same

Hamulce fendt

Polecane posty

same    0

witam mam problem z hamulcami w ciągniku fendt 309 ls turbomatik farmer mianowicie hamulce zginęły niewiadomo kiedy kupiłem ten cagnik bez hamulców nic nie cieknie bynajmniej nic nie widac śa odpowietrzone a hamulce ca dopiero za 3 przycisniecem pedała i mam pytanie czy jeśli w zbiorniku nie bedzie ciśnienia powietrza czy to moze cos przeszkadzac?;) prosze o szybkie odpowiedzi bo to czas jechac aty\u hamulców nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

tarcza hamulcowa zjechana ? mało to było przypadków że tarcza poszła a wyglądało to niby że brakuje płynu hamulcowego....


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same    0

ale na tarczy nie ma progów więc jeszce jest dobra chyba to cos innego a czy hamulce tkatkora śa jakos połaczone z pneumatyka czy jesli nie bede miał powietrza moze to coś szkodzi>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

hamulce z pneumatyka nic wspólnego nie mają tylko ręczny ewentualnie , możliwe że pompka popsuta ?!nic innego mi do głowy nie przychodzi teraz...


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Sprawdź czy w pokrywach cylinderków hamulcowych nie zbiera sie płyn.

Sprawdź i ustaw skok cylinderków hamulcowych, podkręć w razie potrzeby nakrętki w cylinderkach.

Odpowietrz układ łącznie z korektorem siły hamowania, zaworem hamowania przyczep i zaciskiem tarczy przedniego mostu(tam jest kilka odpowietrzników)..

Podczas odpowietrzania pilnuj stanu płynu w zbiorniczku.

Może być też tak że pompki mają już dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same    0

cylinderki musze odkręcic czy ajk bo aj tego nie odkrecałem nigdy

kupiłem ten ciągnik i u góry na tych cylinderkach jest przyspawana nakrętka na 19 kluch nie wiem dlo czego to tam słuzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Objaw jest banalny i prosty w interpretacji. Skoro za 3 naciśnięciem hamulce są to po co regulować i tarcze wymieniac czy odpowietrzać. Ewidentnie pompka czy pompki siadły i to wszystko. Jak rozumiem przy pierwszych 2 naciśnięciach pedał jest mięki i leci tj. wpada w podłogę za 3 razem twardnieje. Podręcznikowy objaw zepsutej pompki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Hubertuss nie psuj zabawy. Skoro człowiek kupił pojazd bez hamulców to niech pozna po trosze ich budowę i choć zlokalizuje poszczególne elementy. Może odnajdzie przeciek albo wyeliminuje elementy które są OK.

Przychylam się do Twojej opini, aczkolwiek coś mi mówi że może odpowietrzanie przebiegło niezbyt dokładnie lub luz tarczy jest zbyt duży i nie starcza skoku cyinderka do to pełnego rozparcia zacisku.

Czasami przy przecieku cylinderka nic nie widać ponieważ płyn zbiera się pod jego pokrywą i dopiero po jej zdjęciu - odkręceniu, wylewa się na zewnątrz. Ta nakrętka służy do odkręcenia pokryw a powinny być plastikowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same    0

ciągnik znam dobze bo robiłem w nim skrzynę biegów kosztowało to mnie ok 15 tysięcy więc wiem co tam ejst aczkolwiek do hamulców nie zaglądałem ale zmuszony jestem to zrobic

ale dzięki za idpowiedzi jutro odkręce cylinderki i zobacze co tam jest , a płyn nie ucieka tlko zachowuje sie tak jak by tył zapowietrzony bo coć wpycha go spowrotem do zbiorniczka a przy odpowietzanu przelałem go 0,5 litra płynu wię c jak tam było by jakiekolwiek powietrze to napewno musiało by wyjsć z nigo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Ja w reno miałem podobny problem a przyczyną był rozwarstwiony przewód i nie przepuszczał płynu wynieniłem przewód i jest wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrc1994    0

Witam. Mam problem z instalacją pneumatyczną przyczepy w Fendt 515c. Hamulce w ciągniku do momentu podłączenia przyczepy działają OK, ale gdy podepnę przyczepę do ciągnika to zaczyna się problem. Po wciśnięciu pedału hamulca układ hamulcowy przyczepy nie reaguje(szczęki pozostają w spoczynku|) ale za to wydostaje się powietrze z tego zaworu przy ciągniku( znajduje się on z prawej strony z tyłu ciągnika). Rozkręcałem ten zawór i membrana jest ok. Już nie wiem co może jeszcze być zrypane. Koledzy może ktoś miał podobny przypadek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Nie podlaczasz przypadkiem przyczepy jednoobwodobej do gniazda dwuobwodowego? Na zwyklym gnieździe w ciągniku po wciśnięciu hamulca nie ma ciśnienia, po odpuszczeniu jest. Sprawdź to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrc1994    0

Awaria usunięta, okazało się że przyczyna leżała po stronie przyczepy. Początkowo nie brałem tego pod uwagę bo ostatnio nią jeździłem i było ok. Fendt niedawno kupiony i to mnie zmyliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas85
      Witam
      Mamy problem z ciągnikiem Fendt 306lsa w wersji bez ehr. Ciągnik kolegi więc nie znam dokładnie historii ale z tego wiem słabo podnosił podnośnik tylny. Pompa została wymieniona na nową i od tego czasu podnośnik podnosi ale się nie opuszcza. Nawet pod obciążeniem nie idzie do dołu. Ciągnik ma zamontowany ładowacz czołowy i ten działa poprawnie. Może ktoś miał podobny przypadek i posłowie gdzie szukać przyczyny ?
    • Przez Lulek021
      Witam, 
      Po uruchomieniu traktorka świecą dwie lampki od kierunku jazdy, przełącznik nie reaguje, również świeci kontrolka od przedniego napędu(przedni napęd działa wg włącznika przedni napęd powinien być wyłączony. problem znnika gdy traktor popracuje z 40 minut. Koś spotkał się z takim probemem?
    • Przez Kazik41
      Witam
      Mam następujący problem z moim fendtem (98r) otóż rewers nie przełącza biegów tylko blokuje sprzęgło na wyświetlaczu widnieje trójkąt oraz dźwignia zmiany biegów.Gdy mechanicznie przełączę bieg (w podłodze kluczem) to jedzie do tyłu a do przodu blokuje sprzęgło i odwrotnie.odpinałem akumulator oraz przewody od komputera nic nie pomogło cewki elektrozaworów również są sprawne.Komputer nie pokazuje żadnych błędów.Pojęcia nie mam co się mogło stać.Może ktoś miał ten sam problem i wie jak to odblokować?
      Czekam na odpowiedz.
    • Przez Lorak54213
      Witam ktoś wie gdzie mogę dostać takie kontrolki do Fendta turbomatic 

    • Przez Damiano604
      Witam, kupiłem Fendta 312 LSA (92 r.) z uszkodzoną skrzynią, po zrobieniu skrzyni została kwestia elektroniki, podłączyłem kostki według schematu instalacji i problem polega na tym że po przekręceniu pozycji na błotniku na stały przedni napęd, świeci kontrolka na pulpicie że jest on załączony, natomiast mam podniesione przednie koło na lewarku i przedni napęd nie jest załączony, tak samo miałem gdy wrzuciłem dwie pozycje dalej czyli blokada 4x4 też nie działało nic. Po przełożeniu cewek między sobą( przedni napędem a szperą), po uruchomieniu silnika przedni napęd nie działa natomiast gdy przełączę na ostatnią pozycje (blokada 4x4) to wtedy przedni napęd załącza, bo mam przednie koło na lewarku wtedy nie można nim kręcić, tak samo jest wysunięty siłownik od szpery. Mierzyłem rezystancję na cewkach i wynosi ona obydwu 9,2 Ohm (tak jest też w instrukcji napraw), natomiast napięcie jak jest na zgaszonym to 5V, gdy odpalę to 14,4V. Pytanie czy może być uszkodzony e-box, czy może gdzieś masy brakuje, myślałem jeszcze aby wykręcić te trzpienie które są wkręcone w płytę sterującą na które nachodzi cewka, być może wewnątrz ten trzpień nie pracuje. Proszę o podpowiedz. Z góry dziękuje. Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj