Skocz do zawartości
kaszelan91

Myjka wysokociśnieniowa KARCHER K 2.100 opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaszelan91    0

Witam, czy ktoś z forumowiczów posiada tą myjkę od Karchera? Jest to jak się nie mylę najmniejsza lub jedna z najmniejszych myjek ich produkcji. Interesowało by mnie jaka jest jej żywotność przy normalnym użytkowaniu? Zastosowanie wiadomo jak to na wsi, do mycia samochodów, ale też i ciągnika czy opłukaniu agregatu. Nie ma zdzierać farby, ale czy po prostu usunie mi brud z karoserii (trochę błota, piasek, różne zabrudzenia za wyjątkiem spalonego oleju itp)? nie wyczytałem zbyt pochlebnych opinii dlatego sam próbuję się czegoś dowiedzieć. Ciśnienie chyba 100-130 bar.

Ferdek07    62

nie używałem tak małej z karchera miałem k2.900 i to jest absolutne minimum z myjek żeby cokolwiek zrobić karcher w obi teraz był za 490zł jak chcesz małą myjkę koniecznie musi mieć pianownice żeby umyć silnik

sensej    3

Witaj. Mój sąsiad posiada taka myjke. Karcher wiadomo dobra firma, 2 lata gwarancji... Serwisantka mówiła że tego typu myjki są "plastikowe" i jak sie je uzywa od świeta to ta myjka bedzie ci chodzić. Sąsiad nażeka na krótki wąz (4m) i długo zajmuje umycie ciągnika czy samochodu, wiadomo słabe ciścnienie i i słaba wydajnośc pompy. Moim zdaniem jak chcesz kupic myjke kup raz a pożądną.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    62

ojtam ojtam że plastikowe pompy nie znaczy że od razu złe, mój karcher 2.900 na plastikowej pompie podobno max 15 min można pracować to przez kilka lat co kilka mc-y mył całą oborę tzn 4 godz bez przerwy pracował i nic mu się nie działo tak samo mycie sprzętu itd a zniszczyłem go przez głupotę bo zapomniałem o nim i leżał w szopie przez zimę i od mrozu pompe rozsadziło, teraz mam lavor wąż dłuższy grubszy parametry 50% lepsze a i tak ten karcher z dyszą rotacyjną lepiej mył i odrywał zaschnięte g*wna krowie od ścian niż ten lavor z mosiężną pompą, żałuje że nie kupiłem ponownie karchera nawet udało mi się przykręcić do lavor pistolet z dyszą rotacyjną do lavor i co się okazuje karcher lepsze ciśnienie dawał chociaż według parametrów technicznych miał niższe ciśnienie

benek79    13

Do gospodarstwa to moim zdanie minimum Karcher K5.20.Tylko ze kaska wieksza ale polecam.

DANIEL    1

Nie wiem jak jest z 2.1 ale osobiście posiadam 2.04 made in germany ( jeszcze są takie w sprzedaży) .Kupiłem ją 3 lata temu za 240 zł i myje nią do dziś, używana co najmniej raz w tygodniu, samochód, sprzęt rolniczy, pomieszczenia inwentarskie itp.

Wadą jest tak jak piszesz 'sensej' krótki wąż ale nie używa się tego na co dzień więc kilka schyleń więcej kręgosłupa nie złamie xD

Wystarczające ciśnienie robocze gwarantuje dysza rotująca znajdująca się w zestawie.

A co do użytkowania to dwie ważne zasady: do długiej i bezawaryjnej pracy musicie dokupić dodatkowy filtr do wody od którego zależy żywotność pompy ok 40 zł oraz chronić myjkę przed mrozami.

kaszelan91    0

Wiecie, używana by była sporadycznie, opłukać ciągnik po robocie i podstawowe narzędzia, żadnego mycia budynków itp. W zestawie jest pojemnik na płyn. Chodzi mi bardziej o to, czy jeśli ją kupię, żeby nie okazało się że ciśnienie będzie podobne jak w końcówce od węża ogrodowego :D Myślicie, że jeśli założy się tę końcówkę obrotową to będzie wystarczająco? Co do innych lepszych myjek, w tym roku na to funduszy nie będzie, zrobiliśmy już tyle zakupów że hoho, zboże całe wymarzło, więc trzeba trochę zacisnąć pasa.

pawelec    85

mam lavora 160 starszy model i nie narzekam ;) za te pieniadze nie kupie nic lepszego

ryzakk1    9

zostawilem ja na mrozie i pompe wysadzilo..  jak by komus wysiadl silnik czy cos tam to bym chetnie odkupil...  lub sprzedal swoja.. jak by ktos byl zainteresowany to niech napisze  na priv..  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MateuszW1129
      Witam tak jak w tytule chciałbym poznać opinie właścicieli takich obór ponieważ przymierzam się do budowy takiej obory.
      Dziękuje za odpowiedzi 
    • Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?
    • Przez Artaban
      Cześć! Mam do was sprawę. Chcę stary budynek (schemat na dole) przerobić na oborę dla opasów, i tu moja prośba. Podpowie mi ktoś jak najlepiej to zrobić żeby było jak najmniej roboty z byczkami przy wyrzucaniu obornika, najlepiej turem ale jeśli się nie nie da to będą widły. A może ruszta? Dodam że chcę aby była to obora wolnostanowiskowa.

Proszę nie pomijajcie tego, naprawdę zależy mi na waszych poradach.

Zbieram wszystkie wasze uwagi, piszcie co byście polecili. Pozdrawiam
      Plan.bmp
    • Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
    • Przez FajnyMarcus
      Witam chętnie wysłucham jak nie władować się w duże koszty i jak tanio wybudować. Z czego zrezygnować żeby uniknąć kosztów. Po kolei może ktoś coś dodać co się opłaca kupować z czego ściany robić, z czego dach, z czego drzwi itd. Na razie wychodzi mi tak że 1m2 wychodzi:
      cegła pełna 26zł
      pustak 22x25cm 27zł
      suporex 24x59cm 22zł
      suporex 24x39cm 19zł
      pustak żużlowy 24x49cm 20zł

Może znacie inne cenniki materiałów na ściany? Podzielcie się.
      Materiały na garaż i na rozbudowę obory. Z czego można zrobić sufit w oborze? Mamy betonowy ale za nisko jest a można podnieść nawet o 1,5m bo nad tym jest słoma. No i z czego? Na 1m2 może być obciążenia rzędu 500kg max. No nie wiem z czego bo beton ok bo na lata bo się za zbroi, jakąś belkę się zrobi i ok ale nie wyobrażam sobie jak takiej inwestycji bo trzeba tam wrzucić z 25m3 betonu. Obora 7,5mx16m. Nie przeraża mnie koszt bo on rzędu 6,5k spoko. Ale samo lanie przecież steterem (pompą) nie sięgnie do 16m. Jakiś inny pomysł? Sufit musi izolować i żeby się nie skraplała na nim para wodna. PS. nie ma szans bez sufitu bo obora jest pod jednym dachem z duużą stodołą razem ich dach wynosi z grubsza 200m2 a w najwyższym punkcje stodoła ma z 8m na oko.