko wtedy, gdy przednie koła były trochę wyżej np na miedzy, oleju w hydraulice mam pod górną kreskę, więc na pewno nie brakuje. Miał ktoś podobny problem?

Witam. Koledzy potrzebuje danych dotyczących ustawień rozrządu do Ursusa 10014 H. Może ktoś posiada coś takiego w książce do obsługi lub coś podobnego. Klijent przyprowadził Ciągnik bez pompy z przestawionym rozrządem i wyjętą pompą. Ciągnik nie wiele urzywany jeszcze na gwarancji, zgasł i nie dało się go uruchomić. Klijent przed przyprowadzeniem do mnie wezwał serwis który za samo dojechanie do klijenta zarzyczył sobie ok. 350 zł. Po krótkich oględzinach stwierdzili awarję pompy i za samo wskazanie awarji zarzyczyli sobie ok. 450 zł. Oczywiście winę zwalili na kiepską jakość paliwa wiec naprawa nie podlega gwarancji. Zabrali pompę i pojechali. Po tygodniu stwierdzili że naprawa będzie kosztowała około 2 tyś zł z powodu pękniętego korpusu. Klijęt nie zgodził się na naprawę i przyprowadził ciągnik do mnie. Po zamontowaniu pompy na stół probierczy, nie widać ani pękniętego korpusu ani awarji pompy. Teraz tylko wszystko poskładać po serwisie . . .

MARAKAM    8

Witam, koledzy powiedzcie mi gdzie się sprawdza stan oleju hydraulicznego. Ogladałem tył i nie zauważyłem miarki.

doktorek2    0

i po żniwach

wyjechałem w pole z pługiem kmj 4 skibowym (4x40) zauważyłem że ciągnikowi brakuje mocy w zakresie 800-1400 obrotów

czy da się jakoś zaradzić temu braku mocy?

locke    291

Ty najpierw ustaw pług dobrze.A później bierz się za ciagnik.Opisz bardziej to co się dzieje.

doktorek2    0

Kolego LOCKE

wytłumacz mi proszę dlaczego po osiągnięciu przez silnik 1500obr ciągniczek śmiga jak lalka pług wyregulowany jest prawidłowo dla pełnego obrazu to głębokość orki 15cm bieg to 4M a na piaskach 1H

MARAKAM    8

Po 1400 obrotów załącza ci się turbina, na małych obrotach np na początku pola nie ruszysz tylko go zadusisz, wystarczy dodać gazu a rwie jak głupi.

A jeszcze jedno jakie macie obroty na biegu jałowym (luzie ) u mnie jest ok 800 i nie wiem czy nie za dużo.

Edytowano przez MARAKAM

kocobol    2

Po 1400 obrotów załącza ci się turbina, na małych obrotach np na początku pola nie ruszysz tylko go zadusisz, wystarczy dodać gazu a rwie jak głupi.

A jeszcze jedno jakie macie obroty na biegu jałowym (luzie ) u mnie jest ok 800 i nie wiem czy nie za dużo.

mam tak samo . Teraz we wszystkich nowych silnikach tak jest

Zbigniew3003    18

witam,mój ma 100 mth i jest problem ze sprzęgłem tzn.przy wciśniętym cisza a jak puszczam jest takie irytujące wycie, czy ktoś miał już taki problem ? Serwis każe na razie tak jeździć

stalon    24

Witam.Zbigniew3003ja mam tak samo w swoim i ma narazie 80 mth ale sporadycznie to wystepuje

Edytowano przez stalon

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      http://www.ursus.com/Ciagniki-rolnicze/URSUS#URSUS-11054

Kiedys starego typu ursusy np 1224 prawie tej samej mocy ciagaja 4 obrotówki, 3 metrowe zestawy uprawo-siewne a ten bedzie mial raczej znaczaco ciezej:( a z wygladu i wyposazenia nie jest taki zly:)
    • Przez majtek53
      Ursus C-380 nowość Ursusa, został zaprezentowany na targach Agro Park w Lublinie. Jak waszym zdanie będzie to Hit czy może konkurować z Zetorem Majorem 80 ?
      Ktoś był na targach w Lublinie może powiedzieć więcej o tej nowości Ursusa 

• Przez RageMan
      Witam. Być może słyszeliście o tych nowych C-380, które Lublin miał wprowadzić na nasz rynek. Przed chwilą znalazłem na oficjalnej stronie Ursusa informację o nowym Ursusie C-360. Bezpośredni link do dokumentacji technicznej podaję poniżej. Jeżeli ktoś ma popularną 60-siątkę, to może sobie porównać dane tzw. "nominalne". Jak eksploatacja wygląda w praktyce, czas pokaże. Mnie osobiście podoba się pomysł wprowadzenia przez fabrykę zamienników dla wyeksploatowanych już, klasycznych koni pociągowych w wielu gospodarstwach/ Pozostaje jedynie kwestia jakości i ceny wyprodukowanych (tfu! - zmontowanych) w Lublinie ciągników rolniczych

http://www.ursus.com/Ciagniki-rolnicze/URSUS-SERIA-C#Ursus-C-360

Pozdrawiam i zapraszam do gorącej dyskusji
    • Przez adikpl1
      Ursus na targach Agrotech zaprezentował nowe modele C-392 C-3102 będące następcami serii H
      https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=733648613410855&id=159956820780040
      Prawdopodobnie to jest ta przekładnia i tylny most: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=733648613410855&id=159956820780040
      W serii H była ta: http://www.hemaendustri.com.tr/UserFiles/Content/5cf5bbe26f68435d884503671f93a10b.pdf
    • Przez martinoss
      Witam forumowiczów,

Czy ktoś miał styczność z tym ciągnikiem, pracował na nim? Po przeglądzie cen innych marek zaczynam się zastanawiać nad nim, tylko jest trochę mikry, potrzebuję ciągnika do trochę cięższych prac w tym orki obrotowym pługiem 4skibowym i nie wiem, jak się sprawdzi...