flywin

URSUS 10014 H

Polecane posty

kris14    267

Na oponie podane jest ciśnienie tzw montażowe, czyli maksymalna wartość ciśnienia przy którym opona powinna prawidłowo osadzić na feldze, nie jest to ciśnienie robocze- robocze jest znacznie niższe.

 

PS: Takie chociażby nie standardowe żarówki utrudniają serwis ciągnika, a jak klosz się zbije czy szyba... zostaje tylko czekać na części... to mi się nie podoba, bo są sytuacje gdzie nie można czekać kilka czy kilkanaście dni

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Takie żarówki są już w samochodach.W mercedesie C klasie widziałem takie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żarówki z gniazdami są ale cena kosmiczna, a sama lampa też nietypowa, ja nigdzie się z taka nie spotkałem i nie wiem gdzie można by ją kupić. Co leprze mi serwis taką żarówkę załatwia 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Haha! :D To przerób na inną :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sulmar    0

TO wiec te ursusy 80 km są oszczędne czy nie? niech ktoś się wypowie szczegółowo i wiarygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ale do jakiego porównujesz? One są oszczędne same w sobie :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sulmar    0

Np. jakby go porównać spalanie ursusa h8014 do jd 5080M , class axos 320 , Nh td 5080, deutz-fahr 310.

Oraz które będą bardziej zwawsze, mocniejsze. Ursusa i nh mozna kupic za 100 netto a pozostałe w granicach okolo 135.

Minusy:

nh: zwolnice, są dość awaryjne

jd: jako ciągnik pomocniczy dużo spali, jakość m może być niska, rewers, pompy będą zabierały moc

claas: koszt mechanika blisko 140, wtedy nawet ursus będzie bardziej wyposarzony a silnik ten sam

df: szału nie ma, jakiś mułowaty słaby silnik, mało też nie pali, w tej wersji nawet przedni naped trzeba włączać ze sprzęgłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No najlepiej zobacz sobie specyfikacje techniczną i porównaj moment obrotowy i pojemność ;)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

koledzy mam pytanie -co dostaliście z wyposażenia przy kupnie ciągnika URSUS H bo nigdzie nie mogę znaleźć opisu dodatków,ja miałem w kartonie 3 węże do przyczepy-zółty,czerwony,czarny,2 końcówki do pneumatyki żółtą i czerwoną ,klucze do kół 24,27,30,32 z pokrętłem ,łącznik górny(cięgło) ale bez bolców ,2 bolce zaczepowe -przód i tył oraz trójkąt czy powinno być coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flywin    1

,cięgło (z bolcami), zestaw kluczy pokrętło z nasadkami, śrubokręt plaski i krzyżak,przewody do pneumatyki , końcówki pneumatyki , jajka do listew 3 bolce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojtamojtam    0

Witam. Mam mały problem z Polmotem. Podczas orki gdy unosiłem pług (1300kg) słychać było piszczenie jakby z jakiegoś elektrycznego brzęczka, gdy zaczeło piszczeć ciągnik przestawał unosić pług. Po poruszeniu wajchą od gniazd hydraulicznych piszczenie ustawało, a ciągnik normalnie unosił maszynę do góry. Takie coś występowało tylko wtedy, gdy przednie koła były trochę wyżej np na miedzy, oleju w hydraulice mam pod górną kreskę, więc na pewno nie brakuje. Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Pewnie zabezpieczenie takie zrobione...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy potrzebuje danych dotyczących ustawień rozrządu do Ursusa 10014 H. Może ktoś posiada coś takiego w książce do obsługi lub coś podobnego. Klijent przyprowadził Ciągnik bez pompy z przestawionym rozrządem i wyjętą pompą. Ciągnik nie wiele urzywany jeszcze na gwarancji, zgasł i nie dało się go uruchomić. Klijent przed przyprowadzeniem do mnie wezwał serwis który za samo dojechanie do klijenta zarzyczył sobie ok. 350 zł. Po krótkich oględzinach stwierdzili awarję pompy i za samo wskazanie awarji zarzyczyli sobie ok. 450 zł. Oczywiście winę zwalili na kiepską jakość paliwa wiec naprawa nie podlega gwarancji. Zabrali pompę i pojechali. Po tygodniu stwierdzili że naprawa będzie kosztowała około 2 tyś zł z powodu pękniętego korpusu. Klijęt nie zgodził się na naprawę i przyprowadził ciągnik do mnie. Po zamontowaniu pompy na stół probierczy, nie widać ani pękniętego korpusu ani awarji pompy. Teraz tylko wszystko poskładać po serwisie . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Witam, koledzy powiedzcie mi gdzie się sprawdza stan oleju hydraulicznego. Ogladałem tył i nie zauważyłem miarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doktorek2    0

i po żniwach

wyjechałem w pole z pługiem kmj 4 skibowym (4x40) zauważyłem że ciągnikowi brakuje mocy w zakresie 800-1400 obrotów

czy da się jakoś zaradzić temu braku mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ty najpierw ustaw pług dobrze.A później bierz się za ciagnik.Opisz bardziej to co się dzieje.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doktorek2    0

Kolego LOCKE

wytłumacz mi proszę dlaczego po osiągnięciu przez silnik 1500obr ciągniczek śmiga jak lalka pług wyregulowany jest prawidłowo dla pełnego obrazu to głębokość orki 15cm bieg to 4M a na piaskach 1H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Po 1400 obrotów załącza ci się turbina, na małych obrotach np na początku pola nie ruszysz tylko go zadusisz, wystarczy dodać gazu a rwie jak głupi.

A jeszcze jedno jakie macie obroty na biegu jałowym (luzie ) u mnie jest ok 800 i nie wiem czy nie za dużo.

Edytowano przez MARAKAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocobol    2

Po 1400 obrotów załącza ci się turbina, na małych obrotach np na początku pola nie ruszysz tylko go zadusisz, wystarczy dodać gazu a rwie jak głupi.

A jeszcze jedno jakie macie obroty na biegu jałowym (luzie ) u mnie jest ok 800 i nie wiem czy nie za dużo.

 

 

mam tak samo . Teraz we wszystkich nowych silnikach tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

witam,mój ma 100 mth i jest problem ze sprzęgłem tzn.przy wciśniętym cisza a jak puszczam jest takie irytujące wycie, czy ktoś miał już taki problem ? Serwis każe na razie tak jeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalon    25

Witam.Zbigniew3003ja mam tak samo w swoim i ma narazie 80 mth ale sporadycznie to wystepuje

Edytowano przez stalon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez majtek53
      Ursus C-380 nowość Ursusa, został zaprezentowany na targach Agro Park w Lublinie. Jak waszym zdanie będzie to Hit czy może konkurować z Zetorem Majorem 80 ?
      Ktoś był na targach w Lublinie może powiedzieć więcej o tej nowości Ursusa 
       
    • Przez MarcinStroka
      Witam, 
      Ciągnik na ten moment ma wypracowane 1040 mth. 
      Jest coraz gorzej z mocą silnika.
      Już sam jadąc bez osprzętu nie ma siły jechać pod górkę. Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym? Gdzie szukać przyczyny?. P.s od nowości był mułowaty ale teraz to tragedia..
      Proszę o pomoc...
    • Przez Toki112
      Witajcie. Mam problem z moim Ursusem 10014H z 2011r. Napęd cały czas jest załączony. Pomimo tego, że lampka od napędu gaśnie, napęd przedni nie rozłącza się, przez co jakiś czas temu urwała mi się flansza przy przednim moście  Odnalazłem pod siedzeniem elektrozawór odpowiedzialny za rozłączanie przodu, napięcie dochodzi, masa również sprawna. Wyjąłem cały elektrozawór i sprawdzałem na krótko na stole. Zaworek wewnątrz po przyłożeniu napięcie przesuwa się o ok 1cm na zewnątrz, więc jest sprawny. W ciągniku tym napęd jest domyślnie załączony, a podanie napięcia na elektrozawór powinno napęd rozłączyć, co u mnie się nie dzieje. Podniosłem cały ciągnik do góry, wrzuciłem bieg i zacząłem kręcić w powietrzu. Czy napęd był włączony, czy nie przednie koła kręciły się jednakowo. W terenie też widać, że pomimo wyłączonego napędu przód pobiera, przez co mam bardzo zużyte przednie opony. 
      Czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go jakoś rozwiązać? Co może być przyczyną nierozłączającego się napędu oprócz elektrozaworów? 
      Korzystając z okazji, może ktoś poleciłby mi jakiś olej do hydrauliki i skrzyni biegów, bo szykuje się do wymiany, ponieważ pod dolaniu do hydrauliki oleju Orlen Gl-4 80w cały układ hydrauliki zaczął się bardzo mocno grzać i na rozgrzanym oleju wspomaganie zaczyna ciężej chodzić. Myślałem nad zastosowaniem oleju 10w30 coś takiego jak UTTO lub STOU, bo są rzadsze i grzanie się hydrauliki powinno ustać. 
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      http://www.ursus.com/Ciagniki-rolnicze/URSUS#URSUS-11054
       
      Kiedys starego typu ursusy np 1224 prawie tej samej mocy ciagaja 4 obrotówki, 3 metrowe zestawy uprawo-siewne a ten bedzie mial raczej znaczaco ciezej:( a z wygladu i wyposazenia nie jest taki zly:)
    • Przez Antoni
      Witam.Czy ktoś z forumowiczów zdejmowł kabine i pokrywe podnośnika w ursusie c 380.Nie włancza się wom i trzeba coś z tym zrobić.Prosze napisać jeśli ktos miał taką awarje i jak stego wybrnął
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj