piotrek161

Problem z sieczkarnia 6810

Polecane posty

piotrek161    0

Witam,

nie mogę właczyć lewych obrotów bębna i wyskakują mi nastepujace błedy :

206E

226E

228E

 

Z gory dziekuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

A włączają sie lewe obroty jak włączysz je ręcznie? Chodzi mi o włącznik pod pomostem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zukasz    4

Witam,

nie mogę właczyć lewych obrotów bębna i wyskakują mi nastepujace błedy :

206E

226E

228E

 

Z gory dziekuje ;)

 

206E Program for sharpening knives or adjusting stationary knife (shearbar) cannot be activated because input signal from switches (S32) and (S33) for moving shift rods at length-of-cut transmission into neutral position is missing. Move shift rods at length-of-cut transmission into neutral position. Use shims to re-adjust switches (S32) and (S33).

226E When cutterhead is turning backwards, program for sharpening knives or adjusting the stationary knife (shearbar) cannot be activated because engine speed is too low.

Adjust throttle lever to fast idle.

 

228E Desired program cannot be activated because cutterhead is not rotating. Turn Iron-Gard switch (S39) off, try again. Check if solenoid valves for pressure build-up and for reverser motor are correctly supplied with current. The cause could also be a hydraulic problem. Should the message appear although cutterhead is rotating, check cutterhead speed sending unit and wiring (see Section "Feeding System"). Check manual switch (S53) below cab.

 

226E - za małe obroty silnika - zwiększ obroty

228E - ostrzenie się nie odbywa ponieważ,bęben się nie obraca -

 

ODNOSNIE WLACZANIA OSTRZAŁKI

 

Aby włączyć ostrzałkę należy:

 

1. Zdjąć wszystkie osłony bębna ( łącznie chyba z 4 )

2. Ustawić wszystkie biegi ( 3 ) skrzyni na luz ( środkowe oczko )

3. Odpalić motor

4. Maksymalne obroty

5. Przycisk ON/OFF - nacisnąć ( powinna zapalić się kontrolka ) ( przycik MAN musi byćwyłączony )

6 Przycisk ostrzenia - nacisnąć ( 3 od lewej strony na dole )

 

Bęben po około 3 sekundach zacznie się kręcić na wstecznych obrotach, następnie kamień ostrzący powinien się opuszczać,

obserwuj korbkę z prawej strony ( patrzać z kabiny ) powinna się kręcić około minuty, potem załącza się silniiczek elektryczny

i ostrzałka chodzi od prawej do lewej strony ( ilość cykli ustawiasz pokretlem ) gdy ostrzałka powróci na miejsce startu,

zacznie się podnosic do gory (korba znowu sie kreci ) wtedy pozostaje ci juz tylko zmniejszenie obrotow silnika, noze sa naostrzone.

 

Gdy niedziała, przede wszystkim sprawdź pracę 2 silników elektrycznych ( przysuw góra - dół, prawo - lewo )

sprawdź wszelkie połączenia kablowe, kostki itp....

sprawdź czy czujnik znajdujacy sie nad kamieniem ostrzącym dotyka do kamienia.

Kamien ostrzacy musi sie znajdowac z prawej strony i powinien byc podniesiony na maksa do gory ( widok z kabiny )

ostrzenie mozna takze wlaczyc recznie.

 

czytaj instrukcje obslugi, tam jest wszystko wyjasnione krok po kroku.

 

 

 

pozdrawiam

Edytowano przez zukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1    0

Witam mam zapytanie o sieczkarnię JD 7250 mam problem sieczkarnia się zapycha sie przed gniotownikiem na dolnym walcu sie zakleja, przy czym gniotownik jest nowy walce i łożyska ma skoszone 140 ha paski też mają tyle. Sprzęgło głowne napędowe też nowe zrobiło też okolo 120 ha i sieczkarnia się zapycha. Dzięki z góry. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zukasz    4

"Program for sharpening knives cannot be activated because signal "Main Clutch On" is present."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

kolego @maly1 Twoj problem tkwi w nielwlasciwym ustawieniu blachy pod bebnem, ona jest ruchoma i jej polozenie zmienia sie wraz z podnoszeniem i opuszczaniem przystawki. powinna byc tak ustawiona by przy roboczym polozeniu przystawki jej wylot kierowal sie nieco powyzej szczeliny miedzy walcami gniotownika. tym sposobem masa bedzie wyrzucana z bebna bezposrenio do gniotownika. jesli jej ustawienie bedzie niewlasciwe, masa bedzie uderzala w walce, po czym zbierala sie przed gniotownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BeataBogusz    0

witam mam problem z wyrzutem dochodzi z walców do koryta wylotowego a dalej nie chce pojść czy ktoś wie coś na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj