Skocz do zawartości
News
Misiak1177

Wielki problem !! Fortschritt e 514 zapowietrza się ..

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Misiak1177    5

Witam. Kupiłem tydzień temu 514, kombajn został przeze mnie przejrzany wszędzie. Więc pora na wyjazd w rzepak. i Mój problem tkwi w tym, ze kombajn po przejechaniu ok 50m na pełnych obrotach zapowietrza się, gaśnie itp. natomiast gdy jedziemy na niskich nie ma problemu..

Nie wiem co to może być ? pompka paliwowa ? wężyk ssący dziurawy ? jakaś nieszczelność w układzie ??

Miał ktoś podobny problem ? :/

qunie    0

ja miałem przy claasie filtr paliwa był zabrudzony wyczyść ostojnik wymień filtr powinno pomóc jak dalej będzie się powtarzać to mycie zbiornika pozostaje bo pewnie jest w nim sporo syfu

Karol445    33

Sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie. Można jeszcze dodać że zasyfiony zbiornik paliwa filtr paliwa.

Wiadomość z agroFakt.pl

locke    291

Nieszczelność w układzie.Popatrz na przewody co ze zbiornika idą.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

szymek85    11

Miałem tak w rekordzie wszystko już poczyściłem, rurki posprawdzałem wszędzie dałem nowe miedziaki i nic nie pomogło. Dopiero regeneracja pompy paliwowej (mechanik powiedział, że miała ustawione pół dawki paliwowej) pomogła.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego przedmuchaj zbiornik na 100% masz syf w kraniku itp. miałem tak w swoim MF. Dojechałem na pole.. OK full gaz 50m przejechane i kombajn zapowietrzony okazało się że był syf w zbiorniku... pozdrawiam.

Misiak1177    5

okej dzięki za rady ;) a jeśli chodzi o filtr paliwa to widać, że jest nowy z Filtrona.. i syfu za bardzo na nim nie widać. Dzwoniłem do znajomego, który też miał podobny problem, że pod obciążeniem się zapowietrzał, winowajcą była pompka paliwowa

PrzemoO    10

Pod pompką paliwową jest sitko , ono też lubi się przy pchać. Też miałem ten problem i nie wiedziałem co jest. Dopiero gdzieś na forum znalazłem informację o tym filtrze i to był strzał w 10.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez senator18
      witam wszystkich i jednoczesnie pozdrawiam moje pytanie dotyczy ustawienia sit w e-514 przy omlotach zboz i rzepaku moza ktos wie z praktyki
    • Przez osmy888
      Problem dotyczy kombajnu E512. Po uruchomieniu młocarni nagrzewa się koło na osi odrzutnika i koło młocarni (koła po stronie skrzyni biegów). W pierwszej kolejności nagrzewa się koło na osi odrzutnika do takiego stopnia że nie można go dotknąć - troszkę chłodniejszy jest pas i najchłodniejsze ale również ciepłe jest koło na osi młocarni. Na osi odrzutnika wymieniłem wszystkie łożyska. Na kole młocarni wymienione również wszystkie łożyska i dodatkowo nowa duża tuleja i mała tulejka + nowy trzpień / klin. Wymieniłem również pas działający na opisywanych dwóch kołach. Każde koło ładnie się schodzi i rozchodzi.
      Jakieś pomysły co może być przyczyną ?
    • Przez emilchaja
      Witam,noszę się z zamiarem kupna kombajnu, i znalazłem takie oto ogłoszenie.Dzwoniłem do sprzedającego powiedział że kombajn jest w dobrym stanie, ale mówić to można ,dowiedziałem sie też że maszyna została sprowadzona z Czech , a na forum wyczytałem że maszyny z tamtąd mają różne opinie.Prosił bym Was o zerkniecie na to ogłoszenie i napisanie Waszych opinii.Za wszystkie porady z góry dziękuję.pozdrawiam
    • Przez Damian987
      Witam mam pytanie odnośnie Forshritta 323a jak przerobić lewarek skrzyni biegów, bo słyszałem że się da założyć z 303. Ktoś coś wie na ten temat?
    • Przez maciek
      Witam , chciałem zapytać czy jest ktoś na forum kto zbiera kukurydzę na ziarno fortschritem , moglibyscie opisać swoje odczucia jak sie tym pracuje w kukurydzy , jak sie ustawia kombajn , jak się przystosowuje,jaka wydajność itp