Zaloguj się, aby obserwować  
buhaj0200

sieczkarnia pz problem

Polecane posty

buhaj0200    0

witam kupiłem sobie sieczkarnir pz 80e tak zeby ciąc co roano 1 przyczepe na zielono i mam problem kosze i przejade 40 m i nagle sieczkarnia przestaje ciąc tam z przodu na tych nozykach zapych asie tam kukurydza wyczyszcze to i znowu pojade40 m i zapchane co jest powodem jak to naprawic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco88    0

masz chyba tą samą sieczkarnie co ja, w pz mh80e od spodu gdzie ci się zapycha jest nożyk; ja miałem ich kilka w zapasie jak kupowałem sieczkarnie; musisz ten nożyk wykręcić, naostrzyć, i z powrotem przykręcić,jak będziesz dociągał śrubę to dobij nożyk jakimś młotkiem, tak co będzie przylegał do tych "zębów wciągających", najważniejsze żeby przylegał dobrze, bo jak sie zrobi luz to zaraz tam coś wejdzie(jakieś ziele lub kawałek kukurydzy) i potem nie zetnie kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4porucznik01    15

nie wiem jak jest w PZ ale u mnie w sieczkarni pottinger jedno koło zębate miało zjechane ząbki i łańcuch się omykał i też nie pobierała kukurydzy ale teraz dorobiliśmy tryb i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni    0

Też mam sieczkarnie PZ.Pod spodem każdego z dwóch bębnów jest albo powinien być taki ''zabierak'' który w czasie obrotów bębnow dotyka z boków wspomnianego norza i oczyszcza go z trawy albo nie wciągniętycz łodyg kukurydzy. Ten zabierak jest przykręcony jedną śrubą razem z wspomnianą tarczą z zębami wciągającymi.Umnie fabrycznie było po dwa zabieraki na każdym bębnie.Ja już dwa razy dorabiałem wspomniane zabieraki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

u mnie w sieczkarni z-364 mialem ten sam problem. kukurydza po po rzejechaniu kilku metrow blokowala sie w geddle sieczkarni. powodem był wypracowany zbierak, który ma za zadanie oczyszczac nóż z nadmiaru zielonki. przez to ze sie wypracował, między nim a nożem powstala za duza szczelina i zbieraly sie tam kawalki kukurydzy i nie pozwalaly wciagac następnych. poprostu wyrzucilem tan zbierak i po problemie.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozef3    0

Nie będzie problemu,trzeba wywalić nożyk i te dwie zębatki a tanim kosztem założyć dwie tarcze zrobione z piły tarczowej tak żeby zachodziły na siebie. Ja tak zrobiłem i ucina wszystko co się pojawi na polu.Jeśli jakieś pytania chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MsDarsen    0

Witam forumowiczy mam podbny problem jak założyciel tematu, sieczkarnia ciągle się zapycha z racji iż nie wciąga kukurydzy, bębny się kręcą ni blokują się a mimo to nie ciągnię, przy prubie wrzucenia ręką kukurydza nopotyka jakiś opór na ściance a jej nie wciąga, wcześniej chodziła bez zarzutów nie było z nią żadnych problemów a teraz lipa. może mi ktoś pomóc, powiedzieć co jest przyczyną że się zapycha? i jak ją usunąc i skutecznie naprawić. Zapomniałem dodać że sieczka nie zapycha się w rurze lecz na wejściu między bębnami.

Mile widziane foto wskazówki.

 

Pozdrawiam i czekam na szybkie odpowiedzi

Edytowano przez MsDarsen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

U mnie jest dokładnie tak samo jak u MsDarsen, nie ciągnie równomiernie tylko się zapycha i owija na wałki tak jakby coś blokowało przed nożami :( a co do noży to właśnie u mnie są one tak wydarte,że zrównały się ze śrubami mocującymi,czy to może być tak że noże są już tak zjechane,że nie dają rady z większą ilością kuku?Bo przy małej prędkości jakoś idzie ale 3km/h nie więcej bo od razu się zapcha i trzeba czyścić :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

jak wyrównać te dwie tarcze, tak, żeby nozyk dotykał ich obu, jedna jest minimalnie niżej i to przez nią się zapycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj