Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wxwx24

Kombajny do zbioru zbóż, Volvo 1110

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wxwx24    1

Witam

właśnie nabyłem kombajn volvo 1110 nigdy nie kosiłem kombajnem mam pytanie o ustawienia wiatru na żyto i owies,jakim biegiem jeździć,może ktoś ma instrukcję obsługi przetłumaczoną?

wojtek8244    5

prędkośc jazdy zależy od zboża, ale jedynką najczęściej sie jeździ (masz jeszcze przyśpieszacz wiec można bardziej dokładnie dostosowac prędkość jazdy). Co do ustawienia wiatrów, to nic ci nie powiem - nie wiem czy masz jakies wskaźniki (ja w Volvo 900 nie miałem). teraz mam Sampo 600 (tam wszystko pokazuja wskaźniki). Po prostu wyjedziesz w pole i zobazysz czy nie zostaje zboże z tyłu.

wxwx24    1

witam

mam pytanie jeszcze o Volvo 1110 z przodu jest klapla która się odpina jest tam dźwignia ze skalą od 1-7 do czego ona służy i jak ją ustawiać na owies i żyto?

jeszcze mam pytanie czy czesto regulujecie główny pas załączający młocarnię umnie jak pójdzie w robotę to sie wyciąga a jak postoi 1 dzień to po odpaleniu silnika odrazu załącza mi młocarnię jak radzicie sobie z tym problemem?

następne pytanie co do korbki do motowideł skala + - co się tym reguluję i jak to ustawić najlepiej?

Wiadomość z agroFakt.pl

LsGelu    24

Witam

Z tą skalą to ci nie pomogę ale mam 1130 i myślę że ta korbka od motowideł to ustawia się ich prędkość najlepiej jakby się kręciły jak najszybciej :)

wxwx24    1

Witam

poruszam tema t z zeszłego roku posiadam kombajn Volvo 1110 i chodzi mi o targaniec jest on przykręcany na 2 śruby chodzi mi oto czy w tej główce (napędzie targańca) jest gwint i czy te 2 śruby są skręcane na sztywno.umnie w zeszłym roku cały czas się luzowały te śruby i wytarł się gwint w główce (napędzie targańca) chciałem zapytac czy to jest tak orginalnie czy ktoś zrobił tam jakąś przeróbkę.Może ktoś by zrobił fotkę tego i przesłał?

Kamil1998    85

Witam

Z tą skalą to ci nie pomogę ale mam 1130 i myślę że ta korbka od motowideł to ustawia się ich prędkość najlepiej jakby się kręciły jak najszybciej :)

Własnie,że nie prawda,bo prędkość motowideł powinna byś dostosowana do prędkości jazdy. Jeśli będziesz za wolno jechał,a motowidła będą się kręcić za szybko, to tylko sobie obijesz ziarko i wszystko wróci spowrotem na pole :)

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Jerzy185    0

Właśnie nabyłem taki kombaj i mam pytanie jak sie sprawował jakie jest spalanie tekiego kombajnu i dzie moge kupić filtr powietrza, jak byś mógł dac kilka rad bo jestem zielony jeżeli chodzi o koszenie kombajnem.

Z góry dziękuje

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez rolnik0987654321
      Witam oglądałem na targach w Kielcach taki kombajn Sampo Comia C4 i C6 może ktoś posiada taki kombajn ? Ewentualnie wie jak się sprawują ?
    • Przez marcin2000133
      Cześć. Czy ktoś wie gdzie można kupić wkład do filtra powietrza kombajnu dronningborg d3000?
    • Przez potok
      Gdzie w Polsce jest możliwa solidna naprawa skrzyni biegów w Bizonie Sampo .Główne objawy to bardzo głośne trzeszczenie na 3 biegu.Dodam że była rozbierana przez mechanika zastały wymienione dwa koła zębate które nosiły ślady uszkodzeń ale to nic nie pomogło. Z góry dziękuję za informacje.
    • Przez Bartek79765
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym Sampo 500
      Gdy kombajn jest zimny to biegi wchodzą płynnie a jak popracuje ok godziny to  jest duży problem z przełączeniem biegu tak jakby sprzęgło nie rozłanczało jak może być przyczyna tego ze jak zimny to jest ok a jak się zagrzeje to nie da się biegu zmienić
    • Przez piontas
      Witam!!
      Mam do was pytanie czy ktoś z was użytkuje bądź uzytkował kombajn marki Laverda albo czy spotkaliscie sie z tym kombajnem??