Skocz do zawartości
piotrb14

rzepak mieszańcowy czy liniowy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jaką odmianę rzepaku wybrać?

galeria
Rzepak
piotrb14    187

Witajcie w tyn roku postanowiłem zasiać 1 raz rzepak ozimy. Mam pytanie czy to prawda że rzepak hybrydowy zebrany nie nadaje się już ponownie od siania tylko trzeba brać nasiona z centrali od nowa?? czy tak jest tylko w przypadku tej grupy hybrydowej? Czy może lepiej sobie odpuścić i zasiać mieszańca lub liniówkę.. z hybrydy interesował mnie DK Exstorm a z mieszańców DK Sensei... Może polecicie mi jakieś dobrze plonujące odmiany które są sprawdzone przez was.

ovi    35

Witam, widze ze masz taki sam siewnik jak ja jezeli .masz moze ustawienia tego siewnika do rzepaku jazeli tak to bylbym wdzieczny za ustawienia . Ia tez w tym roku pierwszy raz bebe sial rzepak.

Wiadomość z agroFakt.pl

JD1052    79

Nie wiem kto mądry który na poważnie traktuje uprawe rzepaku sieje nasiona ze swojego zbioru, bo to nie ma sensu :wacko: Hybryda to to samo co mieszaniec z tego co wiem, handlowcy używaja tej nazwy zamiennie...

szymon17    1

Tak hybrydy(mieszance) to to samo i można siać tylko raz, przy zbożu jest tak samo. Jeżeli zasiejesz z własnych zbiorów nie spodziewaj się rewelacji.

Jeżeli pierwszy raz siejesz rzepak to zasiej liniówkę i koniecznie ubezpiecz.

Masz oddzielny temat na AF:Odmiany rzepaku- tam poczytaj sobie o odmianach.

milanreal1    290

Hybryda i mieszaniec to jest to samo. Hybrydę sieje się raz, ponowny wysiew jest zabroniony prawnie. Ogólnie jak liczysz na wysokie plony lepsze powinny być mieszańce( mimo wyższej ceny), a nawet jak będziesz siać liniową to też warto wymieniać materiał siewny co roku.

murtek    122
lepsze powinny być mieszańce

Powinny, ale nie zawsze tak jest. W tym sezonie liniówki pobiły u mnie na głowę mieszańce. Różnica była niebagatelna, bo w niektórych przypadkach dochodziło do 1 t. Opryski itd były jednakowe, aczkolwiek na mieszańce wywaliłem więcej nawozu oraz odżywek.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez maniek10141
      Czy to już można pryskać rzepak na chwasty dwuliścienne???
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?