Polecane posty

kris14    267

Przepustnicę to macie w komarkach. Gdzie w silniku diesla w ciągniku macie przepustnicę powietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Wszystko teraz ci zamontują co byś nie chciał.....żeby moc silnika...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Prześpij się z moim pytaniem, bo jak na razie odpowiedzi nie udzieliłeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

W dieslach są przepustnice powietrza i przepływomierze.....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W ciągnikach ilość powietrza zasysanego do komory spalania może być korygowana ciśnieniem powietrza które jest dostarczane pomocą turbiny (oczywiście tylko w przypadku silników doładowanych). Można to korygować turbiną o zmiennej geometrii lub prostym zaworem westgate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No i co związku z tym....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Więc pokarz mi proszę gdzie w ciągniku masz przepustnicę powietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tobie chodzi w ciągniku......A ja mówiłem ogólnie o silnikach diesla.....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

A ogolnie to ktore silniki diesla maja przepustnice ,nie masz na mysli chyba tych przepustnic ktore maja za zadanie zatrzymac silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

nie spotkałem się jeszcze z przepustnicą w dieslu, koledze chyba chodzi o klapę gaszącą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

wszystko zależy od generacji osprzętu wtryskowego diesla, są przepustnice na ssaniu które domykają się wraz ze wzrostem ciśnienia doładowania, zastępują one rozwiązania typu blow off, i wiele wiele innych kombinacji, generalnie diesle to jest jedna wielka partyzantka z patentami konstruktorów,


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997
Napisano (edytowany)

Zamiast przepisywać cudze posty z innych for, lepiej znajdź jakiś przykład na potwierdzenie, np. zdjęcie lub filmik, bo na razie to nic sensownego nie napisałeś.

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie nic... ja w ogóle sensownie nic nie zrobiłem w życiu....Tylko sznur gruba gałąź i się wieszać :)

Pytałem się nauczyciela czy takie coś jest to mi powiedział że tak...nie w każdym ale jest....Ale no przedstawcie swoje racje bo przecież ja nie mogę nic dobrze napisać.....Dajcie kontrę mi :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

wszystko zależy od generacji osprzętu wtryskowego diesla, są przepustnice na ssaniu które domykają się wraz ze wzrostem ciśnienia doładowania, zastępują one rozwiązania typu blow off, i wiele wiele innych kombinacji, generalnie diesle to jest jedna wielka partyzantka z patentami konstruktorów,

http://www.driftforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=6916

Czwarty post od góry, pierwsze trzy linijki. Zadziwiające podobieństwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No co ty nie powiesz?! Jakby tamten temat nie był napisane przeze mnie to bym nie przepisał.....

Płacz nie płacz, rób co chcesz.... :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dobra, niech Ci będzie, ale wprowadziłeś w błąd pisząc w temacie o ciągniku Ursus 8014H, który ma silnik Perkins 1104D że jest tam przepustnica powietrza. W tym silniku czegoś takiego nie ma. Może jest w innych silnikach stosowana, może w samochodach, ale to nie temat do tego więc ten wątek pomińmy.

 

Jak to się mówi- co ma piernik do wiatraka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

@locke Pokaż, w którym Ursusie jest przepustnica, temat dotyczy Ursusa a nie driftów? Chciałeś błysnąć w temacie, tylko nie wychodzi tobie za bardzo.

Nie oszukuj, że napisałeś post na tamtym forum, sprawdź lokalizację najpierw. ADAMAT jest z Pleszewa, ty z Myśliborza..... Kłamstwo ma krótkie nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Dobra, niech Ci będzie, ale wprowadziłeś w błąd pisząc w temacie o ciągniku Ursus 8014H, który ma silnik Perkins 1104D że jest tam przepustnica powietrza. W tym silniku czegoś takiego nie ma. Może jest w innych silnikach stosowana, może w samochodach, ale to nie temat do tego więc ten wątek pomińmy.

 

Jak to się mówi- co ma piernik do wiatraka...

 

 

Nie no spoko, tylko że tutaj myśleliście że mi o ciągnik chodzi....A mi chodziło ogólnie :) Ale spoko już się wyjaśniło :)

 

@jaco512

Wiesz....Wpisanie miejscowości to też nie musi być prawda ;)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A wracając do dymienia to bez video trudno ocenić czy objaw prawidłowy czy nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No tak.Tylko jak na postoju nie kopci (na rozgrzanym) to jest dobrze.Przy gazowaniu będzie dymić....Każdy będzie dymić :) To nie jest spowodowane jakąś usterką.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 10014H przy zimnym silniku i wolnych obrotach lekkie dodanie gazu powoduje pojawienie się dymu przez dłuższą chwilę, na ciepłym silniku już tego za bardzo nie ma ale np. na uwrociach gdy puszczam nogę z gazu zmieniam bieg i znów dodaje gazu pojawi się ciemny dym na chwilkę. Sprawdzałem to trzymając silnik na wolnych obrotach, dodając gaz pojawia się ciemny dym na chwilkę, jak trzymam na średnich obrotach tak że turbina już daje ciśnienie po dodaniu gazu nie puszcza dymka. Według mnie jest to spowodowane tym że zwiększając dawkę paliwa przez chwilkę brakuje w silniku tlenu aby je spalić stąd pojawia się dym. Chyba że silnik kopci cały czas. Jeżeli zechcecie to jutro będę mógł nagrać filmik jak jest u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darklord666    0

ten model chyba tak ma u mnie tez tak jest przy dodawaniu gazu z wolnych obrotow puszcza dymka na chwile znajomy z sasiedniej wsi ma polmota z 2011 i ma to samo a jesli chodzi o sprzeglo to jak ktos juz pisal to chodzi bardzo lekko nie trzeba sily uzywac gdyz jest to spowodowane zmiana kostrukcyjna pozatym starsze modele mialy taki problem ze pedal sprzegla uszkadzal wiazke kabli do licznika i to tez zostalo juz zmienione i prowadzone sa ciut inna droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ludzie każdy silnik diesla puszcza dym przy odpalaniu i przy dodawaniu gazu...Zobaczcie jak zetory kopcą przy odpalaniu....i na dodatek ciężko pali.... czy tak jakieś inne ciągniki np. JD też lubi trochę zakopcić.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj