Zaloguj się, aby obserwować  
BYCZEK7

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT

Polecane posty

kostek    4

wy wszyscy sie boicie tych napraw jak coś sie juz musi to i tak sie kiedys roz******** moze i w nowym ursusie naprawa była by tania ale tu juz moze tak nie być ale technika poszła mocno do przodu i ja tego nie rozumie czemu to ma sie popsuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Przekładnia Vario stanowi wg. mnie ok. 50 procent wartości ciągnika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2
wy wszyscy sie boicie tych napraw jak coś sie juz musi to i tak sie kiedys roz******** moze i w nowym ursusie naprawa była by tania ale tu juz moze tak nie być ale technika poszła mocno do przodu i ja tego nie rozumie czemu to ma sie popsuć

Maszyna to tylko maszyna i ma prawo sie popsuć... Czy to będzie JD czy Fendt...


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

moj wuja kupowal rok temu mf 6495 dobrze mu sie sprawuje mysle ze twoj tez bedzie ci dobrze sluzyl a ile ma koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2

A z którego roku jest MF twojego wujka ??? I jaką ma w nim przekładnie????


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

ma z ta nowa maska 198 koni przekladnia dyna - 6 rok 2007 powiedzial mi ze korbanek na takim ciagniku zarabia 100 tys jego zona chodzila z korbankiem do szkoly wiec zalatwiaja sobie upusty a kombajn do zboza jaki masz ciagnik cool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danimat19    2

ja mam Maseseya 4270 i jak go kubiłem u korbanka to był na orenżadzie ja tesz nim jezdziłem na orenrzadzie i chodzi do dziś, tylko musi byś w miare czuste


Wszystkich z ZACHODNIOPOMORSKIEGO zapraszam do Znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Nie do wiary ;)

 

1. Jest olej opałowy i jest olej opałowy, tak jak z ropą. Nie piszcie, że u Was jeździ na opale, a u sąsiada na ropie i szybciej mu padł. Jeśli jest dobry opał to każdy pojeździ i to nienajgorzej. Pamiętajmy tylko że mamy erę commonrail'a i jeśli chcecie zeby pochodził 8 tys mtg, a nie 5 tys to warto wybrać porządne paliwo. Poza tym jest coś takiego jak wewnętrzna i zewnętrzna recyrkulacja spalin, która im gorsze paliwo, tym bardziej wpływa na brudzenie oleju.

 

2. Vario/DynaVT się nie naprawia, a jeśli zapytacie "dlaczego" to załatwcie sobie zarżniętą skrzynię i ją rozbierzcie.

Znam historie z korbankowego serwisu, że jak chcesz to w godzinę zajedziesz tą skrzynie, ale musisz się wykazać nielada debilizmem: rozpędzić do maxa i na pełnym gazie ciągnąć wajchę do tyłu (coś jak z piątego biegu wkleszczyć na jedynkę - to oczywiście nie jest takie proste), tak samo jak dobrze wiecie (sam kiedyś w błędzie byłem i zgarnąłem tu parę strzałów) można zajechać sprzęgło Turbomatic w Fendtcie. Dla chcącego nic trudnego, ale jak nauczysz się poprawnie używać to Ci posłuży bardzo długo.

Skrzynia Vario nie stanowi połowy wartości ciągnika, więcej nie powiem, jak przemyślisz, sam sie wyśmiej :D

 

3. Mój dziadek chodził z Piłsudskim do klasy i ponoć nasz marszałek był niemcem. :)

Kolego niech Ci się chce sprawdzic ceny tych maszyn w niemcowni, dla własnej satysfakcji i wiadomości.

Musiałby sprzedać Fendta 936, przyciąć na nim 15tys ? powyżej, to nawet przy dzisiejszym kursie nie daje takiego zarobku. Sorry ale szlag mnie trafia jak czytam takie głupoty. Jedyne co z tego jest to kolejny postoyebczy punkt na liczniku.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj