Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Zetix

Bizon z050 obroty młocarni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bizon
Zetix    1

Siema . Jak wiadomo na kokpicie jest regulacja obrotów młocarni ,od tego idzie takie koło którę się rozchodzi i schodzi po prawej stronie ,a w środku jest napędzający pas . Mój pas wszedł tam do końca ,a przedtem był trochę wysunięty . Czyli prawdopodobnie jest wyjechany ,czy to przeszkadza obrotom młocarni ,czy będzie trzeba ten pas wymienić?

damianmmmm    0

zobacz jakie masz obroty młocarni

Pas powinien być około 1 cm ponad kołem. Są 2 opcje albo pas wyjechany albo talerze wytarte

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Kajtek_1
      Posiadam bizona z 82r w tym roku z powodu deszczowej pogody i zielska dał mi się we znaki ciągle się zapychał. Więc zapadła decyzja o wymianie na coś lepszego. Jestem zielony w temacie nigdy się nie interesowałem kombajnami co byście doradzili na +- 80h wraz z usługami fundusz to okolo 75000
    • Przez YeLoN3
      Witam chce zalozyc sieczkarnie do 50 jak wiadomo jest tam pas plaski i nie ma miejsca na pas klinowy do ssieczkarni jak w 56 ale widzialem w bizoniwskich nh tez jest pas plaski i sieczkarnia jest napedzanaz silnika i tu pytanie czy trzeba przerabiac pas napedowy maszyny na 56 czy mozna zalozyc z nh kolo pasowe czy bedzie pasowac do sw z perkinsa czy forda?
    • Przez dawcio2218
      Mam problem z bizonem Z056 po odkreceniu manetki gazu obroty sięgają 2300 a po 5 sekundach zaczynają rosnąć wolno do 2600 tak samo jest przy wlaczonej młocarni tyle że obroty niższe o jakieś 100. Obrotomierz napewno dobry zresztą słychać po silniku że kręci sie coraz szybciej czym to może być spowodowane miał ktoś taki problem?
    • Przez rafal13113
      witam

mam pytanie gdyż zastanawiam się nad sprzedarzą bizona 50 z 1975 roku i nie wiem ile może być on warty gdyż posiada on rozdrabniacz słomy orygilnalny płocki, stół do rzepaku z 2007 roku, kabina naglaka najbogtszym wyposażeniem z przyciemnianymi szybami ma założoną klimatyzację nowe opony dwa komplety bagnetów bezstalkowych, w tym roku zostały wstawione nowe koła na bęben młucący i odrzutnik wiosną 2007 roku zostały w nim wymienione praktycznie wszystkie łożyska oraz podłoga, obudowa wentylatora, łańcuchy na podajnkach i wiele innych części, kombajn jest ogólnie w stanie bardzo dobrym. od 1991 roku jest w naszym posiadaniu prędzej pracował tylko u jednego właściciela. ciekawe jest to że jest to wersja wystawowa gdyż w latach 70 był prezentowany w szwecji na targach. tylko mankamentem jest rok budowy. na ile byście go wycenili. zdjęcia niestety nie są idealnej jakości ale chwilowo innych nie posiadam dodam tylko że kombajn teraz nie ma bliźniaków.

• Przez Zetix
      Cześć.. Ostatnio przechodzą nas z ojcem różne myśli , aby sprzedać naszego starego Bizona Z050 i kupić jakiegoś Deutza albo coś z mniejszym hederem za ok 50tyś..
      Tylko musicie mi doradzić .
      Mój Bizon jest z '72r więc już stary , ale wszystko w nim jest wymienione - dosłownie wszystko .. jedynym problemem jest Silnik oraz Heder (lekko go rdza już je , ale w tym roku odcięliśmy stare zgnite kawałki i pospawaliśmy nową blachę) Co do Silnika .. Jest to silnik z Bizona Rekorda Oczywiście z Turbo.. tylko te Turbo nie działa , jest zajechane więc nic nie pompuje i trochę oleju bierze .. ale ze sprawnością silnika jest oke , nie ma żadnych dziwnych objawów typu że jak się nagrzeje traci moc .. No jeszcze jest mankament z cieknącymi siłownikami i trochę już nie tak podnosi ale to wszystko da się przecież zrobić ... no i brak kabiny - a tato chce z kabiną maszynkę . Oczywiście kombajn jest odnowiony , pomalowany na czerwono wszystko co było do roboty z blacharki zostało naprawione

Z tego co na tą chwile jest do roboty
      -Wymiany turbiny = to już planowaliśmy zrobić kiedyś - wymiana turbo 1200zł + robocizna
      -Hydraulika ( cieknące siłowniki) = To zrobimy , po żniwach chcieliśmy zawieźć wszystkie siłowniki do uszczelnienia do takiej firmy u nas
      -Brak kabiny
      -no i może jak te siłowniki nie pomogą w podnoszeniu itp to wymienić pompę ,czy tam rozdzielacze

No i nasz areał wynosi 10ha .. Jak na 10ha trochę sobie pozwalamy z maszynami które są i tak za duże na taki obszar .

Czy lepiej zrobić to co trzeba , kupić tą kabinę i zostawić Bizonka ? Co myślicie ... Załączam zdjęcia !! Tam jak stoją dwa bizony to są moje , a mówimy tutaj o bardziej ognistym czerwonym Bizonie Z050 bez sieczkarni