Skocz do zawartości
flywin

URSUS 10014 H

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
Zbigniew3003    18

z tego co wiem T to-turbo, a A to intercooler,w nowszych wersjach ciągników(nie ursus) jest ETA i one mają common raile ,faktycznie 1104D T to ma 8014 H

ozon87    29

Możliwe bo 8014h nie ma intercolera, natomiast 9014h ma.

Wiadomość z agroFakt.pl

arosaw100    0

A co do sprzęgła właśnie trwa wymiana elementów sterowania w starszych modelach ursusów i polmotów h na nowe typy.

arosaw100    0

Właśnie wczoraj wzieli odemnie ciągnik a konkretnie polmot h10014 do wymiany elementów sterowania sprzęgła a w poniedziałek odają mi go z nowym typem sterowania.

zbych    4

No to Panowie ogromny szacun dla Ursusa za takie zachowanie... W dzisiejszych czasach nie spotyka się takich akcji - zazwyczaj rolnik sam się "buja" z problemem...

Właśnie wczoraj wzieli odemnie ciągnik a konkretnie polmot h10014 do wymiany elementów sterowania sprzęgła a w poniedziałek odają mi go z nowym typem sterowania.

Kto wziął, serwis dilera czy producent? Zgłaszałeś coś z tym sprzęgłem? Jakieś 2,5 tygodnia temu rozmawiałem z dilerem to powiedział mi że mogą to wymienić ale odpłatnie. W sumie mi to nie potrzebne bo u mnie chodzi lekko ale u szwagra to tragedia.

arosaw100    0

Serwis dilera .Raz poprawiali prowadzenie linki po 3 miesiącach wymieniali linkę następnie po roku znowu linka.Ja zgłaszałem w warfamie a póżniej jak przechścili się w ursusie. Powiedzeli mi że właśnie puł roku temu planowali taką akcie jak dojdą części.Na początek miało być 200 kompletów do wymiany tam gdzie chodziły naj gorzej sprzęgła.Jak rozmawiałem z kierownikiem serwisu już ursusa taniej dla nich będzie zrobić raz a dobrze a nie płaćić serwisom dilerskim za wymianę linki po kilka razy w jednym ciągniku.

arosaw100    0

doc.gif Nowe rozwiązanie sprzęgła.docx

Dla zainterowanych mągę wysłać na adres poczty elektronicznej schematy nowego i starego rozwiązania sprzęgła w polmotach i ususach H

Edytowano przez arosaw100

MARAKAM    8

Ma, pytanie do uzytkowników, nareszcie miałem chwilkę czasu i zacząłem podłanczać do 9014 agregat uprawowo-siewny z siewnkiem, celem zobaczenia o ile bedę musiał dociążyć przód, aby go nie podnosiło. Moja uwagę zwróciło zachowanie dokładnie dżwięki z podnośnika, gdy przy podnoszeniu całego zestawu (rozłożonego) i 400 kg na siewniku występowało coś jakby jakiś zawór odcinał olej czy coś podobego. Dodam że dźwigał bez problemu tylko gdu doszło do zadanej wysokości to pojawiał się dźwięk jakby jakiś zawór odcinający się włączył . Macie coś takiego bo wiem że sporo nimi już pracowaliście ja dopiero pierwsze prace na wiosnę.

Dołączę się do tematu:D od jakiegoś czasu interesuje mnie ten ciągnik a dokładnie ten 102-110 km i na allegro jest sporo takich promocji że za 130 tys kupi się tego 102 km tylko że model z 2012 roku. I teraz mój problem od kiedy w tych modelach 10014h chodzi biegi i sprzęgło na tyknięcie palca bo słyszałem ze w starszych modelach to chodzą ciężej ale że to się niby zmieniło czy ma ktoś takie informacje od kiedy wszystko tak elegancko chodzi ??

locke    291

We wszystkich ursusach teraz już lekko chodzi sprzęgło :)

Kuba20    8

Posiadam Ursusa 10014H i co do sprzęgła i biegów wszystko ładnie i pięknie chodzi sprzęgło jest dość lekkie do wciśnięcia :)

To znaczy się że warto jeszcze kupić te promocyjne z allegro za około 130 tys bo teraz u mnie u najbliższego dilera to kosztuje 157 tys

panowie jesli chodzi o podnosnik tylni i o te odgłosy które wydobywają sięz podnośnika przy zadanej wysokości podnoszenia to nic innego niż działające elektrozawor który wyłancza pompę do danej ustawionej wysokości podnośnika i wszystko jest ok tak ma chodzić !

MARAKAM    8

Najlepiej zapytać użytkowników a mianowicie chodzi o działanie klimatyzacji.

Wczoraj przejechałem sie po węgiel słoneczko świeciło i nadszedł nareszczie czas sprawdzenia działania klimatyzacji, po przekręniu środkowego pokrętła zamiast lecieć zimne powietrze leciało ciepłe, zawór od ciepłego zakrecony. Wg mnie wszystko robiłem dobrze, czy też mieliści taki problem, może po prostu trzeba napełnić instalację od klimy.

Norman    1

Sąsiad u mnie na wsi ma takiego polmota to w 3 obrotowej na hektar ponad 20l mu wychodzi. A z opiniami o awaryjność to poczekajmy jak bendą miały okoł 10 tys motogodzin.

Edytowano przez Norman

doktorek2    0

Kolego Norman

1) by twoje informacje były wiarygodne podaj jeszcze więcej szczegółów a mianowicie jakie gleby? jaki teren i jaki kształt pola oraz na jakim biegu i z jakimi obrotami oraz na jaką głębokość wykonywał orkę wówczas informacja że wypił 20 litrów będzie wiarygodna

2) mam pytanie ponieważ nie ma w instrukcji podanego zalecanego ciśnienia w szerokich kołach do pracy w polu i transporcie to może ktoś posiada takowe informacje opony jakie mam to turecki petias 480/70R34

3) gdzie można dostać nietypowe żarówki do lamp roboczych? czy może któryś z forumowiczów jakoś przerabiał lampy by nadawały się polskie żarówki?

kris14    259

A jakie są tam żarówki? Masz oznaczenie albo zdjęcie? Chętnie zobaczę.

Kolego Norman

1) by twoje informacje były wiarygodne podaj jeszcze więcej szczegółów a mianowicie jakie gleby? jaki teren i jaki kształt pola oraz na jakim biegu i z jakimi obrotami oraz na jaką głębokość wykonywał orkę wówczas informacja że wypił 20 litrów będzie wiarygodna

2) mam pytanie ponieważ nie ma w instrukcji podanego zalecanego ciśnienia w szerokich kołach do pracy w polu i transporcie to może ktoś posiada takowe informacje opony jakie mam to turecki petias 480/70R34

3) gdzie można dostać nietypowe żarówki do lamp roboczych? czy może któryś z forumowiczów jakoś przerabiał lampy by nadawały się polskie żarówki?

1) Jeśli chodzi o spalanie to mi też spalił w orce buraczyska 20l/ha w 2h. co wychodzi 10l/h (filmik z orki w mojej galerii)

2) Ciśnienie powietrza jest napisane na oponach i wynosi o ile się nie mylę 28psi

3) co do żarówek to poszukaj w sklepie elektrycznym żarówki halogenowej G4 12V i przylutuj najtańsza wersja lub kup http://moto.allegro.pl/zarowka-h-3-lucas-fiat-new-holland-john-deere-i3137729677.html, te żarówki razem z gniazdem to chyba jakiś idiota wymyślił.

Edytowano przez piotrekzajaczkowski

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      http://www.ursus.com/Ciagniki-rolnicze/URSUS#URSUS-11054

Kiedys starego typu ursusy np 1224 prawie tej samej mocy ciagaja 4 obrotówki, 3 metrowe zestawy uprawo-siewne a ten bedzie mial raczej znaczaco ciezej:( a z wygladu i wyposazenia nie jest taki zly:)
    • Przez majtek53
      Ursus C-380 nowość Ursusa, został zaprezentowany na targach Agro Park w Lublinie. Jak waszym zdanie będzie to Hit czy może konkurować z Zetorem Majorem 80 ?
      Ktoś był na targach w Lublinie może powiedzieć więcej o tej nowości Ursusa 

• Przez RageMan
      Witam. Być może słyszeliście o tych nowych C-380, które Lublin miał wprowadzić na nasz rynek. Przed chwilą znalazłem na oficjalnej stronie Ursusa informację o nowym Ursusie C-360. Bezpośredni link do dokumentacji technicznej podaję poniżej. Jeżeli ktoś ma popularną 60-siątkę, to może sobie porównać dane tzw. "nominalne". Jak eksploatacja wygląda w praktyce, czas pokaże. Mnie osobiście podoba się pomysł wprowadzenia przez fabrykę zamienników dla wyeksploatowanych już, klasycznych koni pociągowych w wielu gospodarstwach/ Pozostaje jedynie kwestia jakości i ceny wyprodukowanych (tfu! - zmontowanych) w Lublinie ciągników rolniczych

http://www.ursus.com/Ciagniki-rolnicze/URSUS-SERIA-C#Ursus-C-360

Pozdrawiam i zapraszam do gorącej dyskusji
    • Przez adikpl1
      Ursus na targach Agrotech zaprezentował nowe modele C-392 C-3102 będące następcami serii H
      https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=733648613410855&id=159956820780040
      Prawdopodobnie to jest ta przekładnia i tylny most: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=733648613410855&id=159956820780040
      W serii H była ta: http://www.hemaendustri.com.tr/UserFiles/Content/5cf5bbe26f68435d884503671f93a10b.pdf
    • Przez martinoss
      Witam forumowiczów,

Czy ktoś miał styczność z tym ciągnikiem, pracował na nim? Po przeglądzie cen innych marek zaczynam się zastanawiać nad nim, tylko jest trochę mikry, potrzebuję ciągnika do trochę cięższych prac w tym orki obrotowym pługiem 4skibowym i nie wiem, jak się sprawdzi...