ursus5

strop teriva na oborę

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursus5    15

strop teriva można kłaść na obory na którym będzie znajdować się zboże

jak z jego wytrzymałością co myślicie na ten temat wytrzyma on takie obciążenie

obora będzie miała wymiary 12 na 30

taki strop będą podtrzymywać tregle wzdłuż obu stron korytarza paszowego no i oczywiście ściany

liczę na waszą wypowiedź na ten temat i jak najszybszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Zdecydowanie nie moim zdaniem . Ten strop nie jest przystosowany do takich obciążeń . Zapytaj zresztą producenta powinien udostępnić parametry potencjalnemu klientowi


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mam taki strop juz w użyciu ale rozpiętość wynosi 8x4m teraz montuje 6x8m oczywiśćie trzeba zrobić żebra rozdzielcze o odpowiednich parametrach.

nie bardzo sobie wyobrażam tregry jako konstrukcje przenoszącą takie ciężary chyba że będzie miała że 300mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM ja mam strop nad oborą taki z tregier zalany żelbetonem powiem tak wszystko kruszeje przez opary z obornika widziałem strop terriva u wuja nie nadaje się zbytnio na zbożne według ponieważ te suporki czy jak to się mówi są delikatne i musiał byś od spodu zabezpieczyć pianką polimerowa czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Też bym nie radził. nie ma wytrzymałości.

Domu na parterze wylewałem płytę 14 cm i dawałem co 1,2 m dwuteowniki 14, zbrojenie i beton.

Na piętrze terivę. Zaletę terivi było to że nie trzeba było szalować i tylko tyle.

Na terivie użo więcej betonu poszło i większy koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

ja znalazłem oborę o tych samych wymiarach też z tym stropem tylko dodatkowo jest on uzbrojony prętami zbrojeniowymi 12stkami

i on zamierza też tam trzymać zboże było tych zdjęć więcej tylko chyba jego brat miał je na swojej stronie ale je usunął nie wiem dlaczego

tu jest parę tylko zdjęć

http://search.babylon.com/imageres.php?iu=http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1277880741/gallery_9757_223_120732.jpg&ir=http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/227154-obora/&ig=http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTSlYYOQGENzdQTvJV28DrwuOdym8rF7wSrem0NSrHc818-LQzDYhknMnH9&h=768&w=1024&q=obora+z+ceg%C5%82y+agrofoto&babsrc=NT_ss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Ja od 20lat mam strop teriva na chlewni wymiary 10m x 50m na rozpiętości 10m mam 2 podciągi czyli belki maja po ok 3,3m i jestem zadowolony sypie na ten strop po 70cm-90cm wysoko zboża i jest ok, zboże nie pleśnieje ani się nie psuję chodź nisko są świnie hodowane i po za stropem teriwa nie mam żadnej izolacji. producent zaleca na 100mkw stropu 8-10m sześciennych betonu b20 obecnie jestem na etapie budowy domu i też będzie strop teriwa, ja polecam obecnie cena 1m2 stropu teriwa wyliczyli mi na dom 65zł m2 zalety to jest lekki, dobrze wygłusza i nie trzeba szalować tylko wypiera się belki, teraz nie trzeba nawet szalować wiec bo są specjalne kształtki z betonu


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus5    15

to jak lepiej zwykły zalać strop

sony ten gościu coś dawno nie zagląda na AF bo miał bym do niego kilka pytań

może ktoś inny ma lup miał z tym styczność proszę pisać i doradzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

właśnie stawiam budynek inwentarsko - składowy i na części inwentarskiej [11,5m x 11m] będę kładł terivę.Obok mnie sąsiad ma taki strop około 10 lat i bez zarzutów.Co do kosztów to każdy powinien sprawdzić u siebie bo u mnie taki strop to około 8-9 tys.zł.a dla przykładu strop z płyty to około 13 tys.zł.+usługa dźwigu.Aczkolwiek co do tych dwóch stropów co opisałem większą wytrzymałość ma ten z płyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

A nie lepiej do zboża kupić silos(y) i pobudować oborę bez stropu, ale z właściwą wentylacją, doświetleniem w kalenicy. Oborowy i krowy będą zdrowsze...


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jaki strop polecacie na oborę 17x11m terrive, lany z dwuteownikami co 1 metr, czy z płyt typu żerań, na oborze bym przechowywał siano i zboże. Na jaką wysokość budować, i jaki duży zbiornik do gnojowicy? Będę w niej trzymał byki, a obornik będzie wywalany taczką. Budowa tradycyjna, budynek inwentarsko-składowy o wym. 32x11m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Używał ktoś perlitobetonu na tregrach ?? Dla mnie ma dużą zalete bo od betonowego stropu jest nawet 3-4 razy lżejszy a budynek do roboty już nie młody. W dodatku izoluje termicznie.

Temat lekko nie świeży ale zaryzykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majorfarm    1

Witam chciałbym u siebie położyć taki strop teriva na oborze będę na górze przechowywać  słomę w belach jak myślicie zda to egzamin obora mała bo z stodoły to szerokość 12na 20 proszę o szybkie porady co wybrać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze strony solbet kolbuszowa:

image.png.08ad2d5804b3cc23830b125ec1a721f8.png

image.png.aa6a5c65000246a9ccbb9383740b6064.png

Czyli dla np typu 6,0/KJ masz dopuszczalne obciążenie 600kg/m2

To jest obciążęnie charakteystyczne, czyli bez wsp. bezpieczeństwa, wg prodcenta max dla np 6,0/KJ to 750 kg/m2.

Bela słomy 120x120 waży około 200-240kg, stąd masz od beli nacisk około 1,77-2,12 kN/m2 czyli na taki strop 6,0/KJ możesz kłaść 3 warstwy bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj