flywin

URSUS 10014 H

Polecane posty

MARAKAM    64

Panowie teraz coć o spalaniu 9014 w orce 2,10 ha w kwadracie, więc bardzo dużo zakręcania, pług obrotowy 3 rozstawiony na 44 cm, ziemia 3 klasa w wraz z dojadem w pole i powrotem do CPN (razem 20km, zatankowany do pełna i po robocie do pełna ten sam dystrybutor) spalił no ile.... 42,37 litra. Teraz proszę o ocenę czy to dużo i jak jest u was?

Na MTH wyszedł 7,30, według moich wyliczeń tylko na orkę w przybliżeniu spalił ok 18, w orce pod siew nie robiłem takiego dokładnego pomiaru tylko na podstawie pełnych tankowań to wyszedł ok 17 na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BigKoma    1

Na MH przyzwoicie, na ha trochę dużo, a nawet bardzo. Z tego co napisałeś wynika że zaoranie pola zajęło prawie 6h (5,8), przez ten czas to ja zaoram 4,5ha 1-2 klasa lub około 7ha 4 klasa, można odjąć 1h godzinę na dojazdy i zostaje 4,8h na 2,1 ha, to i tak bardzo długo, albo się opierniczasz, albo pole faktycznie kiepskie do ekonomicznego orania.

Edytowano przez BigKoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Witam. Mam pytanie. Czy może ktoś posiada 10014H i współpracuje z agregatem aktywnym+ siewnik, lub aktywny nadbudowany 3m. Planuje zakup tego ciągnika z ładowaczem, niewiem tylko czy będzie stabilny przy pracy z wymienionymi zestawami 3m, i czy fabryczny ładowacz nie ogranicza skrętu? I ostatnie pytanie, jaka cena tego ciągnika z ładowaczem.

 

Jeszcze jedno pytanie jakiej szer. agregat ścierniskowy do 10014H. ziemie w większości III klasa troche pagurkowate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

ja mam 10014H i na mh wyszło mi 7.7 l, a na hektar ok 11 l ( pług 4x40)

Witam. Interesuje mnie z jakimi maszynami współpracuje ten ciągnik w Twoim gospodarstwie. Pług mam taki sam 4x40 na wysokich słupicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Koledzy powiedzcie czy 9014 uciagnie agregat podorywkowy 2,6 m na zabezpieczeniu NON stop, oraz czy da radę zestawowi siewnemu agromasz 3m z wałem pakerai siewnik agromasz.

Pole równe, ziemia od 3 do 5 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Koledzy powiedzcie czy 9014 uciagnie agregat podorywkowy 2,6 m na zabezpieczeniu NON stop, oraz czy da radę zestawowi siewnemu agromasz 3m z wałem pakerai siewnik agromasz.

Pole równe, ziemia od 3 do 5 klasy.

 

Witam. mam podobny problem. Interesują mnie te same maszyny. Osobiście wolałbym 10014H różnicy jest ok 5tys. zł. Znalazłęm fajny siewnik nadbudowany z broną wirową, wałem packera 700kg ład. Uni Group za 50tys netto, waga 2,2t. Tylko czy ten Ursus da radę i czy z zamontowanym turem będzie w miarę stabilny. Co do agregatu podorywkowego trochę się naczytałem opini i rozmawiałem ze znajomym który posiada taki na gęsiostopach 3m, mówił że się często zapycha zwłaszcza po kukurydzy i będzie kupował teraz agregat talerzowy. W tym roku wziął na próbę od szwagra taki ciężki agregat talerzowy 3m, waży coś 1,6t i mówił że robi robote. Ciągał ją NH T6 coś około 120-130km, ale jeździł dosyć szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

Ja posiadam 10014H z przednim TUZem (waga ciągnika 4000kg) i ciężarkiem 400kg

Współpracuje z agregatem talerzowym 3m talerze 560 wał Packera wraz z siewnikiem Amazone D7 2,5m .

Z uciągiem nie ma problemu lecz często włącza się zawór przelewowy ( dusi silnik pompa hydrauliczna)

 

Plug Akpil KM30 3+ po rzepaku i talerzowaniu da radę orać 8-10km/h(sądzę ,że dałby radę z 4 skibami),

lecz w kukurydzy 5-6km/h (jak mokro to nie da rady z 4 )ziemia II -III klasa

post-3763-0-53524500-1385397261_thumb.jpg

Edytowano przez rafalm1978

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Ja posiadam 10014H z przednim TUZem (waga ciągnika 4000kg) i ciężarkiem 400kg

Współpracuje z agregatem talerzowym 3m talerze 560 wał Packera wraz z siewnikiem Amazone D7 2,5m .

Z uciągiem nie ma problemu lecz często włącza się zawór przelewowy ( dusi silnik pompa hydrauliczna)

 

Plug Akpil KM30 3+ po rzepaku i talerzowaniu da radę orać 8-10km/h(sądzę ,że dałby radę z 4 skibami),

lecz w kukurydzy 5-6km/h (jak mokro to nie da rady z 4 )ziemia II -III klasa

Agragat 3m a siewnik 2,5m? I dlaczego z tuzem waży 4t. W standardzie waży 4300kg + obciązniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

Waga 4300 to waga ciągnika z kompletem ciężarków przód (8x40) tył 320kg?

 

Co do siania agregatem 3m to ma wykręcone 2 talerze oraz 2 złożone ( fotka jest z testowego siewu gorczycy jeszcze bez wyciągania talerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Ja posiadam 10014H z przednim TUZem (waga ciągnika 4000kg) i ciężarkiem 400kg

Współpracuje z agregatem talerzowym 3m talerze 560 wał Packera wraz z siewnikiem Amazone D7 2,5m .

Z uciągiem nie ma problemu lecz często włącza się zawór przelewowy ( dusi silnik pompa hydrauliczna)

 

Plug Akpil KM30 3+ po rzepaku i talerzowaniu da radę orać 8-10km/h(sądzę ,że dałby radę z 4 skibami),

lecz w kukurydzy 5-6km/h (jak mokro to nie da rady z 4 )ziemia II -III klasa

A czy z samym agregatem talerzowym ma ciężko? Mam w planach własnie taki zakupić do 10014H. Wcześniej byłem za gruberem na gęsiostopach, ale troche poczytałem i rozmawiałem ze znajomym i jest problem z zapychaniem. A ile może ważyć ten twój zestaw z siewnikiem? Co do wagi ciągnika to producent podaje 4300 bez obciązników.

 

Tutaj jest specyfikacja pol-motów i wychodzi że ze wszystkimi obc. waży prawie 5t

 

http://agroport.pl/topic/456-pol-mot-8014h-9014h-10014h/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

Ursus to Polmot ,a Polmot to Hattat A110http://www.hattattarim.com.tr/cropland oraz Valtra serii A(silnik Sisiu oraz kabina)

Z samą talerzówką radzi sobie znakomicie 8-12km/h w kukurydzy zapycha się wał lecz podczas siania znakomicie kruszy grudę

 

Odnośnie wagi to na stronie Ursusa jset podane: masa całkowita ciągnika 4300kg

Edytowano przez rafalm1978

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Chciałbym aby się wypowiedzieli uzytkownicy agregatów ścierniskowych jakiej szerokosci posiadaja w swoich gospodarstwach i jak moc ciagnika. Wiadomo kupić mozna ale co gdy nie będzie pasował, a wchwili obecnej trudno o możliwość przetestowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw88    0

Instas jesteś na zakupie ursusa 10014H?? Weź przeczytaj wiadomość na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haper    0

ja posiadam 10014 dwa lata i grubera 2,6 z żukowa. W polu sobie radził tylko przód podrywało.Waga agregatu 1180 kg .

Ogólnie w tym agregacie chodzi case mx 120.Ziemie gliniaste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocobol    2

Witam. Interesuje mnie z jakimi maszynami współpracuje ten ciągnik w Twoim gospodarstwie. Pług mam taki sam 4x40 na wysokich słupicach.

 

pracuje z wyżej wymienionym pługiem (z prędkością od 7-10 km/h w zależności od warunków i zakamienienia pola, bo pług nie ma zabezpieczeń :D ) prasa sipma classic (120x120), agregat siewny 2.7 ( zbudowany pod szerokość poznaniaka ) kultywator ścierniskowy (2,7m prędkość do 13-14 km/h) no i w transporcie (wszystkie maszyny przejął po ursusie c-385). Z wagą ciągnik nie mam na razie problemów.

 

Polecam pooglądać filmiki na youtube. Są tam filmiki z orki 4x40 obrotowy , gruber, agregaty różne , siewnik nadbudowany itp.

Edytowano przez kocobol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

jest zimno -10 nie odpalam żeby wstydu nie bylo( sąsiad patrzy)

A to jest jakiś wstyd?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

powiem ci że odpalił dzisiaj ale ledwie ledwie , stara 360 lepiej pali niż to nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zauważ że jest inny układ wtrysku.W 360 masz pompę sekcyjną a w 10014H rotacyją.Może te perkinsy są z pośrednim wtryskiem,to będzie ciężej palił,ale za to będzie mniejsze spalanie.Może masz słaby aku, -10 to nie jest wcale mało.

A co ty sie tak na sąsiadów oglądasz.Twoje podwórko,twój ciągnik możesz go palić ile chcesz.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

locke troche luzu to bylo tak pisane w żarcie o sasiadach, chodzilo mi że nowy ciągnik i może byc lipa i powiem ci że lipa z tym paleniem , w tamtym roku bylo -23 C-360 odpalilem duzo szybciej niż tego nowego teraz jak było dzisiaj -7 co do pomp to nieznam sie ale aku to widac że za słaby jest w nim na zimowe palenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodykom1    18

Witam wszystkicz posiadaczy ursusa 10014h. Posiadam ten traktor drugą zime i musze powiedzieć że u mnie jak narazie problemu z odpalaniam w czasie mrozu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez majtek53
      Ursus C-380 nowość Ursusa, został zaprezentowany na targach Agro Park w Lublinie. Jak waszym zdanie będzie to Hit czy może konkurować z Zetorem Majorem 80 ?
      Ktoś był na targach w Lublinie może powiedzieć więcej o tej nowości Ursusa 
       
    • Przez MarcinStroka
      Witam, 
      Ciągnik na ten moment ma wypracowane 1040 mth. 
      Jest coraz gorzej z mocą silnika.
      Już sam jadąc bez osprzętu nie ma siły jechać pod górkę. Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym? Gdzie szukać przyczyny?. P.s od nowości był mułowaty ale teraz to tragedia..
      Proszę o pomoc...
    • Przez Toki112
      Witajcie. Mam problem z moim Ursusem 10014H z 2011r. Napęd cały czas jest załączony. Pomimo tego, że lampka od napędu gaśnie, napęd przedni nie rozłącza się, przez co jakiś czas temu urwała mi się flansza przy przednim moście  Odnalazłem pod siedzeniem elektrozawór odpowiedzialny za rozłączanie przodu, napięcie dochodzi, masa również sprawna. Wyjąłem cały elektrozawór i sprawdzałem na krótko na stole. Zaworek wewnątrz po przyłożeniu napięcie przesuwa się o ok 1cm na zewnątrz, więc jest sprawny. W ciągniku tym napęd jest domyślnie załączony, a podanie napięcia na elektrozawór powinno napęd rozłączyć, co u mnie się nie dzieje. Podniosłem cały ciągnik do góry, wrzuciłem bieg i zacząłem kręcić w powietrzu. Czy napęd był włączony, czy nie przednie koła kręciły się jednakowo. W terenie też widać, że pomimo wyłączonego napędu przód pobiera, przez co mam bardzo zużyte przednie opony. 
      Czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go jakoś rozwiązać? Co może być przyczyną nierozłączającego się napędu oprócz elektrozaworów? 
      Korzystając z okazji, może ktoś poleciłby mi jakiś olej do hydrauliki i skrzyni biegów, bo szykuje się do wymiany, ponieważ pod dolaniu do hydrauliki oleju Orlen Gl-4 80w cały układ hydrauliki zaczął się bardzo mocno grzać i na rozgrzanym oleju wspomaganie zaczyna ciężej chodzić. Myślałem nad zastosowaniem oleju 10w30 coś takiego jak UTTO lub STOU, bo są rzadsze i grzanie się hydrauliki powinno ustać. 
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      http://www.ursus.com/Ciagniki-rolnicze/URSUS#URSUS-11054
       
      Kiedys starego typu ursusy np 1224 prawie tej samej mocy ciagaja 4 obrotówki, 3 metrowe zestawy uprawo-siewne a ten bedzie mial raczej znaczaco ciezej:( a z wygladu i wyposazenia nie jest taki zly:)
    • Przez Antoni
      Witam.Czy ktoś z forumowiczów zdejmowł kabine i pokrywe podnośnika w ursusie c 380.Nie włancza się wom i trzeba coś z tym zrobić.Prosze napisać jeśli ktos miał taką awarje i jak stego wybrnął
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj