flywin

URSUS 10014 H

Polecane posty

Mirek89    0

Witam!\

 

Panowie,, jestem użytkownikiem Ursusa 9014 H, został zakupiony w 2013 roku, obecnie ma zrobione 850 godzin, zero awarii tylko przeglądy fabryczne.. jego zaletą jest małe spalanie.. zwinność.. używam go głównie do pryskania, rozsiew nawozu, wapna, kopanie ziemniaków.. uprawa ziemniaków, Jeżesli potrzebujecie ciągnik średniej mocy to nie warto przepłacać za zachodnie marki, tylko warto zakupić URSUSA H, jeżeli chodzi o wygodę i konfort pracy no to, prawda jest taka że wszystko zależy od tego z jakiego ciągnika się przesiada :)  pozdrawiam obecnych i przyszczłych użytkowników URSUSA H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

Szczerze? Wolę już chyba dopłacić i kupić Kubotę 100 KM. W podstawowym wyposażeniu kosztuje raptem 160 tys. netto. 

 

U nas w okolicy facet ma Ursusa 8014H. Przejeżdżałem przez sąsiednią wioskę i zauważyłem. Mówił, że ma już kilka lat i same problemy. Gospodarstwo małe, duży kredyt (szczególnie dla niego) i ciągle coś się pieprzy.


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam ponad 3 lata oprócz wymiany czujnika paliwa jeździ pięknie  do średnich  prac i na średnie ziemie idealny na ciężkie ziemie  za słaby moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalpn    0

Witam mam 32 ha 4i5 klasa ziemia lekka i ciezka pol na pol ,chce kupic nowy traktor, czy URSUS10014H da rade ?jak dlugo mi potrzyma? bedzie potrzebny do orania i siewu agregatem uprawno siewnym plus transport i drobne prace? a moze  inny traktor w podobnej cenie? co polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

ja mam 38 ha  i " jakoś tam" nim uprawiam,a to ile wytrzyma musiałbyś popytać użytkowników polmotów bo to oni użytkują je najdłużej.Mój ma 400mth to jeszcze trudno powiedzieć.Ciągam 3-metrowy agregat unii atlas,5-skibowy akpil mix 40, gruber 2,6m-13 łap,8 bron 4-20tki i 4- 16tki, gleby od piachu po madę(dorzecze Odry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalpn    0

Do Zbigniew3003 Jakies 80% uzytkownikow POL MOTOW narzekaja na nie,wiec nie wiadomo co bedzie z tymi URSUSAMI? wiec widze ze decyzje bedzie trzeba mocno przemyslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

A skąd masz takie statystyki. Może masz dane o innych markach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flywin    1

dziwne bo koło mnie sprzedało się dużo POL-MOTów i Ursusów jakoś poważnych awarii nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

wszystkie się psują,jedne szybciej inne później,nie chodzi mi o reklamę ursusa ale jak poczytasz o innych markach też możesz się zdziwić,że tyle kasy a problemy są.Przeczytałem kiedyś na forum fajne zdanie,że nawet jak 10 twoim kolegom nic się nie dzieje nie ma gwarancji,że w twoim będzie ok.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BigKoma    1

U mojego 10014H właśnie minęły 3 lata, po za eksploatacją, żadnych wkładów. Obramiam nim ponad 75ha za równo 1-2 jak i 5 klasa, czyli cały przekrój. O sprzętach jakie nim targam, iż pisałem w tym wątku .
Jedynie brak półbiegów, w ciężkiej pracy w polu naprawdę by się przydały. Ale najtańszy ciągnik z półbiegami o mocy ~100kM to wydatek minimum 60 tyś więcej.

Z tego co wiem, Ursus już ma w swej ofercie 100kM z półbiegami i rewersem elektrohydraulicznym, oczywiście trochę droższa niż 10014H.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk1988    1

Ja mam 10014H .Ponad 2 lata. 900 mtg. Pracuje w ładowaczu. Awarie: Jeden uszczelniacz w lewym przednim kole na początku użytkowania, A  tak to ok, Troche halasuje 4 na zakresie M przy 1000-1400 obr, lae nie ruszam tego bo od początku już tak jest  a biegi działają idealnie więc lepeij żeby serwis nie pchał tam rąk:) Spalanie w orce 8-10l na godzinę w ładowaczu 3,5l na godz. Zwrotny,wygodny,prosty. Ja bym polecił, Mój kolega ma z 2011r i też sobie chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalpn    0

Własnie to jest to jedni chwala inni nie, Czyli trzeda kupic i sie przekonac jak pojdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Witam,czy mając gwarancję wymienialiście płyn hamulcowy i płyn chłodniczy sami czy przez serwis gwarancyjny-wymiana co 2-lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bastek89    0

czy komuś po 2000 mth rozsypała się skrzynia w ursusie /polmot 10014h? czy posiada ktoś katalog części do tego ciagnika w wersji pdf bo narazie rozjechałem ciagnikiem 2 dni  rozbierania tyle tego nawalone tam zeby dostac sie do skrzyni i rewersa    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1337    2

Daj maila to Ci wysle katalog. Pewnie Cie zmartwie,ale ja jestem w trakcie naprawiania rewersu w Polmocie 10014h,3tydzien czekam na czesci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bastek89    0

rozsypało łożysko igiełkowe. wyrobiło wtarcia za zębatkach oraz dostał synchronizator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flywin    1

Panowie Zna ktoś Zamienniki Filtrów do Ursusa 10014H chodzi mi o Filtr Oleju Silnika, Paliwa Wstępny i Dokładny, Filtr Hydrauliki, Skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalll91    0

Posiadam ten traktor 2 lata. Licznik mth- 800. Brak awarii jedynie w mróz rozładowany akumulator- na gwarancji założyli wyłącznik główny prądu- nie pomogło. Dopiero wymiana akumulatora pomogła. Fabryka wstawia bardzo słabe akumulatory. Ciągnik pracuje w rozsiewaczu nawozów, transporcie, opryskach, rozrzutniku, wałach dogniatających oraz prasie.
Wady to:
- lekki i lekkie obciążniki- 3 big bagi wieloskładnika i unosi przód 

- brak półbiegów

- słabe wyciszenie kabiny

 

Ciągnik jest dosyć szybki i silny. Małe spalanie. Rok temu, kiedy duży traktor nawalił dawał rade w 4skibowym Kvernelandzie. Moim zdaniem seria H jest najlepsza z obecnie produkowanych Ursusów co potwierdza także serwis. Podobno te nowe są do bani szczególnie skrzynia biegów.

 

 

 

Panowie Zna ktoś Zamienniki Filtrów do Ursusa 10014H chodzi mi o Filtr Oleju Silnika, Paliwa Wstępny i Dokładny, Filtr Hydrauliki, Skrzyn

 

Dziś serwisanci wymieniali mi olej i zrobili ogólny przegląd i powkładali filtry zetorowskie. Różnica taka, że na filtrze nie pisze ursus a zetor ( nie wiem od jakiego). Cena ta sama, ale dostępność łatwiejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oscilek    0

Jaka jest prędkość maksymalna tego ciągnika? Zastanawiam się nad kupnem, a z racji tego że sporo będzie pracował w transporcie to prędkość maksymalna jest dla mnie ważna. Niby producent się chwali że skrzynia jest 40...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BigKoma    1

Prawdą jest, że da się jechać z tą prędkością, nawet ciut więcej mnie się udaje. Ale to jedziesz prawie na maksymalnych obrotach. Realna prędkość użytkowa to 30 km , po wyżej spalanie tak mocno rośnie, że się zbytnio nie opłaca ( no chyba że uciekamy przed deszczem :) ). Do 30km/h spalanie jest około 5l, przy 40km/h rośnie eksponencjalnie  do 11-14l na MH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez majtek53
      Ursus C-380 nowość Ursusa, został zaprezentowany na targach Agro Park w Lublinie. Jak waszym zdanie będzie to Hit czy może konkurować z Zetorem Majorem 80 ?
      Ktoś był na targach w Lublinie może powiedzieć więcej o tej nowości Ursusa 
       
    • Przez MarcinStroka
      Witam, 
      Ciągnik na ten moment ma wypracowane 1040 mth. 
      Jest coraz gorzej z mocą silnika.
      Już sam jadąc bez osprzętu nie ma siły jechać pod górkę. Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym? Gdzie szukać przyczyny?. P.s od nowości był mułowaty ale teraz to tragedia..
      Proszę o pomoc...
    • Przez Toki112
      Witajcie. Mam problem z moim Ursusem 10014H z 2011r. Napęd cały czas jest załączony. Pomimo tego, że lampka od napędu gaśnie, napęd przedni nie rozłącza się, przez co jakiś czas temu urwała mi się flansza przy przednim moście  Odnalazłem pod siedzeniem elektrozawór odpowiedzialny za rozłączanie przodu, napięcie dochodzi, masa również sprawna. Wyjąłem cały elektrozawór i sprawdzałem na krótko na stole. Zaworek wewnątrz po przyłożeniu napięcie przesuwa się o ok 1cm na zewnątrz, więc jest sprawny. W ciągniku tym napęd jest domyślnie załączony, a podanie napięcia na elektrozawór powinno napęd rozłączyć, co u mnie się nie dzieje. Podniosłem cały ciągnik do góry, wrzuciłem bieg i zacząłem kręcić w powietrzu. Czy napęd był włączony, czy nie przednie koła kręciły się jednakowo. W terenie też widać, że pomimo wyłączonego napędu przód pobiera, przez co mam bardzo zużyte przednie opony. 
      Czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go jakoś rozwiązać? Co może być przyczyną nierozłączającego się napędu oprócz elektrozaworów? 
      Korzystając z okazji, może ktoś poleciłby mi jakiś olej do hydrauliki i skrzyni biegów, bo szykuje się do wymiany, ponieważ pod dolaniu do hydrauliki oleju Orlen Gl-4 80w cały układ hydrauliki zaczął się bardzo mocno grzać i na rozgrzanym oleju wspomaganie zaczyna ciężej chodzić. Myślałem nad zastosowaniem oleju 10w30 coś takiego jak UTTO lub STOU, bo są rzadsze i grzanie się hydrauliki powinno ustać. 
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      http://www.ursus.com/Ciagniki-rolnicze/URSUS#URSUS-11054
       
      Kiedys starego typu ursusy np 1224 prawie tej samej mocy ciagaja 4 obrotówki, 3 metrowe zestawy uprawo-siewne a ten bedzie mial raczej znaczaco ciezej:( a z wygladu i wyposazenia nie jest taki zly:)
    • Przez Antoni
      Witam.Czy ktoś z forumowiczów zdejmowł kabine i pokrywe podnośnika w ursusie c 380.Nie włancza się wom i trzeba coś z tym zrobić.Prosze napisać jeśli ktos miał taką awarje i jak stego wybrnął
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj